Strona 190 z 198 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 836 do 2 850 z 2970

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

Pogadali sobie? To zajebiście. Najpierw ponaciągać czyjas wypowiedź jak gumę od majtek, a potem dać pokaz braku chęci dowiedzenia się czegokolwiek na temat. Ludzie z tego doktoraty robią, inwestuje się dużą kasę w wykorzystanie danych jednostkowych o firmach. Sam n.in. to robiłem zawodowo. Chuj tam, u nas na BF wiedzą lepiej.

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Kwestia szacunku zawsze musi być w dwie strony.
    Jak jeden drugiego rucha to nie dziwi mnie ze pracodawca mało płaci lub pracownik ma w dupie sprzęt.
    Cwaniactwo w biznesie to nie jest tylko domena Polaków, IMHO to nie jest zależne od narodowości ale raczej od charakteru.
    Ostatnio edytowane przez BESTIA12345 ; 08-01-19 o 21:15
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Oczywiście, że tak. Sam kiedyś lubiłem generalizować, ale doświadczenie nauczyło, że kombinatorstwo czy lecenie w penisa nie ma określonej narodowości.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Nie cała prawda. Pracodawca i pracownik razem biorą w tym udział. Pracownik dostaje wyższą pensję kosztem składek. Myślisz że jakbyś poprosił o niższą pensję np. o 400zł, na rzecz składek, to pracodawca miałby coś przeciwko? Tak wiem, wszyscy są źli, a my jedyni sprawiedliwi mamy tak ciężko.
    Najprościej.
    Skoro zarabiasz 3000zł m-c to tyle powinneś mieć na umowie. Nie 2250zł brutto, a resztę przy biurku 10-tego, a jak pojawia się kwestia kredytu to na aneks na 3000zł, ale na koszt obowiązkowych składek masz się składać z pracodawcą po połowie. Jakim prawem(bezprawiem)?! To nie łaska przedsiębiorcy, a jego obowiązek by odprowadzać składki od rzeczywistego wynagrodzenia.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

^
    ale kocopoły pierdolisz.
    chyba nigdy nikogo nie zatrudniałeś, a już na pewno nie znasz realiów zatrudniania ludzi i ich wyborów w kwestii "drugiej" pensji na rękę.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Poki Zobacz posta
    Najprościej.
    Skoro zarabiasz 3000zł m-c to tyle powinneś mieć na umowie. Nie 2250zł brutto, a resztę przy biurku 10-tego, a jak pojawia się kwestia kredytu to na aneks na 3000zł, ale na koszt obowiązkowych składek masz się składać z pracodawcą po połowie. Jakim prawem(bezprawiem)?! To nie łaska przedsiębiorcy, a jego obowiązek by odprowadzać składki od rzeczywistego wynagrodzenia.
    Razem z pracodawcą oszukujesz Państwo. Ty zyskujesz więcej. Umawiasz się na kwotę X i pracodawcę mało obchodzi ile z tego trafi do Ciebie na rączkę, a ile pójdzie na składki.
    Każdy normalny człowiek chciałby mieć wszystko na pełnym legalu i do tego dąży.
    Ostatnio edytowane przez Jony8304 ; 09-01-19 o 07:22
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Sezonowiec
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Każdy z moich znajomych który pracował fizycznie za granicą, stawał się tam nagle praworządny i pracowity, a do tego oszczędny. Kodeks drogowy nagle się podoba, śmieci do kosza, uprzejmość się włącza, szacunek do pracy. W kraju jakoś to nie działało. Szkoda.
    Jako wieloletni emigrant, potwierdzam w 90-95% przypadków! Strasznie smutne, że u obcego, polski cham potrafi pokazać klasę a na swoim podwórku dalej trzoda...

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    ^
    ale kocopoły pierdolisz.
    chyba nigdy nikogo nie zatrudniałeś, a już na pewno nie znasz realiów zatrudniania ludzi i ich wyborów w kwestii "drugiej" pensji na rękę.
    Nie jest to niczym nieodkrytym. Cwaniactwo mające na celu utajenie dochodów. I takich dwóch spryciarzy krzywdzi xx osób dzięki swojej "przebiegłości".
    Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Razem z pracodawcą oszukujesz Państwo. Ty zyskujesz więcej. Umawiasz się na kwotę X i pracodawcę mało obchodzi ile z tego trafi do Ciebie na rączkę, a ile pójdzie na składki.
    Każdy normalny człowiek chciałby mieć wszystko na pełnym legalu i do tego dąży.
    Opisujesz proceder zawyżania realnych wpływów. Tak to jest oszustwo.

Ja jednak przytaczam zupełnie inny przykład.

Sztywny Pal Azji
    Nie.
    Ja jak kiedyś podejmowałem pracę z minimalną pensją na papierze to byłem świadomy jakie są korzyści, straty i konsekwencje (chciałem raty i było ciężko).
    Nigdy się nie "wybielam". Wiem kiedy jestem winny, współwinny i niewinny.

Sztywny Pal Azji
    Gdy żona pracowała na umowie na pół etatu i zaszła w ciążę, pokryliśmy całe koszta związane ze zmianą umowy na pełny etat. Bez pretensji. Każdy w pełni władz umysłowych wie co podpisuje. Chyba że jest robiony w chuja jak np. frankowicze.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Zdajesz sobie sprawę, że przez lata i zapewne jeszcze teraz pracodawcy sprytnie wykorzystują takie praktyki dla włąsnych korzyści.
    Dla mnie pracownik powinien być zatrudniany wg. obowiązujących przepisów i skłądki odprowadzać od kwoty jaką realnie zarabia. Wtedy jak chce kredyt idzie, przedstawia historię wpływów i pretensje w przypadku odmowy może mieć do siebie i rozmyślać co zmienić.

Natomiast w przypadku, gdy w umowie wpisaną ma zaniżoną kwotę, zazwyczaj najniższą krajową i by uzyskać na papierze rzeczywistą wielkość wpływów dostaje warunek, że będzie oddawał pracodawcy ze swojej wypłaty (która nie ulega dla niego zmianie) część wpływów by pokryć zwiększony koszt pracodawcy (wtedy pracodawca prócz kasy dla pracownika musi też opłacić resztę świadczeń dla państwa od tej kwoty) to dla mnie oszustwo i mocny nietakt. Ten pracownik powinien mieć wpisaną pełną kwotę w umowę. I od niej odprowadzane składki. W tym przypadku to nie gest pracodawcy, a obowiązek.

Jaszczomp BF Awatar Poki

furmanka piniendzy

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Jednak za mocno rozreklamowałem Poznań jako atrakcyjne miejsce pracy:
    https://www.praca.pl/asystent-zarzad...896223d451f51b
    https://www.praca.pl/specjalista-do-...896223d451f51b

Festiwal humoru. Powiatowy urząd pracy, który wystawia oferty z nieaktualną minimalną (2.100zł/brutto) lub inne szemrane profesje/wynagrodzenia.

Ale był instruktor fitness

Jaszczomp BF Awatar Poki

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów