Strona 189 z 198 PierwszyPierwszy ... 89139179187188189190191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 821 do 2 835 z 2970

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

Cytat Zamieszczone przez ziki2000 Zobacz posta
    To jest Polska tu trzeba kombinowac
    Jasne, najlepiej na koncie do Netfliksa i wymuszonych nadgodzinach. I żywic się czereśniami. A śmieci do pieca.

Tu je polsza, tu je prosty lód.

Po stylu twojego pisania wiem ze nigdy nie prowadziles firmy a jedynie byłeś i zawsze będziesz tylko pracownikiem
    Nie każdy musi i chce być pracodawcą. Mi wygodniej jest na etacie z dobrą pensją w naszym B podlasiu, niż miałbym być pracodawcą z Twoją mentalnością PRlu. Kombinuj, przy audi z uesa.
    Ostatnio edytowane przez semozo ; 08-01-19 o 12:40

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Nie chce mi się dyskutować postami. Napisałem że masz rację. A wypłata? Ludzie pracują na zachodzie za zdecydowanie większe pieniądze i przywożą fanty na sprzedaż.
    Każdy z moich znajomych który pracował fizycznie za granicą, stawał się tam nagle praworządny i pracowity, a do tego oszczędny. Kodeks drogowy nagle się podoba, śmieci do kosza, uprzejmość się włącza, szacunek do pracy. W kraju jakoś to nie działało. Szkoda.

Cytat Zamieszczone przez semozo Zobacz posta
    Nie każdy musi i chce być pracodawcą. Mi wygodniej jest na etacie z dobrą pensją w naszym B podlasiu, niż miałbym być pracodawcą z Twoją mentalnością PRlu. Kombinuj, przy audi z uesa.
    A ty przy komunikacji miejskiej bo póki nie zaczniesz kombinowac to tyle z zycia bedziesz miał

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Jasne, najlepiej na koncie do Netfliksa i wymuszonych nadgodzinach. I żywic się czereśniami. A śmieci do pieca.
    Nie wiem o czym piszesz bo chyba mylisz osoby ,póki co netflix opłacony prawilnie

Jaszczomp BF Awatar Poki
    To chcialbys żeby pracodawca fikcyjnie zawyzal zarobki i na swój koszt wziął wyższe składki za ZUS tylko dlatego ze pracownik chce mieć lepszą zdolność kredytową ?
    Prawo nakazuje, że jeżeli zatrudniasz kogoś na umowę o pracę to od kwoty jaką zarabia odprowadzasz podatek, a nie by wspomnianego podatku uniknąć dajesz mu minimalną na umowie i resztą 10-tego do ręki. Później pracownik potrzebuje kredyt i łaskawy pracodawca w drodze wyjątku wpisuje mu na umowie tyle ile zarabia naprawdę, ale pod warunkiem, że z tego co zarabi opłaci połowę "dodatkowych kosztów" jakie to musi ponieść pracodawca.
    To jest frajerskie cwaniactwo, wyzysk. Liczę, że za takich państwo się weźmie jak za strefę VAT w ubiegłym roku.
    Cieszę się, że w chwili obecnej dorobkiewicze z 2 autami w leasingu często muszą sami pracować od-do z efektami by ich przedsiębiorstwo funkcjnowało. Sytuacja rynkowa sama eliminuje część wyzyskiwaczy.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Poki Zobacz posta
    Prawo nakazuje, że jeżeli zatrudniasz kogoś na umowę o pracę to od kwoty jaką zarabia odprowadzasz podatek, a nie by wspomnianego podatku uniknąć dajesz mu minimalną na umowie i resztą 10-tego do ręki. Później pracownik potrzebuje kredyt i łaskawy pracodawca w drodze wyjątku wpisuje mu na umowie tyle ile zarabia naprawdę, ale pod warunkiem, że z tego co zarabi opłaci połowę "dodatkowych kosztów" jakie to musi ponieść pracodawca.
    To jest frajerskie cwaniactwo, wyzysk. Liczę, że za takich państwo się weźmie jak za strefę VAT w ubiegłym roku.
    Cieszę się, że w chwili obecnej dorobkiewicze z 2 autami w leasingu często muszą sami pracować od-do z efektami by ich przedsiębiorstwo funkcjnowało. Sytuacja rynkowa sama eliminuje część wyzyskiwaczy.
    Nie cała prawda. Pracodawca i pracownik razem biorą w tym udział. Pracownik dostaje wyższą pensję kosztem składek. Myślisz że jakbyś poprosił o niższą pensję np. o 400zł, na rzecz składek, to pracodawca miałby coś przeciwko? Tak wiem, wszyscy są źli, a my jedyni sprawiedliwi mamy tak ciężko.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Sztywny Pal Azji
    To nie jest argument. Nie oczekuj, że z mojego etatu będę Ci dopłacał do Twojego biznesu- bo do tego się sprowadzają preferencyjne ZUSy dla przedsiębiorców. Nie stać Cię, żeby go prowadzic, to zwin interes i przejdź na etat. Te małe firemki które płacą najmniej, i nie oferują żadnych ścieżek awansu na pewno nam tu Norwegii nie zbudują.
    Duże firmy powstają z małych.
    A nie. Jeszcze są duże firmy które wchodzą z buta na pełnej kurwie. Zagraniczne.

Nie, duże firmy powstają z dynamicznie rosnących firm. Ten temat się nazywa "business demography" i został już niezle opisany.

To nie jest argument. Nie oczekuj, że z mojego etatu będę Ci dopłacał do Twojego biznesu- bo do tego się sprowadzają preferencyjne ZUSy dla przedsiębiorców. Nie stać Cię, żeby go prowadzic, to zwin interes i przejdź na etat. Te małe firemki które płacą najmniej, i nie oferują żadnych ścieżek awansu na pewno nam tu Norwegii nie zbudują.
    nie każda firma musi być innowacyjna, rozjebać światowy rynek, albo chociaż być kolejnym gównem na miarę fejsbuka.

Takim tonem wypowiadasz się o mikro przedsiębiorcach jakby wg Ciebie w ogóle nie powinny istnieć jakieś kwiaciarnie, sklepiki, bary, knajpy, lodziarnie. Przecież to wszystko hula na granicy opłacalności i z reguły gdyby nie lewizna to nikt by na tym nie wychodził na +. Wszyscy maja zwinąć interes i zapierdalać do amazona budować POTĘGI?

Tak poniekąd można odebrać Twoje nastawienie.
    Ostatnio edytowane przez rysiokoks ; 08-01-19 o 18:32

Sztywny Pal Azji
    Nie, duże firmy powstają z dynamicznie rosnących firm. Ten temat się nazywa "business demography" i został już niezle opisany.
    Nawet nie wiem czy to komentować. Za dużo gazet.

Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Nawet nie wiem czy to komentować. Za dużo gazet.

No co Ty? Nie wiesz, że jak nowo powstała firma kurierska po 3 latach nie konkuruje bezpośrednio z FedExem to może co najwyżej wypierdalać z rynku?

Przeraża mnie, że są ludzie z takim podejściem jak siwy (zresztą nie w tym jednym temacie).

Wypierdolmy wszystkie mikrobiznesy z kraju i budujmy razem nazistowski kapitał na naszych ziemiach, grzecznie podbijając kartę w zakładzie o 5:55
    Ostatnio edytowane przez rysiokoks ; 08-01-19 o 18:44

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez rysiokoks Zobacz posta
    No co Ty? Nie wiesz, że jak nowo powstała firma kurierska po 3 latach nie konkuruje bezpośrednio z FedExem to może co najwyżej wypierdalać z rynku?

Przeraża mnie, że są ludzie z takim podejściem jak siwy (zresztą nie w tym jednym temacie).

Wypierdolmy wszystkie mikrobiznesy z kraju i budujmy razem nazistowski kapitał na naszych ziemiach, grzecznie podbijając kartę w zakładzie o 5:55
    Sznela arbajtmahfrajt.
    Bizneskurwademografijapierdole.
    Zikson odpadły Ci tatuaże?

Idę się sztachnąć dwutlenkiem.
    Ostatnio edytowane przez Jony8304 ; 08-01-19 o 19:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów