Strona 188 z 198 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 806 do 2 820 z 2970

Wątek: Polityka, teorie spiskowe, globalizacja, globalne ocieplenie itd.

A jak. Umowmy się, nikt na świecie nie pracuje 8h na tej samej koncentracji. Nawet chirurg robi przerwy.

Johnny, wszystko prawda, tylko nikt nie zauważa, że tacy pracownicy, jak.ich edukacja i szkolenie. A nikt na te szkoły nie chce płacić. Tylko jest oczekiwnaie, że nauczyciele za te psie pieniądze będą dostarczali na rynek pracy dobry narybek. A to trzeba jak Niemiaszki robić, we współpracy z pracodawcami itd. Tylko sprytniej niż oni, bo u nich za wcześnie wrzucają dzieci w specjalizację (matura lub zawodówka) i m.in. dlatego teraz mają niedobór uczniów zawodu, od ladnych paru lat zresztą. Tylko nauka kosztuje, a janusze biznesu nie chcą większych podatków na to, i tak się to kręci.

A właśnie, komu jak komu, ale Tobie nie muszę mówić jak wygląda szkolnictwo zawodowe w regionie świętokrzyskim :P. Bardzo mnie korci sprzedac historyjkę z pewnego urzędu centralnego na temat dobrej zmiany w tym obszarze, ale jeszcze popłynę i ktoś będzie miał kłopoty. No to w skrócie- generalnie może się nie poprawić nic w najbliższych latach.

A za granicą tak sobie cenią polską siłę roboczą, a tu się człowiek dowiaduje, że w kraju rodacy nic nie warci a chcą dużo i to na już!
    Dodam, że „Niemiaszki” też potrafią konkretnie w chuja lecieć za dobry pieniądz.
    Ostatnio edytowane przez mleqs ; 07-01-19 o 20:56

Dżony mówiłem o mentalności postsowieckiej.
    Nic nie było to się kradło.

Teraz pracownicy zarabiają ochłapy to trudno im uszanować czasem swoje miejsce tzw pracy.
    Ja swój sprzęt szanuję. Ale nie zarabiam 2 tys.

Koło się zamyka. Edukacja i rzeczywistość polskiej chujni.

Sztywny Pal Azji
    Siwy, ale ja nie o tym. Tak jak pisałem, nie trzeba być 8h w biegu.
    To może przykład jak zacząłem pracować w pierwszej pracy i zdziwienie:
    Dwóch kolesi zadowolonych jak goryle smerane po jajach bo do nowej szlifierki (takiej napędzanej powietrzem) wlali olej i grzała się, aż parzyła. Można wiele wymieniać działań na szkodę pracodawcy. A pracodawca wbrew temu co myślą pracownicy jest od nich mądrzejszy (zazwyczaj) i spostrzegawczy.
    "Trening picia uczy sikać bez rozpinania spodni." Bosski DM

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Dżony mówiłem o mentalności postsowieckiej.
    Nic nie było to się kradło.

Teraz pracownicy zarabiają ochłapy to trudno im uszanować czasem swoje miejsce tzw pracy.
    Ja swój sprzęt szanuję. Ale nie zarabiam 2 tys.

Koło się zamyka. Edukacja i rzeczywistość polskiej chujni.
    Nie chce mi się dyskutować postami. Napisałem że masz rację. A wypłata? Ludzie pracują na zachodzie za zdecydowanie większe pieniądze i przywożą fanty na sprzedaż.

Cytat Zamieszczone przez Jony8304 Zobacz posta
    Siwy, ale ja nie o tym. Tak jak pisałem, nie trzeba być 8h w biegu.
    To może przykład jak zacząłem pracować w pierwszej pracy i zdziwienie:
    Dwóch kolesi zadowolonych jak goryle smerane po jajach bo do nowej szlifierki (takiej napędzanej powietrzem) wlali olej i grzała się, aż parzyła. Można wiele wymieniać działań na szkodę pracodawcy. A pracodawca wbrew temu co myślą pracownicy jest od nich mądrzejszy (zazwyczaj) i spostrzegawczy.
    Tak sobie patrzę wstecz i myślę, że wprowadzic do obowiązków też trzeba umieć, a często to się rzuca nowego do roboty, bo terminy gonią. Indywidualna sprawa, a etos pracy też po części z pensji się bierze. Ale generalnie pełna zgoda, w dwie strony to działa.
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 07-01-19 o 21:23

Sztywny Pal Azji
    Albo taka historia:
    Kolega pracował kiedyś jako przedstawiciel, miał służbowego, nowego golfa 5 i dobrą pensję. Z golfa robił "wesoły autobus ". Pewnego dnia rano kazali mu oddać kluczyki i zabrać papiery. Zdziwiony do dziś nie wie za co.
    A znam przypadki jak pracodawca dorzuca "coś ekstra " dla uczciwych pracowników.

I takie że pracodawca jest zwykłym kutasem, bo ma taki styl bycia.
    Ostatnio edytowane przez Jony8304 ; 07-01-19 o 21:26

Albo jak gosc ma wymagane kwalifikacje, wie, umie, ale boi się podjąć decyzję albo ją odwleka. Good man is hard to find.

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Lub.
    Pracownik stara się o kredyt, więc łaskawy pracodawca podnosi mu wynargodzenie na papierze do rzeczywistego osiaganego na okres wymagany przez bank, ale kosztami DZIELI SIĘ z pracownikiem, który z pensji musi partycypować w kosztach poniesionych przez pracodawcę.

Dla mnie przykrość roku 2018.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

To chcialbys żeby pracodawca fikcyjnie zawyzal zarobki i na swój koszt wziął wyższe składki za ZUS tylko dlatego ze pracownik chce mieć lepszą zdolność kredytową ?

Cytat Zamieszczone przez semozo Zobacz posta
    Jak z założenia ktoś ma działalność i tłumaczy się wyzyskiem pracownika, zusem itp, żeby "wyjść na swoje" to powinien od razu zwijać interes i nie zawracać dupy.

To tak samo jak szeregowy pracownik na przyuczeniu, co nie zamierza się rozwijać buja w obłokach o niewiadomo jakich zarobkach.
    Po stylu twojego pisania wiem ze nigdy nie prowadziles firmy a jedynie byłeś i zawsze będziesz tylko pracownikiem

To nie jest argument. Nie oczekuj, że z mojego etatu będę Ci dopłacał do Twojego biznesu- bo do tego się sprowadzają preferencyjne ZUSy dla przedsiębiorców. Nie stać Cię, żeby go prowadzic, to zwin interes i przejdź na etat. Te małe firemki które płacą najmniej, i nie oferują żadnych ścieżek awansu na pewno nam tu Norwegii nie zbudują.

To jest Polska tu trzeba kombinowac

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów