Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 76

Wątek: Trening pod BJJ/MMA

Moderator: grappling Awatar _Luk
    u mnie to wygląda 1 seria 60%, 2s 70 %, 3-4s 80-100%, 5s 80% ; oczywiście zalezy od wykonywanego ćwiczenia itp

ok dzięki luk za info,
    we wtorek kolejny trening,
    zakupiłem kretke i beta alanine, co byś dorzucił do tego? jakie bcaa? może carbo jakies przed i w trakcje treningu? czy może lepiej izotonik??
    dieta oczywiście jest.

pytanie jeszcze czy robić areoby po tym treningu? ile minut? ja dorzucam tylko rowerek i poźniej brzuszki

micha to podstawa

jedzenie

zeby nie zakladac kolejnego tematu Luk ten plan knife co mowisz z powodzeniem go wykonujesz, jak bede nim trenowac (narazie skoncze moje 5x5) to jakas sylwetke po nim idize zrobic? i jakiejs masy jak bedzie micha?

jedzenie to podstawa jak chcesz nabrać masy
    a ile sw robisz? ja robie 3-4 razy sw i cięzko mi dodać siłowy 2 razy w tyogniu, Knife sporo pisał w temacie http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

5x sw od pon - pt na poczatku luz teraz juz ciezko z ta silownia ale te 2x min daje rady gorzej z 3 to co da rade tym co robisz jakiejs sylwetki dobrej nabrac tez?
    Ostatnio edytowane przez maciek55555 ; 28-10-12 o 20:40

dużo węgli, kcal na plus, odpowiednia ilość zdrowego snu, witamina c

oprócz tego organizm musi się zaadaptować, jak przegniesz to przetrenujesz układ nerwowy i będzie lipa, przygotowanie organizmu do tak dużych obciążeń trwa nawet latami, ktoś kto ze sportem nie miał wiele wspólnego albo chodził na siłkę 3x w tygodniu nie ogarnie od razu 6 czy 7 intensywnych treningów w tygodniu, jak masz 5 treningów sw to może pierw potrenuj jakiś czas samo sw i jak będzie dobrze z regeneracją to dorzuć siłownie.
    Ostatnio edytowane przez HARDGAINER ; 28-10-12 o 21:51

Moderator: uderzane Awatar mkd
    j/Hardgainer, na takie duże obciążenia trzeba wchodzić stopniowo. Ja teraz robię po 9-10 jednostek treningowych w tygodniu, ale zaczynałem od 2-3 treningów tygodniowo. Na początku jak robisz 5xsw, to też powinno Ci dać w kość

Dwie wątpliwości/pytania: 1. czy w tym planie zapis 5x5 oznacza 5 serii ze stałym obciążeniem czy 5 serii z progresją ciężaru? 2. jakie modyfikacje wprowadzić do planu aby nadawał się do stosowania 3 razy w tygodniu?

Sezonowiec Awatar litarek111
    Tomasz B.

5x5 85% CM oznacza że

CM - cieżar maksymalny na jedno techniczne powtórzenie

Założmy że podrzucasz na raz 100kg

W takim razie twoją głowną serię jest 5 powt x 85%CM

Czyli zrobienie 5 x 85kg

Poprzednimi seriami masz się jako tako rozgrzać i dojść do serii głownej , np.:

5 x 65kg
    5 x 70kg
    5 x 75kg
    3 x 80kg
    5 x 85kg

żadnych modyfikacji,z założenia robi się go 2x tydzień,daje w kość i to mocno
    Ostatnio edytowane przez litarek111 ; 30-10-12 o 17:00

a co powiece o dorzuceniu jakiegoś ćwiczenia na biceps w drugiem treningu? ćwiczeń, w którym pracuje triceps jest sporo natomiast trochę słabo jeśli chodzi o biceps?
    czy można i jak tak to jakie dorzucić na biceps? ile serii i powtórzeń?

Witam

Przez długi okres robiłem siłownię 5x5 Bill Star jako uzupełnienie treningu do bjj, teraz postanowilem coś zmienić. Nie wiem czy można tu wklejać linki ale w internecie znalazłem wywiad z Victorem Estima i wykonywał on takie ćwiczenia jak: rwanie, brzuch, podrzut, pompki na kółkach gimnastycznych, mc, i przerzucanie opony. Czy z tego zestawu ćwiczeń według Was można ułożyć sensowny plan treningowy na siłownie na 2x w tyg jako uzupełnienie treningu bjj?

wklejaj ten trening

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów