Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: KICK CZY THAI - CUT

Cool KICK CZY THAI - CUT

muay thai czy kickboxing?

które według Ciebie skuteczniejsze?

łączenie ma sens? któryś z trenerów mówił na którymś seminarium chyba, że to nie idzie w parze, zbyt dużo różnić, jakie Ty masz zdanie?

lepiej trenować np. tylko i wyłącznie muay thai czy łączyć z np. boksem?

pytam Ciebie, bo z tego co pamiętam parę lat kopałeś

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Gwiezdna Gwardia
    Temat rzeka.

Jaki kick, jaki thai?

Kick ma odmian co najmniej kilka, począwszy od semi i light, skończywszy na czymś co przypomina formułę K1, krótki klincz, low i kolana. Możesz trafić na coś przypominającego boks i trochę kopnięć, może być to coś jak karate - naprawdę, temat rzeka. Sekcji z "K1" w nazwie wyroiło się bez liku.

Co to znaczy skuteczniejsze? To zależy od kilkudziesięciu rzeczy, trenera, metodyki, osoby...

"lepiej trenować np. tylko i wyłącznie muay thai czy łączyć z np. boksem?"

Zależy jaka sekcja, kto prowadzi, ile masz czasu itd. Boks niestety to inna garda, inna pozycja i inne nawyki - nieprzydatne lub szkodliwe przy kopnięciach. Jak masz dobrego trenera - to wszystko na miejscu.

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Jaka metoda treningowa najskuteczniejsza do obrony i ataku, podlacze się pod pytanie jeśli można.
    Trenuje boks sam i mam treningi z trenerem takie podstawowe kopniecia i trochę obrony z filipińskiego boksu i chyba daje rade, czy dodać coś jeszcze.
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Może też się wypowiem.
    Ja bym szedł tam gdzie lepsza sekcja, +boks też może ładnie to wszystko uzupełnić.
    Tylko jak knife mówi, Boks inne nawyki jak się też ostatnio przekonałem, ciągle trener mnie poprawiał o ustawienie stóp, tylko powiedziałem mu że będę tak stał, bo mój priorytet mma i tak dla mnie lepiej.

Jeżeli chodzi o skuteczność (na ulice?) to wszystko dobre co wymieniłeś. Jednak jak bym miał wybrać tylko jedno z ww. to brałbym MT jak dobra sekcja. Na ulicy ładnie potem można popracować w klinczu, czy jakiegoś fronta zajebać albo samym midlem chłopa już położyć.

Jak pamiętam u rudzielców teraz mieszkasz? W Anglii jak słyszałem gdzieś dość popularne na bardziej profesjolanych sekcjach są zajęcia boks/k1+zapasy pod mma. Takie kombo na ulice to już chyba najlepsze Jak by cię zaciekawiło poszperaj po necie za jakimiś sekcjami bardziej profesjolanymi koło Ciebie może będą takie zajęcia.

Cytat Zamieszczone przez _Knife_ Zobacz posta
    Temat rzeka.

Jaki kick, jaki thai?

Kick ma odmian co najmniej kilka, począwszy od semi i light, skończywszy na czymś co przypomina formułę K1, krótki klincz, low i kolana. Możesz trafić na coś przypominającego boks i trochę kopnięć, może być to coś jak karate - naprawdę, temat rzeka. Sekcji z "K1" w nazwie wyroiło się bez liku.

Co to znaczy skuteczniejsze? To zależy od kilkudziesięciu rzeczy, trenera, metodyki, osoby...

"lepiej trenować np. tylko i wyłącznie muay thai czy łączyć z np. boksem?"

Zależy jaka sekcja, kto prowadzi, ile masz czasu itd. Boks niestety to inna garda, inna pozycja i inne nawyki - nieprzydatne lub szkodliwe przy kopnięciach. Jak masz dobrego trenera - to wszystko na miejscu.
    Kick boxing, bez kolan i low kicków o taką wersje mi się rozchodziło
    szczerze nie ogarniam jeszcze tego semi i light

a to co u mnie to niby kickboxing klasyczny, czyli bez kolan i kopnięć poniżej pasa, ale też sporo uzupełniamy właśnie o kolana, łokcie, low kicki
    dobre seminaria mieliśmy z Muay thai z naprawdę ekspertem w tej sztuce walki, który m.in 6-lat trenował w Tajlandii

ponadto trenerzy pokazują nam rozwiązania "różne" też takie uliczne

w sumie racja, boks inna garda, to też na ostatnim seminarium z MT gość mówił, że bokserska nie zdaje egzaminu za bardzo w MT, za nisko są ręce i ciężko zbijać ciosy czy kontrować szybko

Cytat Zamieszczone przez maciek55555 Zobacz posta
    Może też się wypowiem.
    Ja bym szedł tam gdzie lepsza sekcja, +boks też może ładnie to wszystko uzupełnić.
    Tylko jak knife mówi, Boks inne nawyki jak się też ostatnio przekonałem, ciągle trener mnie poprawiał o ustawienie stóp, tylko powiedziałem mu że będę tak stał, bo mój priorytet mma i tak dla mnie lepiej.

Jeżeli chodzi o skuteczność (na ulice?) to wszystko dobre co wymieniłeś. Jednak jak bym miał wybrać tylko jedno z ww. to brałbym MT jak dobra sekcja. Na ulicy ładnie potem można popracować w klinczu, czy jakiegoś fronta zajebać albo samym midlem chłopa już położyć.

Jak pamiętam u rudzielców teraz mieszkasz? W Anglii jak słyszałem gdzieś dość popularne na bardziej profesjolanych sekcjach są zajęcia boks/k1+zapasy pod mma. Takie kombo na ulice to już chyba najlepsze Jak by cię zaciekawiło poszperaj po necie za jakimiś sekcjami bardziej profesjolanymi koło Ciebie może będą takie zajęcia.
    mnie też się wydaje MT najlepsze na ulice, ale to zależy od zawodnika i trenera, jak wyżej zostało już wspomniane
    akurat front czy middle kick to kopnięcia też z kickboxingu
    z tym, ze np. w kickboxingu nie można łapać nogi przeciwnika, w mt można, a na ulicy nikt nie patrzy co można a co nie i jak nogę złapię to lipa, łatwo wywalić niedoświadczonego przeciwnika

tak u "rudzielców" ale już nie długo, wracam do ojczyzny
    nie ma takich zajęć w okolicy, uwierz mi sporo przeszukałem ofert klubów
    obecnie oprócz kickboxingu chodzę 1x w tyg. na mma

generalnie super poziom tutaj mają
    na kickboxingu u mnie trenerzy walczyli z osiągnięciami, a teraz zwodnicy też, dwóch ma pasy, jednen 4 drugi chyba 3, także jest od kogo się uczyć i z kim walczyć
    głowny trener sporo doświadczenia ma z ulicy i kickboxingu
    drugi z bosku więcej
    trzeci z mt i taekwondo

na mma trener też super, mega dobry, ma pas jakieś tutejszej organizacji, drugi trener też ma pas, + kilku zawodników walczących
    no i co podoba mi się tutaj w tym mma, że sa elementy zapasów
    generalnie wszystko przydatne i sprawdzające się, testuje, działa, a później ta reakcja... ej to działa

mam nadzieję, ze w Polsce nie zawiodę się na poziomie trenerów jak i zawodników
    bo tutaj naprawdę nie mam na co narzekać
    ponadto do sali od kickboxingu mam dostęp 24h

Sezonowiec Awatar Turtlak
    Maciek- trenuj to co sprawia Ci większą frajdę, to proste.

Co za sens jest trenować pod ulicę? Ile wy tych ulicznych starć macie? Ja w ostatnich pięciu latach nie miałem ani jednego.
    Trenuje się tylko dlatego, że coś się lubi robić. Jakie sens trenować parę lat, jak takich sytuacji u normalnych ludzi zdarza się z 1 na parę lat. A i tak żadne sw nie pomoże, bo kto teraz atakuje w pojedynkę? Doskoczy paru pijanych/naćpanych i po zawodach.

Oczywiście, że boks się nie sprawdzi na zasadach muay thai. Ale w realnej sytuacji to co innego, tam nie będziesz się bił na zasadach muay thai.

Pod ulicę jeżeli już to tylko jakiś dobry system,stworzony właśnie pod ulicę, a nie pod ring.
    No i według mnie najskuteczniejsza na ulicę jest siłka. Napastnicy nie ocenią twoich umiejętności na oko, będą widzieć tylko twój wygląd zewnętrzny. Jak będziesz chciał zabrać telefon komuś to podejdziesz do 120kg koksa czy do 70kg niewysportowanego?

Poza tym był już poruszany ten temat przez wilka , lepiej poczytać kogoś bardziej doświadczonego od nas:
    http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=10361
    http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=8404
    Ostatnio edytowane przez Turtlak ; 13-01-16 o 10:48

Tak , tak - temat rzeka

Trenuj to co lublu

Nie wierzę i w idealny system "pod ulicę"

I tak psycha tu odgrywa główną rolę i tyle

Ale osobiście uważam , że boks jest ważny - dobre pierdolnięcie mile widziane.

Coś z nogami jak najbardziej ale do na zasadzie dystansu lub lowka i tyle

Parter na wrazie W , żeby wiedzieć jak się zachować itp i ewentualnie sweepem za 3 ptk wyjść z opresji.

Kravka , combaty itp sa ok tylko tam techniki takie strice kopania i prostych się nie nauczysz , dźwignie chwyty są ok , ale to tak "barowy stajl "

Jak jest 5 typa to sprint jest spoko , na 3 typa z kosą ewidentnie tak samo.

Osobiście poniekąd w mma mamy wszystko

Jak ktoś chce się nakurwiać niech na ustawki pochodzi lub podziemny krąg sobie stworzy i tyle

źle mnie odebraliście

nie jest moim zamiarem trenowanie pod "ulicę"

chodziło mnie tylko co się lepiej sprawdza, np. w starciu zawodnika kickboxingu i muay thaia

wiadomo, że nie ma reguły, ale jakieś ogólniki chyba idzie wyciągnąć

muay thai najwięcej używa broni ze stójkowych, pięści, łokcie, kolana, piszczele

zatem daje szeroki wachlarz technik i kombinacji

jeżeli miałbym robić co mi sprawia najwięcej frajdy to chyba idę na bjj, bo uwielbiam być na boso na macie i się tarzać, wtedy jak dziecko...

to też chyba tak zrobię mma/bjj + muay thai
    lub kick + bjj
    bo takie są u mnie sekcje
    i to faktycznie może być ciekawe rozwiązanie, przydatne i sprawiające frajdę

wiesz jak masz czas latać i na bjj i mma i tajski i to jakoś mieszać to żeby nie wyszło ze trenujesz i wszystko i nic

Postaw na bjj i tajski i tyle

Turtlak
    Przeczytałem te linki i zmieniły mój światopogląd...
    Nigdy nie stroniłem od "walki", spięć, ale teraz raczej się to zmieni. Zrozumiałem tez ile miałem szczęścia, opowiem wam jedna z wielu sytuacje:
    Kuzynka ma bar, gdy już zamykalismy przyjechała ekipa z jakieś wiochy w 5, kuzynka mówi zamykamy to wzięli piwo na Wynos. Wyszli na kierując się do auta, słyszę ktoś rzucił butelka w ścianę, szybka analiza podbijam do gościa i po chwili się szarpiemy dostał parę razy z kolanka, ogólnie słaby typ, gdy go puścilem drugi uderzył mnie centralnie w czoło, ale słabe to było, bo nie odczułem, ale zdziwiło mnie to bo się odwrócił i zaczął się wycofywać, jednak i tak by mnie położyli.Uratowało mnie to, że znałem jednego z nich i on załagodził sprawę bo 2 może bym położył, ale reszta by mnie przekopala jak psa.

Możecie myśleć ze fejk, ale naprawdę mam szczęście w takich sytuacjach, oby nie do czasu.

12. Wybierz suplementy dla siebie

walka jeden na kilku ciężka do przewidzenia

jak kilku leszczy to idzie ogarnąć temat

ale jak ogarnięci to i dwójce nie da człowiek rady

gdybanie takie w sumie

tego się nie przewidzi...

ps. mi się podoba mix muay thai i kickboxing

jedno i drugie ma swoje plusy i minusy, razem to się uzupełnia

w muay thai np. słaby boks jest
    w kickboxingu zaś brakuje klinczu i rzutów

Moderator: mma Awatar delta
    Wybierz co chcesz, byle by było pelnokontaktowe i żebyś miał z kim trenować

Cytat Zamieszczone przez thiago Zobacz posta
    ps. mi się podoba mix muay thai i kickboxing
    No to idź na oba. Pewnie z czasem uznasz, że wolisz jedno i tak bardziej od drugiego. Wtedy zaczniesz chodzić na to co bardziej lubisz. Nie wpadaj w taki schemat, żeby trenować tylko po to bo może się kiedyś przydać.

Turtlak racja, bo nawet gdybyś był niesamowitym fighterem to ulica rządu się innymi prawami.

Dokładnie

Cytat Zamieszczone przez BESTIA12345 Zobacz posta
    Turtlak
    Przeczytałem te linki i zmieniły mój światopogląd...
    To polecam Ci jeszcze coWilkpisał o dostępie do broni, też otwiera oczy.
    Sporo osób teraz jak się słyszy chciało by ogólnego dostępu...
    http://body-factory.pl/showthread.php?t=3278

Uprawnienia umieszczania postów