Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Gdzie kupię wytrzymałą sztangę?

Gdzie kupię wytrzymałą sztangę?

Byłem w Decathlonie, przeglądam Allegro i wszędzie bida, nie ma nigdzie mocnych sztang. Najcześciej wytrzymałość jest od 80 kg do 160 kg. Jedyne dwie aukcje na których wytrzymałość była solidna to:

http://allegro.pl/gryf-prosty-inspor...809502877.html
    http://allegro.pl/gryf-prosty-inspor...086366723.html

Niestety inne ich cechy mi nie pasują, a i przy takiej cenie mam wątpliwości czy podana wytrzymałość jest realistyczna.

Ja potrzebuję sztangę:
    - nie olimpijską, a o średnicy zakończeń na talerze około 28 - 29 mm;
    - średnica części chwytnej najlepiej 28 mm;
    - część chwytna minimum 130 cm oraz minimum po 30 cm na talerze, idealnie jakby całość miała 200 cm;
    - część na talerze gładka, a nie z gwintem;
    - wytrzymałość minimum 200 kg, a najlepiej sporo więcej.

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Chyba nie ma. Szukam też takiego, są tylko 30mm, marbo jest najtańszy, ale co z tego, jak połowa talerzy nie wejdzie.

- wytrzymałość minimum 200 kg, a najlepiej sporo więcej.
    Szalejesz

Narazie kup sobie jakąś zwykła do 100 zł a jak dojdziesz do 200 kg w jakimś ćwiczeniu to dokupisz nową sztangę .

Ja miałem taka dluga sztange marbo ale tam te ryflowanie do trzymania było bardzo szeroko umiejscowione wiec do nieczego sie nie nadawało.
    Ostatnio edytowane przez knight83 ; 27-08-15 o 13:28

Zwierzokoks Awatar Adame90000
    Marbo miało kiedyś taką sztangę

chwyt był na 30mm, ale tuleje już normalnie 28

od 180kg zaczyna dopiero jakkolwiek pracować

Miałem tą sztangę. Leżała 5 lat nie używana i w końcu sprzedałem za grosze.

Ja kupiłem jakąs tania za ok. 70zł i spokojnie 180kg wytrzymała, moze mam oszukane obciazenia

Cytat Zamieszczone przez knight83 Zobacz posta
    Szalejesz
    Nooo, sam mówiłeś, że teraz muszę 200 kg machnąć, to i sztangi do tego potrzeba;p

Cytat Zamieszczone przez knight83 Zobacz posta
    Narazie kup sobie jakąś zwykła do 100 zł a jak dojdziesz do 200 kg w jakimś ćwiczeniu to dokupisz nową sztangę
    Zwykłą już mam i to od paru dobrych lat. Chcę zmienić, bo:
    - ma długość części chwytnej 121 cm i przez to ledwo się mieści na hakach nowego racka;
    - długość części na talerze wynosi 24 cm co już powoli zaczyna mnie ograniczać z dodawaniem obciążenia.

Cytat Zamieszczone przez Evil Ted Zobacz posta
    Ja kupiłem jakąs tania za ok. 70zł i spokojnie 180kg wytrzymała, moze mam oszukane obciazenia
    Hehe, a jaka grubość, długość oraz deklarowana przez producenta wytrzymałość?

--------------------------------------------------------------------------------------

W ogóle to znalazłem sztangi Marbo i wyglądają tak:
    Sztanga czarna 198 cm
    Prawie wszystkie moje wymagania spełnia, jedynie ta wytrzymałość 180 kg brzmi nieperspektywicznie:/
    No i nie wiem po co gryf jest czarny:| Raczej żadna atrakcja. Widział ktoś na żywo jak się prezentuje czarny gryf?
    Sztanga 180 cm
    Byłaby chyba idealna (no, wytrzymałość mogłaby być większa) tylko te 30 mm średnicy mi nie pasują:/
    Ostatnio edytowane przez Drizzt ; 29-08-15 o 09:20

Poczciwy dzik Awatar Kędzior
    Ja kupiłem 2 metry pręta fi30 za 40zł. Na razie przy 250kg ani drgnie.

To wychodzi na to, że o ile producenci skrajnie nie oszczędzają na stali, to bardzo zaniżają wytrzymałość...

A pomijając już resztę moich wymagań, czy widział ktoś jakąkolwiek sztangę nieolimpijską, której producent deklaruje wytrzymałość większą niż 200 kg? Ja w żadnym sklepie internetowym nie mogę czegoś takiego znaleźć.

Ja myśle ze te sztangi wiecej wytrzymaja niz podaje producent.
    A nawet jak nie to raczej nie peknie tylko sie troche wygnie.
    Wiec nie ma co sie bać.

12. Wybierz suplementy dla siebie

Ja mam z marbo jak były jeszcze te stare, tam gdzie się wsadza obciazenie fi 28.
    Sztanga do 180kg, ale w meilu mi napisali, że jak będzie trzeba to i wytrzyma więcej.
    Kiedyś też były takie zwykłe wzmacnianie tam była wytrzymałość ~300kg.

Wytrzyma sęk w tym, że zacznie juz mocno sprężynować i przez ten efekt więcej podnosimy, a ja nie chce sie potem zdziwić na zawodach o puchar wójta, że jestem 10 kilo słabszy. Dobrze jest trenować na gryfie maksymalnie sztywnym, potem jest fajna dynamika, jak przechodzimy na sprzęt "olimpijski" w wyciskaniu. Chociaż nie wiem, czy dla autora ma to znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez marianp ; 29-08-15 o 15:36

Cytat Zamieszczone przez maciek55555 Zobacz posta
    Ja mam z marbo jak były jeszcze te stare, tam gdzie się wsadza obciazenie fi 28.
    Sztanga do 180kg, ale w meilu mi napisali, że jak będzie trzeba to i wytrzyma więcej.
    Ta czarna do której dalem link w poprzedniej wiadomości ma wytrzymałość 180 kg oraz 28 mm średnicę (nie piszą gdzie, więc rozumiem, że na całej długości). To taką masz?
    W poniedziałek napiszę do nich z zapytaniem jak to jest z tą wytrzymałością.

Cytat Zamieszczone przez marianp Zobacz posta
    Dobrze jest trenować na gryfie maksymalnie sztywnym, potem jest fajna dynamika, jak przechodzimy na sprzęt "olimpijski" w wyciskaniu. Chociaż nie wiem, czy dla autora ma to znaczenie.
    Na sprzęt olimpijski raczej nie planuję przejść, bo musiałbym wymieniać wszystkie talerze, a trochę już ich mam, natomiast też jest dla mnie ważne, aby gryf w żaden sposób nie zaciemniał moich faktycznych wyników. Wolę rzetelne liczby, poza tym jest to kluczowe do śledzenia progresu.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów