Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Dynamika ciosu, jak nabrać "luzu"?

Żagiel Awatar Jelonidas777

Dynamika ciosu, jak nabrać "luzu"?

Witam,

Niedawno przerzuciłem się z siłowni na kickboxing. Wcześniej trenowałem pod siłę (głownie zakres 3-5powt) prawie całkowicie olewając przy tym rozciąganie.
    SW ćwiczę bardzo krótko ale pierwsze co da się zauważyć to pchane ciosy i brak dynamiki. Jak już uda mi się szybko uderzyć to wkładam w to ogromny wysiłek, i nawet przy dobrym skrecie, co czasem sie udaje, ciosy są kiepskie.

Chciałbym zapytać o najskuteczniejsze ćwiczenia na poprawę dynamiki ciosu no i żeby w końcu nabrać tego luzu. Czy mam po prostu cały czas, do skutku, ćwiczyć lewy/prawy prosty, czy też może sa też jakieś skuteczne drille żeby szybko to poprawić? ogólnie jestem strasznie pospinany i mało gibki, chociaż z biodrami nie ma tragedii. Liczę na rady o wiele bardziej doświadczonych kolegów. z gory dzięki
    When the sword is once drawn, the passions of men observe no bounds of moderation.

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Jest tylko jedna metoda. Walka z cieniem (możesz przed lustrem). Codziennie 30 minut w rundach po 2 minuty, powoli, bez spinania i przyspieszania jedziesz walkę z cieniem. Oczywiście zacznij od rozgrzewki. Patrzysz w lustro, starasz się robić maksymalnie technicznie, nie opuszczasz rąk. Za jakiś miesiąc zobaczysz dużą poprawę. Aha- walka z cieniem to bardzo męczące i trochę monotonne ćwiczenie ale to PODSTAWA w każdym sporcie uderzanym. Powodzenia !

Sezonowiec Awatar Turtlak
    Najskuteczniejszym ćwiczeniem na zwiększenie siły ciosu w kickboxingu jest uwaga...
    trenowanie kickboxing. Żadne tam ćwiczenia na siłowniach czy inne cuda. Walka z cieniem, tarcze, worek pod okiem trenera.Z czasem będzie lepiej.

Sztywny Pal Azji Awatar BESTIA12345
    Rąbanie drewna, bądź uderzanie w oponę ciężkim młotem, dużo pomaga.
    “Każdy człowiek umiera, nie każdy naprawdę żyje.“ William Wallace

Żagiel Awatar Jelonidas777
    Dzięki Panowie, dodałem mlot do crossa teraz takze codzennie(po sw,crossie,dni wolne) 3x3min walki z cieniem na luzie, mam nadzieję ze pomoże
    When the sword is once drawn, the passions of men observe no bounds of moderation.

Tylko technika

Nauczysz się techniki to i przyjdzie dynamika

Zgadzam sie Leszek87, ale technika to żmudne powtarzanie nawet najdrobniejszych elementów przed lustrem i w walce z cieniem. Na sekcjach mało trenuje się przed lustrem (brak czasu). Trzeba samemu dzień po dniu analizować swoją technikę i poprawiać szczegóły. I dużo walki z cieniem - w wolnym tempie, myśląc.

Pozdrawiam

Zgadzam sie Leszek87, ale technika to żmudne powtarzanie nawet najdrobniejszych elementów przed lustrem i w walce z cieniem. Na sekcjach mało trenuje się przed lustrem (brak czasu). Trzeba samemu dzień po dniu analizować swoją technikę i poprawiać szczegóły. I dużo walki z cieniem - w wolnym tempie, myśląc.

Pozdrawiam

W sumie walka z cieniem bez lustra i nawet bez podstaw to błędne koło powtarzania i wzmacniania złych nawyków.

Przed lustrem jeszcze ok ale mając w głowie podstawę tego co mamy robić.

U nas np: takiego świeżaka dają na lustro i robi same proste.

Ja jakiś czas temu przez dosłownie 2 godziny z linkami przywiązanymi do kostek uczyłem się odpowiedniego "chodu" bo robiłem zbyt długie kroki.

Jest dokładnie tak jak mówisz. Boks to nie jest milion technik jak w BJJ to proste rzeczy powtarzane w kółko aż do znudzenia. Trening, trening, trening, doskonalenie najdrobniejszych elementów.

Osobiście nie wyobrażam sobie treningu kompletnie bez trenera, bez żadnych nawet najmniejszych podstaw.

http://bokswczestochowie.pl/

12. Wybierz suplementy dla siebie

Poczciwy dzik
    po części nawiązując do temu, jak sobie poradzić z łokciem tenisisty? %)
    są jakieś ćwiczenia aby nauczyć się wyprowadzać cios i nie prostować do końca ręki?

albo cos innego?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów