Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Siła pod SW

Siła pod SW

Witam, aktualnie mam przerwe od treningów SW
    Obecne cisne z treningiem siłowym + trening plyometryczny. Wrzucam rozkład treningów do sprawdzenia przez osoby bardziej doświadczone.

Siła + krótki trening kondycyjny

A)
    1.Power Clean 5x5
    2.Przysiad tylni 5x5
    3.Wyciskanie sztangi leżąc 5x5
    4.Wiosłowanie sztangą 5x5
    5.Podciąganie podchwyt 3x MAX
    6.50 burppee na czas

B)
    1.Push Press 5x5
    2.MC 5x5
    3.Pompki na poręczach 5x5
    4.Podciąganie nachwyt 5x5
    5.Podciąganie nóg w zwisie 2x MAX
    6.Szrugsy 2x MAX
    7.50 burppee na czas

Ćwiczenia dodatkowe dodałem po ok 3 tyg treningu

PN,ŚR,SB - A,B,A itd....

Wtorek - Dynamika (góra)
    pompki plyometryczne - z dotknięciem kolan w powietrzu 4x8
    pompki plyometryczne - z nogami na podwyższeniu (żeby było trudniej) 4x8
    Ciężki worek-mocne ciosy-kilka serii z dłuższymi przerwami
    +krótki interwał na worku 15/15

Piątek - Dynamika (dół)
    skoki w dal z miejsca 4x8
    skoki z dotknięciem kolan do klatki 4x8
    + interwały biegowe-obecnie 15/15 - 10

Czwartek, niedziela - wolne

Troche sie naczytałem na temat aspektu fizcznego w sw i poskładałem sobie taki plan
    Jeśli ktoś rzuci okiem będę wdzięczny :-)

Staż w SW: 5-6 lat (judo,boks,mma)
    Waga: 70 (obecnie rośnie oczywiście)
    Dieta: nadwyżka kaloryczna jest
    Suple: kreatyna, bcaa, wpc jako uzupełnienie

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Moderator: grappling Awatar _Luk
    jak regeneracja? ile tygodni taki masz rozkład?

ciężary w przysiadach mc i innych zwiększają się?

Na regeneracje nie narzekam, staram sie stopniowo zwiększać intensywność/objętość treningową. Dodam, że sw w sezonie trenuje 5-6 razy w tygodniu już długi czas.

MC i przysiad płaska piramida, reszta forma objętościowa

Nie wiem czy dobrze jest robić tylko ćwiczenia obustronne... Co o tym myślisz?

Moderator: grappling Awatar _Luk
    przekombinowany ten trening siłowy ciut, po co robisz na końcu dodatkowy wytrzymałość, skup się na sile na treningu siłowym, spójrz na trening np. Knife albo inne od Wodyna

Jeśli chcesz trenować siłę to trenuj siłę maksymalną, bez elementów mocy i dynamiki. Podziel to bardziej na krótkie makrocykle. W pierwszym sama siła, ćwiczenia TS, dodatkowe na wolnych ciężarach, niski zakres powtórzeń max 4-5. Poźniej w kolejnym makrocyklu, jedziesz moc, i tutaj wplatasz elementy dwuboju olimpijskiego + wszelkie ćwiczenia pomocnicze, dużo dynamicznych ćwiczeń z piłkami lekarskimi, jeśli masz dostęp to pchanie sanek itp. Później już wytrzymałość siłowa, szybkościowa itd.

Te 50 burppe to tak na podtrzymanie kondycji-tego zaniedbywać nie moge
    Same interwały biegowe mogą być?

Na treningach od Knife m.in sie wzorowałem, tam właśnie też w 3-dniowym na koniec jest "jednoręki morderca"

Interwał interwałowi nie równy. Przy maksymalnej sile dodajesz sprinty trwające max. do 10 sekund. Czas odpoczynku ok. 30 sekund. Tylko, że sprint wykonujesz na 100%.

50 burpee niczego Ci nie zaburzy ale wpływu wielkiego na wytrzymałość mieć nie będzie. Już lepiej ten czas i energię spożytkować na jakieś ćwiczenia stabilizacyjne, core albo dobre rozciąganie.

Gwiezdna Gwardia
    Ani core, ani stabilizacja, ani tym bardziej rozciąganie nie są potrzebne 95% ludzi.

To wymysł przemysłu fitness, nie rzeczywistość.

Rozciąganie - starczy dynamiczne, mało. Nadmiar rozciągania = same straty, żadnych plusów. Spadek siły, mocy i szybkości. => http://anabolicminds.com/articles/th...methods-17486/

Core, stabilizacja - robisz w trakcie zwykłych ćwiczeń. Dodatkowa praca jest szkodliwa.

W rozciąganiu miałem na myśli również pracę nad mobilnością w stawach itd. A w tym przypadku widzę, raczej same korzyści.

Mógłbyś rozwinąć szkodliwość dodatkowej pracy nad stabilizacją ? Owszem ta praca jest wykonywana przy zwykłych ćwiczeniach ale w czym przeszkadza dodatek ? Bo szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim stwierdzeniem, i raczej wielu trenerów to aplikuje. I nie mówie tu o jakiś zwykłych personalnych na siłce co dają takie ćwiczenia klientom (bez urazy dla wielu trenerów bo jest sporo osób z duża wiedzą) ale już trenerach przygotowania fizycznego w wielu dyscyplinach. I nie jest to zasłyszane z internetu tylko po wielu rozmowach i konsultacjach.

12. Wybierz suplementy dla siebie

Też właśnie myśle, że krótki zajazd kondycyjny na koniec treningu jakichś negatywnych skutków nie przyniesie.

A z tym rozciąganiem to faktycznie ciekawy temat ;-)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów