Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: Grill elektryczny do pieczenia bez dodatku tłuszczu

Grill elektryczny do pieczenia bez dodatku tłuszczu

Głównie chodzi mi o pozbycie sie oliwy/rzepaku bo jak wiadomo bez tego nie da sie upiec na patelni wiec pomyslalem o takim grillu. Co sadzicie? Nada się? A moze ktos ma i wymieni swoje poglądy?

http://allegro.pl/grill-elektryczny-...088751286.html

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Ja mam podobny w akademiku. Tylko swojego George'a Foreman'a dałem cztery dyszki, bo powystawowy bez tacki ociekowej. Nie przeszkadza to, służy mi już drugi rok. Fajnie, bez tłuszczu, a i coś tam się wytapia. Problematyczne mycie, bo powierzchnia grillująca u mnie nie jest wyjmowana. Kolejny problem to to, że steków na tym nie zrobisz, przynajmniej na moim jest za niska temperatura. Za to kurczak czy wieprz, albo burgery bardzo fajnie na tym idą. Polecam ale nie za 4 stówki raczej, bo za tą cenę to można mieć zajebistą żeliwną patelnię grillową(nawet za mniej), na której robi się o niebo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Diabeł Na Oknie ; 19-03-15 o 23:10

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Cytat Zamieszczone przez Artbir Zobacz posta
    Głównie chodzi mi o pozbycie sie oliwy/rzepaku bo jak wiadomo bez tego nie da sie upiec na patelni wiec pomyslalem o takim grillu. Co sadzicie? Nada się? A moze ktos ma i wymieni swoje poglądy?

http://allegro.pl/grill-elektryczny-...088751286.html
    Dlaczego? Na zwykłem teflonie pięknie smaże.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

Mam taki z lotosu za punkty. Sprawuje się ok. Chociaż i tak używam patelnie teflonową bardziej

szkoda kasy na te grille. Mam tego tefala z pierwszego linku, kupiłem ze 2 lata temu i może max 20 razy odpalałem. Przereklamowane to jest po całości, jedynie łosoś czy pstrąg są naprawdę zajebiste z tego grilla. kura imo chujowa, a szczególnie jak chce się zrobić więcej na później, zawsze cycki są mega przesuszone. Na domiar złego zawsze się dymi przy grillowaniu.

lepiej kup sobie patelnię grillową tefala z linii talent, pamem przeleć i smaż do woli.
    Ostatnio edytowane przez john.ownbey ; 20-03-15 o 08:22

No tak ale pam nie jest tani a jednak zużywa sie szybko. Wiec po waszych opiniach taki grill odpada wiec jesli chodzi o patelnie to czy w ogole takie sa do smazenia bez dodatku tłuszczy? Nawet nie wiedzialem o tym

Na zwykłej teflonowej próbowałem bez tłuszczu - da się. Ale to mi nie smakuje. Za suche

Cytat Zamieszczone przez john.ownbey Zobacz posta
    szkoda kasy na te grille. Mam tego tefala z pierwszego linku, kupiłem ze 2 lata temu i może max 20 razy odpalałem. Przereklamowane to jest po całości, jedynie łosoś czy pstrąg są naprawdę zajebiste z tego grilla. kura imo chujowa, a szczególnie jak chce się zrobić więcej na później, zawsze cycki są mega przesuszone. Na domiar złego zawsze się dymi przy grillowaniu.

lepiej kup sobie patelnię grillową tefala z linii talent, pamem przeleć i smaż do woli.
    no to kolego najwidoczniej kłania się nauka przyrządzania cycka z grilla, bo ja lepszych nie jadłem (porównując do cycka z teflonowej patelni czy pieczonego w naczyniu)

mega soczyste i smaczne, skróka przypieczona,

tytlko takie są obecnie u mnie grane, do innych form nie wróce na pewno

Kenio, jak przyrządzasz? Podziel się proszę, bo u mnie też kiepsko, sucho i niesmacznie.

Przesuszone, bo za długo trzymasz lub wrzucasz na zimnego grilla

12. Wybierz suplementy dla siebie

Cytat Zamieszczone przez Neuroscience Zobacz posta
    Kenio, jak przyrządzasz? Podziel się proszę, bo u mnie też kiepsko, sucho i niesmacznie.
    to jakie wyjdzie mięso suche czy soczyste zależy od wielkości piersi i czasu grillowania
    piersi marynuje przez noc w soli, czosnku i ostrej papryce,
    godzinę przed grillowaniem wyjmuje z lodówki by nieco złapało temp

piersi 150/170g grilluje w jednym kawałku ok. 8 minut, potem przerzucam na drugą stronę i jeszcze 2-3 min, efektem mamy soczyste w środku z chrupiącą skórką,

piersi 200-250g rozcinam wzdłóż i grilluje około 4-5 min,

oczywiście na początku po rozgrzaniu grilla smaruje tłuszczem (olej rzepakowy) ale nie żadnym syfiastym pamem

cienkie kawałki - przetrzymane zawsze będą suche na wiór,
    idalnie grilluje mi sie te z Lidla (tam 3 piersi jest w op 500g)

Czyli i tak trzeba dodac tego oleju? U mnie problem jest chyba to ze po prostu zawsze za duzo tej oliwy na patelnie idzie bo sie zaraz przypala. CHociaz patelnie mam dobra, jaka za 130zł wiec nie jest zła.

A gdy smaze np dziennie 700g piersi + ten olej/oliwa to samych kalorii z oliwy ile dochodzi. Na redukcji to moze byc mały problem moim zdaniem, ale moze sie myle. Ktos ma jakies pomysly?
    Ostatnio edytowane przez Artbir ; 20-03-15 o 21:03

Nie ma czegoś takiego wał smażenie bez tłuszczu. Zawsze odrobinę użyć trzeba.

W ogóle jaki sens "smażyć" bez tłuszczu? Już lepiej ugotować. Tak samo lipne w smaku, ale zdrowsze :P

Rozumiem. A czy tą oliwe ktora dodajecie do smazenia czy tam olej rzepakowy wliczacie do swoich dziennych kalorii i jesli tak to ile tego u was jest?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów