Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Zapalenie mięśnia szyji?

Zapalenie mięśnia szyji?

Chyba zawiało mi szyje wczoraj.
    Dzisiaj budzę się rano z lekkim bólem szyji i barku. Ból barku szybko minął i do 15 było w miare w porządku. Sytuacja na teraz wygląda tak że moge obrucić głowy w prawą strone tylko bardzo wolno i prosto bez pochylania, nie moge pod żadnym innym kątem w prawą strone i zaczyna boleć gdy wykonam jakiś specyficzny ruch a ból jest taki że mnie normalnie paraliżuje i nie jestem zdolny do wykonania żadnego ruchu głową i barkiem na 2-3 sekundy potem puszcza.
    Normalnie tragedia.
    Smaruje szyje amolem i maśćmi rozgrzewającymi, obwiązuje szyje szalikiem i leże.
    Pierwszy raz mam coś takiego. Kur.wa nawet ziewnąć nie moge czy przełknąc śliny bo mnie ściska ból ( chyba że podniose bark do góry)

Miał ktoś coś takiego kiedyś? Jak temu zaradzić?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

masz jakies stan zapalny, widac cos na skorze/w gardle itp?

jesli sie ubierasz porzadnie, a pewnie koszulka/bluza/kurtka jest
    to watpie
    obstawiam jakies nadciagniecie
    ja tak kiedys mialem jednak od zbyt mocnego i gwaltownego ruchu szyi

dobrze robisz
    mascie, szalik (spij w nim rowniez)
    w koncu minie
    www.Mr-Trener.pl - Trener Personalny Warszawa i okolice

nic nie widać, żadnych śladów. Od sobotniego treningu żadnych dziwnych ruchów głową.
    Może jakaś maść na zapalenie?
    Ostatnio edytowane przez czeczen ; 11-02-09 o 20:17

ostatnio mialem cos podobnego,

albo przeszlo samo
    albo sauna 3x w tygodniu pomogła

jak masz możliwość
    nie zaszkodzi na pewno

Zwierzokoks Awatar marty
    ej a stanów zapalnych przypadkiem sie włąsnie nie rozgrzewa?
    Ostatnio edytowane przez marty ; 11-02-09 o 21:55

Administrator BF Awatar apnoe
    Miałem coś takiego nazywa się to kręcz szyjny, zaczęło sie od małego bólu z rana a potem narastało do takiego stanu, ze głowe musiałem miec cały czas skręconą w lewo. Każda próba nawet powolnego przekręcenia głowy do normalnej pozycji kończyła sie zajebistym bólem i wrecz rzucało głowe spowrotem w lewo, przeszło po jakims tygodniu w dużej mierze dzięki mojemu wujkowi który jest trenerem i ma jakieś tam pojęcie o masażu ale jeszcze przez kilka miesięcy miałem głowe lekko przechyloną w lewo.

Doradca: Suplementy Awatar ripahza
    też to miałem.. miałem lekko uchyloną szybe w furze...

na drugi dzień.. robiłem barki.. wyciskanie zza karku.. i jak mi coś właśnie w szyi się naciągnęło.. tak jakby przewiało.. puściło po 3 dniach.. ból tak chujowy ,że nie mogłem treningu dokończyć.

apnoe racja, też tak kiedyś miałem. u mnie nawet trzymanie głowy maksymalnie wychylonej na prawo sprawiało ból. jak próbowałem obrócić na prosto to miałem wrażenie jakbym wyrywał sobie mięśnie z karku.
    śmiesznie wygląda jak się stoi przed przejściem dla pieszych i obraca całym ciałem w koło, żeby zobaczyć czy można bezpiecznie przejść ;D
    idź do lekarza, ja dostałem jakieś przeciwbólowe na receptę, coś na na rozluźnienie mięśni [też w tabsach i na recepte] i tydzień zwolnienia ;] nieprzyjemna sprawa to jest, współczuje
    Ostatnio edytowane przez HiddenFace ; 12-02-09 o 09:23

Zwierzokoks Awatar rajtuz
    identycznie jak rip, tylko ze mialem calkiem otworzona szybe w wozie ,
    po tygodniu przeszlo.
    sauna, masaz, cieple oklady i przejdzie.
    http://www.youtube.com/watch?v=zhAZ7ICogxY
    inspired by najsuchszy szczur.

Dzieki. Używam końskiej maści rozgrzewającej Pferdebalsam, Amolu i żelu przeciwzapalnego/przeciwbólowego Naklofen gel. Wstawałem co 2 h w nocy i wcierałem cos w szyje. grzeje nacieram masuje i już jest lepiej. Cały czas śmigam w arafatce na szyji
    Do wtorku się ogarne ale ten znowu przymusowy tydzien przerwy od treningu - jak ja tego nie lubie
    Ostatnio edytowane przez czeczen ; 12-02-09 o 12:23

A gdzie muskle? Awatar FU
    jezdzicie z zimnym łokciem zimą to macie

Doradca : mega rozpierdalacz Awatar -=Yoshi=-
    a co powiecie na plastry grzejące.. np. Prel Red ??

PREL red to hydrożelowy plaster rozgrzewający oparty na innowacyjnej formule Hydronique®. Nowoczesna technologia zapewnia szybki efekt terapeutyczny, umożliwiając łatwe przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry.

* redukuje stan zapalny, przynosi ulgę w bólach:
    o pleców, krzyża
    o mięśni i stawów
    * pomocny w nerwobólach i bólach reumatycznych
    * gwarantuje bezbolesne odklejanie
    * nie powoduje podrażnień ani odparzeń

Zastosowanie:
    Plaster stosuje się w dolegliwościach bólowych w okolicy krzyża, karku, mięśni, stawów i ścięgien.

W pierwszej fazie grzeje aż za mocno, szczególnie w bardziej wrażliwe miejsca. I jak się otwiera zbiorcze opakowanie to warto jak najszybciej zużyc opakowanie bo potem się jakoś nie chcą trzymać.

Doradca : mega rozpierdalacz Awatar -=Yoshi=-
    moj brat pracuje w firmie i rozprowadza te plastry (Prel Red i Prel Blue - chłodzące) + inne środki. Wiekszosc osob ktorym podalem te plastry były zadowolone z działania

No dobra Panie i Panowie - rady jakieś na szybki pozbycie się tego chujstwa - złapało mnie dzisiaj - a po robocie mam trening i nie odpuszcze - narazie poszły dwie aspiryny bo tylko to przeciwzapalnego miałem w domu, gorący prysznic i smarowanko żelem di-fortan (rozgrzewający z naproxenem), w aptece zakupiłem ibuprom max i te plastry co Yoshi pimpuje - czy mogę zrobić coś jeszcze? Siedze w pracy wiec na masaz nie mam co liczyc, okład z młodych piersi najwcześniej jutro.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów