Strona 4 z 50 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 744

Wątek: Harald Bluetooth, sto kilo knura

Tydzień 3

Poniedziałek - bieg

4 km, przyspieszone tempo

Wtorek - trening siłowy

Poręcze 4 serie 5x66.5 kg
    +
    Drążek nachwyt 4 serie 5x28kg

piąta seria Poręcze 6x66.5 kg+Drążek nachwyt 6x28kg

Wznosy bokiem w siedzeniu 3 serie 12x15kg

Uginanie ramion leżąc na ławce skośnej 3 serie 12x17.5kg

Wznosy nóg w zwisie na drążku (nogi do drążka) 20, 18, 16, 16
    Ostatnio edytowane przez HaraldBluetooth ; 30-03-16 o 08:20

Poczciwy dzik
    Jak redukcja? Kciuk w chwycie zamkowym z czasem przestanie boleć

Straciłem złudzenia i na razie nie wierzę, że uda mi się prowadzić systematyczne wpisy, ale zrobię małą aktualizacje dla pamięci potomnych i do wglądu na przyszłość.

Zszedłem z wagą ze 105 do 100 (od marca do czerwca), co jest bardzo osobliwe, bo prędko minął mi entuzjazm na redukcję i dietę trzymałem o tyle tylko, że pilnowałem podaży białka. Dużo ciężkich treningów musiało zrobić swoje. Odkąd ograniczylem słodzone napoje, zwyczajnie nie jestem w stanie tyle zjeść, żeby przytyć.

Z plecami dużo lepiej; powoli próbuję sił z ciężarami na przysiadach. Ciągów wciaż boję się robić. Wykroki bardzo bym chciał robić, ale boję się skrętnych ruchów kręgosłupa, nawet minimalnych.

Osiągi siłowe z ostatnich czasów:

Drążek nachwyt +56kg x3
    Żołnierskie 95kg x1
    Przysiad 190kg x3

inne cyrkowe sztuczki:
    podciąganie nachwytem w parku na drabince dla dzieci CCx32
    toes to bar x31 (straszne)

niech będzie to punkt odniesienia dla przyszłych rekordów

8.07

przysiad 220x1

według opinii obserwatorów - chu*owo, ale stabilnie

Od przyszłego tygodnia zamierzam robić następujący program, luźno oparty o pryncypia metody teksańskiej.Kluczowy problem jest taki, że ze względu na problemy z lędźwiowym odcinkiem pleców boję się zawrzeć w treningu ciągi. W zamian będę musiał uwzględnić dodatkową, bezpieczną pracę na łańcuch tylny.

Poniedziałek [objętość]

Przysiad 5x5 (pauza w dole)

Hip thrust 3x10

Ława 5x5 (pauza na klatce)

Hantle skos 2x8-10 w superserii z wiosłem jednorącz 8-10

3 superserie biceps-triceps w zakresie 8-12 (wyjściowo uginanie z hantlami w staniu i tricepsowe wyciskanie hanla zza głowy w siedzeniu)

toes to bar 3 serie

Środa [lekko]

3x5 żołnierskie

2x8 ława z pauzą, lekko [opcjonalnie spoto press; jeśli ktoś robił i poleca proszę o opinię]

3x5 przysiad [tylny lekko lub frontalny]

3-5 serii drążka w zakresach 8-12

toes to bar 2-3 serie

+ jakiś prosty obwód kondycyjny

Piątek [intensywnie]

Przysiad progresja do ciężkiej x3 [z pauzą lub bez, zależnie od humoru]

Ława 8x3 [pauza na klatce]

3-5 serii drążka w zakresach 8-12

toes to bar 2-3 serie

spacer farmera 2-3 odcinki

+ jakiś obwód kondycyjny, jeśli starczy pary na to

Startuje z zaniżonych ciężarów na pressach. W miarę wzrostu obciążeń zamierzam strącić kilka serii z piątkowej ławy. Na siadzie kontynuuję progresję która szła powoli od czasu powrotu z kontuzji pleców.
    Ostatnio edytowane przez HaraldBluetooth ; 14-07-16 o 13:40

I bardzo dobrze, zobaczymy Twoje teorie w praktyce

Zaniżone ciężary - ile?

poniedzialek 5x5 - 115kg

środa 3x5 żołnierskie - 75kg 2x8 ława - 100kg jeśli normalnie z pauzą, jeśli spoto press to nie wiem, bo nie robiłem jeszcze

piątek 8x3 - 125kg

zastanawiam się czy jeszcze trochę nie zaniżyć; ale myślę że zamiast dalszego zaniżenia zastosuję mikroprogresję na talerzach 0.5kg (po 1 miesiącu)

Poczciwy dzik
    Mocno siłowy plan, taki oldschoolowy. Nie wiem, oszalałbym rąbiąc tak wszystko 5x5 bo później ciężko schodzić, ale masz 100 razy więcej doświadczenia niż ja. Wstaw jakieś foty, nie cykaj się, samar Ci urósł? Kto nie ma brzucha ten kiepsku rucha, dajesz

siady low bar czy high bar?

Co rozumiesz przez to, że ciężko schodzić? Plan faktycznie staroszkolny; miałem udowodnić Laskowi, że takie działają ;]

Przysiady low bar; przy czym nie mam problemów, żeby siadać low bar ATG. Dam jakieś poglądowe zdjęcia. Niestety używam takiej starej niezniszczalnej nokii, a ona nie robi zdjęć. Muszę kogoś poprosić o pomoc albo wygrzebać aparat.

Bardziej mi chodziło o względne wartości, bo nie wiem czy te 115kg to dużo, czy zrobisz tym 15 powtórzeń lekko czy 8 ledwo

maks siedzi w okolicach 150

Poniedziałek 18.07 [objętość]

Przysiad z pauzą 5x5 162.5 kg

Hip thrust ---

Ława z pauzą 5x5 115 kg

Hantle skos 2x10 48kgx2
    w superserii
    Wiosło jednorącz 2x10 48kg

Uginanie ramienia z hantlą
    x8 22.5kg
    x8 25kg
    x8 25kg
    w superserii
    Wyciskanie tricepsowe zza głowy w siedzeniu
    3x12 48kg

Toes to bar, obciążniki po 1kg na nogach
    16, 16, 16

Komentarz: przysiad ciężko, reszta lekko
    hip thrusty odpuściłem, bo nie zgadzały się z moimi plecami. dziwne, bo w ostatnią środę wszystko było git. Może wybrałem gorszą pozycję tym razem. W przyszłym tygodniu spróbuję ostrożnie martwy na prostych nogach zamiast hip thrustów.
    Ostatnio edytowane przez HaraldBluetooth ; 19-07-16 o 09:48

Wtorek 19.07

lekki obwód kondycyjny

Wykrok z ciężarem z przodu 45kg x12
    Odwrotne wiosło na trxie x12
    Pompki zwykłe na glebie x30

30-60sek

Wykrok z ciężarem z przodu 45kg x12
    Pompki zwykłe na glebie x30

30-60sek

Wykrok z worem na karku 25kg x15
    Pompki zwykłe na glebie x40

30-60sek

Wykrok z worem na karku 25kg x15
    Pompki zwykłe na glebie x50

Przemyślenia - słaby ten obwód. Nie zmęczyłem się jak powinienem, tylko mnie plecy rozbolały. Mam lekcję, że muszę z tymi plecami nadal bardzo uważać i strategicznie dysponować swoimi zasobami regeneracyjnymi, nie marnować ich na głupie obwody na przykład. Ciężar przerzuciłem na kark po drugiej serii bo bicepsy mi się pospinały po wczorajszym treningu.

Wnioski - postanowiłem odmienić swoje życie i uczynić wszystko, co konieczne by móc trenować ciężko i z honorem. Dlatego też nienawidząc wody szarpnę się jednak na basen, bo jak wieść gminna niesie, można tam zrobić cardio bezpiecznie, bez szkody dla stawów i jeszcze podreperować chore plecy. Gdyby ktoś mądry chciał zasugerować, jakiego pływania uczyć się na początek i jakie dać dystanse i częstotliwość, żeby nie interferowało to z regeneracją do treningów siłowych - będę bardzo wdzięczny za rady.

Najzwyklejszy kraul. Jak jeszcze kiedyś chodziłem na basen to robiłem interwaly kraulem, 50na50.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów