Strona 271 z 312 PierwszyPierwszy ... 171221261269270271272273281 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 051 do 4 065 z 4670

Wątek: Co tam w Polsce piszczy. Programy z TV.

ale dowalili zonie kalisza - pewnie sie z radosci napije

Dziś zapadł wyrok w sprawie Dominiki K. Kobieta została skazana na karę 1,5 roku ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej pracy.

Dominika K. będzie musiała wykonać nieodpłatną pracę na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Ma również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres czterech lat. Musi również zapłacić 6 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.
    w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości minimalny okres środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wynosi trzy lata (maksymalnie 15 lat). Ponadto sprawca jest zobligowany do uiszczenia świadczenia pieniężnego w wysokości co najmniej pięciu tys. zł, a maksymalnie 60 tys. zł – mówił Onetowi prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Uuuu grubo.

Poczciwy dzik
    Pis w 2020 ma podwyższyć minimalną do 2000 zł.

Prawilnie przypominam że postulat minimalnej zrównanej do średniej europejskiej to postulat Zandberga.

Wszystko w zgodzie z socjalistyczno-komunistycznym ideałem towarzysze.

Czy makiety ekonomiczne uwzględniają jaka nastąpi wtedy inflacja?

Nie uwzględniają.

Ale chodzi wzrost wpływów do budżetu, nie o plebs.

Wyższa płaca minimalna = wyższe podatki i składki.

Proste jak jebanie, a że zabija się tym mały biznes, w tym samym momencie rezygnując z opodatkowania multi miliardowego biznesu to już szczegół.

Każdy wie że prywaciarz rozrzuca stonkę, więc dobrze mu tak.

Inflacji i tak hołota nie zauważy tak jak nie zauważyła inflacji z powodu 500+, obudzą się dopiero jak półki będą puste ... historia kołem się toczy ...
    Ostatnio edytowane przez Gubrin ; 11-09-19 o 21:56

Cytat Zamieszczone przez Gubrin Zobacz posta
    Wyższa płaca minimalna = wyższe podatki i składki.

Proste jak jebanie, a że zabija się tym mały biznes, w tym samym momencie rezygnując z opodatkowania multi miliardowego biznesu to już szczegół.

Każdy wie że prywaciarz rozrzuca stonkę, więc dobrze mu tak.

Inflacji i tak hołota nie zauważy tak jak nie zauważyła inflacji z powodu 500+, obudzą się dopiero jak półki będą puste ... historia kołem się toczy ...

O ja piernicze jakie prognozy, półki puste, kosmiczna inflacja, utoniemy w długach, czas robić zapasy...

cebuli muszę nakupić.

https://kurierlubelski.pl/byly-szef-...ar/c1-14415035

to będzie mocno wyciszane. bo było grubo.dziki wschód.
    4 lata merdali pod urzędem.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Gats Zobacz posta
    Pis w 2020 ma podwyższyć minimalną do 2000 zł.

Prawilnie przypominam że postulat minimalnej zrównanej do średniej europejskiej to postulat Zandberga.

Wszystko w zgodzie z socjalistyczno-komunistycznym ideałem towarzysze.

Czy makiety ekonomiczne uwzględniają jaka nastąpi wtedy inflacja?
    Zdecydowanie ekonomiści są w stanie zrobić taki model, który pozwoli na symulację wpływu podwyższenia płacy minimalnej ex ante łącznie na zatrudnienie legalne, nierejestrowane, samozatrudnienie i na place. Stąd już byłoby relatywnie łatwo dać wnioski dla inflacji. Nie musimy tego "rozpoznawać bojem". Na pewno interesujy byłby aspekt regionalny tej podwyżki płacy minimalnej (w WWA wpływ na zatrudnienie pewnie nie byłby duży, ale na Podlasiu?). No ale tutaj zaskoczenie, nikt nie posiada makiety świata w skali 1:1 i nie odpowie Ci na to pytanie zgodnie ze sztuką w 15 minut. To znaczy Ty pewnie już wiesz co się stanie, tak jak z polityką imigracyjną. Albo Gubrin też wie. Ja niestety nie wiem i nikt mi nie zapłacił żebym poświęcił rok na zrobienie od zera tej pracy. Ale ktoś w PL może mieć odpowiednie narzędzia żeby za kilka tygodni czy miesięcy mieć odpowiedź.

Sztywny Pal Azji
    Jako typową hołota chciałbym zauważyć że postrzeganie i oczekiwania inflacyjne ludności są przedmiotem badań ankietowych banków centralnych od wielu dekad. I okazuje się że bardzo dobrze ludność zauważa ruchy cen.

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Jako typową hołota chciałbym zauważyć że postrzeganie i oczekiwania inflacyjne ludności są przedmiotem badań ankietowych banków centralnych od wielu dekad. I okazuje się że bardzo dobrze ludność zauważa ruchy cen.
    Tylko wnioski wyciąga opaczne.
    Zazwyczaj to wina spisku, pazernych producentów, złodziei sklepikarzy no i pracodawców którzy za mało płaca. W przypadku PiS będzie wniosek, że ci przynajmniej dają bo gdyby nie dali to co by to dopiero było.

Ps. Robimy zakłady kiedy 1USD=6PLN? Stawiam na 06.2020.
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 12-09-19 o 08:03

Cytat Zamieszczone przez mleqs Zobacz posta
    O ja piernicze jakie prognozy, półki puste, kosmiczna inflacja, utoniemy w długach, czas robić zapasy...
    No cóż za komuny również prywaciarz i inteligent byli wrogami narodu, hołota się obudziła dopiero jak półki były puste ... Z resztą te puste półki to tylko przykład, w to miejsce możesz dać zwiększenie bezrobocia wykonujących najprostsze prace, szalejącą inflację, czy wiele innych.

Zdecydowanie ekonomiści są w stanie zrobić taki model, który pozwoli na symulację wpływu podwyższenia płacy minimalnej ex ante łącznie na zatrudnienie legalne, nierejestrowane, samozatrudnienie i na place. Stąd już byłoby relatywnie łatwo dać wnioski dla inflacji. Nie musimy tego "rozpoznawać bojem". Na pewno interesujy byłby aspekt regionalny tej podwyżki płacy minimalnej (w WWA wpływ na zatrudnienie pewnie nie byłby duży, ale na Podlasiu?). No ale tutaj zaskoczenie, nikt nie posiada makiety świata w skali 1:1 i nie odpowie Ci na to pytanie zgodnie ze sztuką w 15 minut. To znaczy Ty pewnie już wiesz co się stanie, tak jak z polityką imigracyjną. Albo Gubrin też wie. Ja niestety nie wiem i nikt mi nie zapłacił żebym poświęcił rok na zrobienie od zera tej pracy. Ale ktoś w PL może mieć odpowiednie narzędzia żeby za kilka tygodni czy miesięcy mieć odpowiedź.

Czyli sprawdzić było można, ale nikt tego nie zrobił przed zapowiedzią.

Przecież to jest komiczne, poziom wioskowego przygłupa krzyczącego, że rząd powinien dodrukować pieniędzy ... Przygłup nie wie jakie to będzie miało skutki, ale krzyczy bo tak mu się w pustym łbie ubzdurało ...

Na ile wiemy to dokładnie taka sytuacja jest z tą zapowiedzią płacy minimalnej, przygłupy zapowiedziały by wygrać wybory, nikt nie sprawdził najpierw jakie będą tego efekty (pomijając zwiększenie wpływów do budżetu i relatywne zmniejszenie obciążeń socjalnych, to napewno podliczyli) ...

I mylisz się, właśnie w boju to rozpoznawać będziemy, mimo że są przykłady innych krajów i widać wyraźnie jaki syf robi skokowe bez pokrycia podwyższanie płacy minimalnej ... Tylko po co uczyć się na błędach innych ?

Jak wyżej.

Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta
    Ps. Robimy zakłady kiedy 1USD=6PLN? Stawiam na 06.2020.
    Mam taką nadzieję
    Ostatnio edytowane przez Gubrin ; 12-09-19 o 08:37

Przegracie! Eryk się pomodli i bedzie dobrze!

https://innpoland.pl/154437,eryk-lon...yki-pienieznej

Sztywny Pal Azji
    No cóż za komuny również prywaciarz i inteligent byli wrogami narodu, hołota się obudziła dopiero jak półki były puste ... Z resztą te puste półki to tylko przykład, w to miejsce możesz dać zwiększenie bezrobocia wykonujących najprostsze prace, szalejącą inflację, czy wiele innych.

Czyli sprawdzić było można, ale nikt tego nie zrobił przed zapowiedzią.

Przecież to jest komiczne, poziom wioskowego przygłupa krzyczącego, że rząd powinien dodrukować pieniędzy ... Przygłup nie wie jakie to będzie miało skutki, ale krzyczy bo tak mu się w pustym łbie ubzdurało ...

Na ile wiemy to dokładnie taka sytuacja jest z tą zapowiedzią płacy minimalnej, przygłupy zapowiedziały by wygrać wybory, nikt nie sprawdził najpierw jakie będą tego efekty (pomijając zwiększenie wpływów do budżetu i relatywne zmniejszenie obciążeń socjalnych, to napewno podliczyli) ...

I mylisz się, właśnie w boju to rozpoznawać będziemy, mimo że są przykłady innych krajów i widać wyraźnie jaki syf robi skokowe bez pokrycia podwyższanie płacy minimalnej ... Tylko po co uczyć się na błędach innych ?

Jak wyżej.

Mam taką nadzieję
    Przecież ja o tym piszę. Jest to propozycja rzucona bez liczenia i bez sensu (czemu akurat 3000 czy 4000, czemu jest 500+, a nie 560+ czy 440+?). Czysta polityka, wyjdzie jak wyjdzie.

wyjdzie chujowo.
    siedzę w przemyśle. to co do mnie spływa to mnie przeraża.
    jest już źle. skala wstrzymanych zamówień, inwestycji, niewypłacalności, przeciąganych spłat, urlopów, zwolnień jest bardzo duża.
    podam przykład - kostka brukowa - 8 miesięcy temu nie można była zamówić tira kostki w polsce, trzeba było czekać 3mc, teraz największy producent w polsce ma zapchane 2 magazyny. kwestia 3 miesięcy, kilku wybryków politycznych, kilku esbeków.

co do dolara za 6 zł.
    rusko ruski "konglomerat" co przewala kasę przez litwę już na początku roku przerzucił kasę na $ oraz goldeny.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Mastif Zobacz posta
    wyjdzie chujowo.
    siedzę w przemyśle. to co do mnie spływa to mnie przeraża.
    jest już źle. skala wstrzymanych zamówień, inwestycji, niewypłacalności, przeciąganych spłat, urlopów, zwolnień jest bardzo duża.
    podam przykład - kostka brukowa - 8 miesięcy temu nie można była zamówić tira kostki w polsce, trzeba było czekać 3mc, teraz największy producent w polsce ma zapchane 2 magazyny. kwestia 3 miesięcy, kilku wybryków politycznych, kilku esbeków.

co do dolara za 6 zł.
    rusko ruski "konglomerat" co przewala kasę przez litwę już na początku roku przerzucił kasę na $ oraz goldeny.
    W DE masz recesję techniczną najprawdopodobniej, w przemyśle recesja od roku, więc nie ma się co dziwić. Też im zalegają zapasy. Przyszlo to do nas z opóźnieniem, więc i trochę dłużej potrwa. No chyba że sobie sami zafundujemy dodatkowe kłopoty (ceny prądu i za szybko podwyższana minimalna). Oczywiście optymistycznie założyłem że nie będzie twardego Brexitu i że Trump już się uspokoił.
    Przypominam jeszcze że duże firmy już mają podwyższone koszty pracy o wysokość PPK, a przecież zaraz czeka to mniejsze.
    Ostatnio edytowane przez siwy800 ; 12-09-19 o 11:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów