Strona 210 z 216 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 136 do 3 150 z 3234

Wątek: Co tam w Polsce piszczy. Programy z TV.

Złote, a skromne.

Najś sientsza krulowa polszy wszechwag

Jaja.

No i kieszeń, że z moich podatków.

Polzga. Piękna, kochana.

Jak to testo mawiał - " No i gdzie ta wasza duma narodowa"

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez Gats Zobacz posta
    Niewyobrażalnie smutne, straszne i żenujące jednocześnie.

Dobry przypadek. I teraz nasuwa sie pytanie. Jaka kobieta jest bardziej przydatna spolecznie?

A. Pani z filmu - matka 3 zdrowych synow, alkoholiczka
    B. Moja kolezanka z pracy ktora skupila sie na karierze, podrozach, sobie, silka, zdrowa dieta itd. no i oczywiscie mezczyzni ale jest juz w takim wieku ze dzieci miec nie bedzie i tez nie chce bo lubi swoje zycie

Cytat Zamieszczone przez papsi Zobacz posta
    Dobry przypadek. I teraz nasuwa sie pytanie. Jaka kobieta jest bardziej przydatna spolecznie?

A. Pani z filmu - matka 3 zdrowych synow, alkoholiczka
    B. Moja kolezanka z pracy ktora skupila sie na karierze, podrozach, sobie, silka, zdrowa dieta itd. no i oczywiscie mezczyzni ale jest juz w takim wieku ze dzieci miec nie bedzie i tez nie chce bo lubi swoje zycie
    A. Duży koszt systemowy, zerowy wkład społeczny pod każdym względem.
    B. Odprowadza dużo podatków do systemu, być może pomoże jakieś koleżance która ma swoje dzieci.

Urodzenie 3 zdrowych dzieci = zerowy wklad spoleczny. Mysle Mawashi ze inwestorem bylbys slabym. Ale kazdym ma prawo do swojego zdania.

co rozumiesz przez "zdrowych" ?
    mają dwie nogi i dwie dłonie ?
    obciążenia psychiczne po dorastaniu w domu alkoholika/patobiedy są nieodwracalne.
    tych 3 "zdrowych" młodych ludzi nie czeka nic dobrego.

Urodzenie 3 zdrowych dzieci = zerowy wklad spoleczny. Mysle Mawashi ze inwestorem bylbys slabym. Ale kazdym ma prawo do swojego zdania.
    Inwestowanie to umiejętność przewidywania. Dzieci alkoholików nigdy nie są zdrowe, zarówno pod względem psychicznym i fizycznym. Ich wzorce zachowania kształtowały się do 3-go roku życia i z dużym prawdopodobieństwem powielą błędy rodziców. Dalej, wzorce społeczne to kolejne 3 lata życia, więc w podstawówce to już będą dzieci ukształtowane pod wieloma względami. Współczuć można pracownikom placówek szkolnych do których trafią. Jedna sprawa to genetyka, a druga to środowisko. Niewielu udaje się uniknąć złych konsekwencji tychże.

Zarówno rodzice jak i ich dzieci są obciążeniem społecznym. Nie stawiałbym żadnych pieniędzy na to, że kiedykolwiek dołożą cokolwiek wartościowego do społeczeństwa. Mam na myśli wkład pracy czy pieniędzy z podatków.

Poczciwy dzik Awatar satanic
    No niestety tak jest może 1 na 10 uda się wyrwać z patoli reszta powiela. Piszę z doświadczenia za dużo już widziałem.

Ta Wasza pewnosc ze 90% dzieci z rodzin alkoholikow nie podejmie nigdy jakies przecietnej pracy i nie bedzie odprowadzac podatkow, samo nie zalozy zadnej rodziny i ze jedyne do czego sie nadaj to do gazu jak dla mnie jest troche jest przesadzona.

Tez mieszkalem na osiedlu i byly przypadki ze jakis taki przyglup zabil dziadka na ulicy cegla zeby mu ukrasc portfle z 200zl w srodku i dalej tak daleko bym sie nie posunal w moich przypszczeniach.

To ze DDA maja powazne problemy przez to ze sa DDA nie jest dla mnie rownoznaczne z taka daleko idacymi wnioskami jak Wasze.
    Ostatnio edytowane przez papsi ; 10-06-19 o 14:14

Ta Wasza pewnosc ze 90% dzieci z rodzin alkoholikow nie podejmie nigdy jakies przecietnej pracy i nie bedzie odprowadzac podatkow, samo nie zalozy zadnej rodziny i ze jedyne do czego sie nadaj to do gazu jak dla mnie jest troche jest przesadzona.

Tez mieszkalem na osiedlu i byly przypadki ze jakis taki przyglup zabil dziadka na ulicy cegla zeby mu ukrasc portfle z 200zl w srodku i dalej tak daleko bym sie nie posunal w moich przypszczeniach.

To ze DDA maja powazne problemy przez to ze sa DDA nie jest dla mnie rownoznaczne z taka daleko idacymi wnioskami jak Wasze.
    DDA kiedy jedno z rodziców jest alkoholikiem to co innego, niż kiedy oboje rodziców są na dnie. Tutaj chodzi o to, że prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu (mam na myśli osiągniecie statusu przeciętnego obywatela) jest mniejsze w przypadku takiej jak nagrana rodzina. Większe, gdyby to była niepijąca kochająca dzieci matka z pijącym ojcem bydlakiem, a jeszcze większe przy przeciętnej rodzinie bez nałogów.

Dzieci alkoholików mają przejebane pod tym względem, że to z winy swoich rodziców uczą się gorzej. Są to przyczyny kompletnie niezależne od dzieci, mimo ich nawet najlepszych chęci. Mają gorzej niż ich rówieśnicy pochodzący z rodzin niepijących.

http://www.alcoholanswers.org/alcoho...al-effects.cfm

No i dochodzi kwestia ustalenia co to znaczy przydatny społecznie.

"Dzieci alkoholików mają przejebane pod tym względem, że to z winy swoich rodziców uczą się gorzej. Są to przyczyny kompletnie niezależne od dzieci, mimo ich nawet najlepszych chęci. Mają gorzej niż ich rówieśnicy pochodzący z rodzin niepijących."

No to od tego co jest powyzej do zalozenia ze zaden z jej 3 synow nigdy nie nada sie do pracy na kasie, stania jako ochroniarz w realu czy innych prymitywnych prac to zajebista daleka droga.

Sztywny Pal Azji
    Tylko z nowu trochę upraszczcie.
    Tj alkoholik = patola, odpadajacy tynk i zycie na socjal.
    Mozna byc alkoholikiem , Prezesem Banku(choc lewnie nie zbyt dlugo), zalezy tez kto jak pije. Impulsywnie do porzygu, i potem dni-tygodnie nic, i z nowu ciąg.
    Czy tez non stop , kazdego dnia po pracy lub inod rana.
    Jest tez opcja ktora widzialem sam.ze ktos pije bo nie wie ze mozna inaczej.
    Chleje wóde bo lubi, bo jest fajnie, bo jest na dnie i nie ma co innego robic tylko pic. Ale brak fizycznego uzaleznienia a to tak naprawde definiuje alkoholizm.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów