Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sparingi na pierwszych treningach - CUT %-)

Żagiel

Cool Sparingi na pierwszych treningach - CUT %-)

Cytat Zamieszczone przez _Knife_ Zobacz posta
    ##

Na wszystko. Za długi temat, by odpisać. Wyposażenie sali, metodyka (rozgrzewka), ochraniacze i ochrona kości, brak durnych metod treningu (worki z piaskiem, "utwardzanie"), nauczane techniki - klincz ile, jaki, przejścia, obalenia; czy to udawany kick z lowem czy thai (dwie inne bajki jak podnoszenie ciężarów i kulturystyka). Chcesz konkret to Tajlandia lub Holandia.
    Ja bym dodał jeszcze to czy jak jesteś pierwszy czy drugi raz na treningu i trener każe Ci sparować ze wszystkimi.

U mnie jest takie podejście na sekcji kicka i kurwa patrzeć na to nie mogę. Przychodzi jakiś chłopak pierwszy tydzień na treningi, poruszać się nie umie, pozycji trzymać też nie, o technice zadawania ciosów czy obronie już nie wspomnę i musi sparować z ludźmi, którzy po kilka lat trenują. Sam padłem ofiarą takiego podejścia, jak na moim 3 treningu w życiu trafiłem akurat na dzień gdzie przez ponad godz były same sparingi. Zostałem tak obity, że po mimo tego, że było to ponad 2 lata temu do tej pory to pamiętam Później to aż taki uraz miałem, że myślałem tylko o obronie, a moje akcje ograniczały się tylko do lewy prosty plus low. Dopiero nie dawno się ośmieliłem na więcej. Ale może to ja jakiś miękki jestem i za to tak było.

Aaa i jak to możliwe to znajdź sekcję z własną salką, żeby były worki, maty itd. U mnie są treningi na sali gimnastycznej w jednej ze szkół - nawet nie można nawet potrenować na worku, skóra na stopach pozdzierana od desek parkietu i takie tam.

No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
    Ostatnio edytowane przez Biały19894 ; 25-09-14 o 08:26

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Cytat Zamieszczone przez Biały19894 Zobacz posta

Aaa i jak to możliwe to znajdź sekcję z własną salką, żeby były worki, maty itd. U mnie są treningi na sali gimnastycznej w jednej ze szkół - nawet nie można nawet potrenować na worku, skóra na stopach pozdzierana od desek parkietu i takie tam.

No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
    Jak trenowalem kiedys taja na sali gimnastycznej to wielu osobm zdarzalo sie miec po treningu powbijane drzazgi w stopy

Pierwszy sparing mialem na 4 treningu, wyrownana kategoria wagowa (ja wtedy 75, on 95)
    cos sie konczy, cos zaczyna.

Garm jak nawiązujesz do niedawnej "debaty" to z tego co pamietam nikt knifowi nie zabierał tego co osiagnał w temacie siły i wydolności.
    To było odnośnie postów na inso, które widziałem (:

^ Ostro, przynajmniej fajne macie wspomnienia! Zapytam tylko: jaki jest cel takiego zabiegu? W prawdzie przychodzi mi do głowy kilka powodów, dla których trener mógłby wrzucić nowego z jakimś zawodnikiem, ale w ogóle się to kurwa nie klei.

Knife, jakbyś mógł wyciąć te posty o tajskim i wrzucić gdzieś do szatni temat o tym jak wybierać sekcje SW, czy gdziekolwiek uważasz za słuszne to byłbym wdzięczny.

Gwiezdna Gwardia
    Biały - gratuluję patologii, "życzę" kiedyś jakiejś poważnej kontuzji - o co bardzo łatwo w takich warunkach. No chyba, że macie super zabezpieczenie prawne, każdy ma podpisane oświadczenie, wykonane badania lekarskie dla wyczynowców (EKG statyczne + wysiłkowe; EEG, neurolog, laryngolog itd.) + wykupione - NNW, a trener ma mega OC. W innym wypadku życzę powodzenia w bataliach sądowych przy byle bzdurze, a nie daj Boże ktoś umrze (wypadek 1 na 1 000 000 - ale zawsze).

Też kiedyś padłem ofiarą , chodzić na nogach nie potrafiłem nawet, tylko za podwójną się chowałem
    Ostatnio edytowane przez maciek55555 ; 28-09-14 o 21:32

Kiedyś się chciałem zapisać na MMA, też na pierwszym treningu były pod koniec sparingi - chyba trzy po 5min każdy zaliczał, bez podziału na kategorie wagowe. Ale dostałem wpierdol

I się nie zapisałeś :-(

Zwierzokoks Awatar cziken
    to jest skrajna głupota, kiedys chodzilem na tajski, tak samo robil trener,

u nas za to np wczoraj były 3 nowe osoby, trener wzial ich na bok i uczył jak sie poruszac jak zadawac najprostsze ciosy itd, podstawy. tak powinno to wygladac za kazdym razem gdy przychodzi nowy

Mój pierwszy trening boksu to tez były sparingi z tym, ze trener zaznaczył żeby obchodzić się ze mną delikatnie, jak dostałem dwie bomby uprzedzilem kolegę ze miało być delikatnie i jeszcze raz to go pokrece, skończył się trening boksu obaleniem i trójkątem oczywiście tez delikatnie dobrze ze mój kumpel i pretensji nie miał ale łeb mnie bolal jak cholera i na boks nie chórze bo nie lubię jak głową boli
    Ostatnio edytowane przez Smoq ; 13-12-14 o 22:43

Uprawnienia umieszczania postów