Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: Wybór owsianki i ryżu

Wybór owsianki i ryżu

Witam,

Od razu zaznaczam, iż nie byłem pewien czy ten temat umieścić w dziale odżywianie czy kulinaria

Jestem nowy na forum. Ćwiczę już od jakiegoś czasu a aktualnie staram się zgubić tłuszczyk. Rozpoczęłem przygodę ze zdrowym, pełnowartościowym odżywianiem jednakżę wybór odpowiednich produktów nastęcza mi pewnych problemów.

Moim dylematem jest owsianka i ryż brązowy

W czym tkwi problem?Zacznijmy od brązowego ryżu.

Który wybrać?
    Wszedłem do sklepu z przekonaniem, że głownym dylematem będzie którego producenta wybrać. Niestety dość szybko zauważyłem, że mimo iż na opakowaniu pisze ryż brązowy to zawartość składników, cena, czas przygotowania róznią się znacznie od siebie. I stąd moje pytanie.

Czy ryż brązowy za 2,50 za kartonik (4x100g) będzie gorszy od tego za 6 złotych za kartonik (4x100g).
    Czy inna wartość odżywcza (tłuszcze,węglowodany, białko) oznacza, że któryś z nich poddaje się jednak obróbce czy to może odzwierciedla to na jak żyznym polu go uprawiano?

Czy mimo, iż ryż brązowy ma troche mniej składników niż inny nie ma aż tak wielkiego znaczenia? (pomińmy kwestię odpowiednio zbilansowanej diety co do grama węglowodanów itp na kilogram masy ciała - póki co chodzi mi o jedzenie pełnowartościowych posiłków eliminując w jak największym stopniu produkty z białej mąki itp)

Więc, czy ma to jakiekolwiek znaczenie jaki ryż wybiorę byle był brązowy?

Pytanie numer dwa dotyczące owsianki - ileż ta owsianka mi krwi napsuła

Pytanie podobne do brązowego ryżu. Którą wybrać. Zrobiłem mały research i wiem, że owsianka błyskaiwczna powinna byc omijana szerokim łukiem.

Oczywiście, mozna powiedzieć, że owsianka błyskawiczna jest drobniejsza i pokruszona w przeciwieństwie do zwykłej owsianki. Poszedłem tym tropem i kupiłem owsiankę która miała niezmielone, duże ziarna - jakież było moje zdziwienie gdy przeczytałem później na opakowaniu "błyskawiczna" - nosz kur....

Poszedłem po raz drugi do sklepu - tym razem innego. I co? I to samo. Mamy kilka paczek owsianki - na niektórych pisze błyskawiczna a na niektórych pisze tylko "Owsianka" i nic więcej. Wizualnie nie różnią się niczym - wielkość ziaren, kolor itp I skąd prosty człowiek ma wiedzieć którą wybrać?

Wybrałem więc taką na której nie było napisu błyskawiczna.

I tu dochodzimy do problemu drugiego. Czytając róznego typu fora zawsze znajdujemy tą samą informację. Owsiankę należy zalać wieczorem wodą i zostawić na noc aby była wystarczająco miękka. Stąd wysnułem wniosek, że prawdziwą owsiankę od błyskawicznej różni tyko to, że aby nadawała się do jedzenia ( co by sobie zębów nie połamać) musi się moczyć całą noc.

Jednakże, obie owsianki które kupiłem - jedna błyskawiczna i jedna normalna (chyba - na opakowaniu nie pisało błyskawiczna) nadawały sie do zjedzenia zaraz po zalaniu gorącą wodą.

Czyli co? Obie owsianki były błyskawiczne? Czy może jednak wystarczy zalać gorącą wodą i zostawić na 2-3 minuty i już gotowe? Czy może owsiankę nalezy zostawić na całą noc zalaną wodą jeżeli chce się uzyskać konsystencję papki/kleiku?

Prosze o poradę w tych dwóch sprawac, gdyż nie za bardzo ogarniam czy kupione przeze mnie podukty się nadają.

Z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez gizof ; 18-08-14 o 10:50

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Ryz bierz ten tanszy, a platki owsiane "gorskie" sa nie przetworzone. Wystarczy je poddac jakiejkolwiek obrobce termicznej. Czy to zalac na chwile wrzatkiem, czy goracym mlekiem, albo i z jajami na patelnie jako omlet.

Ale rozkmina na temat owsianych

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Ty na serio?

Różnice w wartościach odżywczych nie są jakieś duże, wynikają uśrednień pomiarowych.
    Różnica w cenie wynika z wielu czyników marketingowo-logistycznych niemających nic wspólnego z produktem.

Płatki wybierają górskie. Dla ułatwienia, są w Biedronce pakowane po 500g, pozostałe po 400g. Różnią się stopniem przetworzenia, a co za tym idzie łatwością przygotowania (przynajmniej z teori). Błyskawiczne możesz zalać zimną wodą i po chwili masz papke do zjedzenia. Górskie już musza dłużej postać i zimna woda tutaj nie namoczy ich wystarczająco. W wyniku spożycia takich nierozmiękczonych płatków mogą pojawić się objawy charakterystyczne dla spożycia dużej ilości produktów niezdolnych do strawienia, czyli gazy, biegunka, wzdęcia. Musisz na sobie sprawdzić jak reagujesz. Górskie są najmniej oczyszczne, więc zawartość węglowodanów będzie zazwyczaj najniższa. Są bogate w tłuszcze, co w wersjach zmodyfikowanych może nie występować przez co ich ilość ww/100g produktu jest większa.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

ja tam niczym górskich nie zalewam. sypie do 4-5jajek mieszam i na patelnie, czasem jest lekko crunchy. ale w sumie jakas obróbka termiczna na patelni przez te kilka minut jest.

Siemka,

Dzięki za odpowiedzi. Już wiem co i jak. Póki co zjem te które kupiłem a jak się skończą wtedy polece po górskie xD
    Ostatnio edytowane przez gizof ; 20-08-14 o 13:37

Soja-Turbo-Power Awatar Solaros
    ryz i owsiane
    lepiej zapodaj loda i owoce
    wyjdziesz lepiej na tym
    most everything "works," but just because something works well for certain populations doesn't necessarily mean it's ideally suited to reach your goals
    nie odpowiadam na pm!

Trener Personalny Awatar Mawashi
    jeśli chodzi o jakość, to nie jadłem smaczniejszych płatków owsianych ja Provena. serio, jest róznica

co do ryżu się nie zgodzę, bo jeśli ktoś zjadł dobry ryż (basamti, jasminowy) to później ciężko jesć ryż halina czy inne badziewie

polecam ryż jaśminowy ABSORNSAWAN

http://allegro.pl/ko-ryz-jasminowy-4...524340734.html

i daj sobie spokój z brązowym
    nie ma sensu się katować
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 22-08-14 o 12:50

i daj sobie spokój z brązowym
    nie ma sensu się katować
    Dlaczego, chodzi o smak czy jakieś inne walory? Mi osobiście smakuje, jeżeli o to chodzi. Gorzej, że długo się gotuje.

Trener Personalny Awatar Mawashi
    nie ma większego znaczenia czy biały czy brązowy
    ale wg mnie smaczniejszy biały i tyle

szczególnie dobrej jakości, jest aromatyczny i wyjątkowy w smaku

Jaszczomp BF Awatar Poki
    Cytat Zamieszczone przez Mawashi Zobacz posta

Dokładnie tak! Nawet w czasach głośnych haseł o IG po próbach brązowego wróciłem do białego przy opiniach, żę teraz to zaleje mnie jak roztopy bałwana.
    ....:::: HeaVeN....HeaVeN'S BoDieS..WhIrL ArOunD Me..MakE Me WoNdeR::::....

12. Wybierz suplementy dla siebie

j.w.
    żrę biały, bo tani i w miarę neutralny w smaku

jak mnie naleci to basmati, bo pyszny, lub jaśminowy, tez zacnie smakuje :-)

a jak chcę odmiany to kasze jaglaną :-)

polecam ryż jaśminowy ABSORNSAWAN

http://allegro.pl/ko-ryz-jasminowy-4...524340734.html
    Świetny ryż! i tani, jak ktoś jest z wawy to na waszyngtona, niedaleko ronda worek 4kg 28zł.

To ja po prostu bardziej lubię brązowy. Ale co do jakości to prawda, bo ja ryż kupuję generalnie kartonami, żeby było taniej i ten "tańszy" biały mi zalega, bo jest na prawdę gówniany jakiś.
    Więc najlepiej potestować firmy bo jest różnica.
    Ostatnio edytowane przez semozo ; 22-08-14 o 16:18

pepsport.pl Awatar niwix
    Cytat Zamieszczone przez john.ownbey Zobacz posta
    Świetny ryż! i tani, jak ktoś jest z wawy to na waszyngtona, niedaleko ronda worek 4kg 28zł.
    koło ronda to gdzie to?
    Chemiczny Ali - Naczelny toksykolog

Nie odpowiadam na PW, pytania w adekwatnych tematach, linki w dzienniku. Będę mógł, odpowiem. Cheers!

Sztywny Pal Azji
    pytanie nieco z inne beczki ale zwiazane z tematem ryzu. macie jakies gary zeby szybko latwo i przyjemnie ugotowac ryz z duzego worka(wychodzi wiele razy taniej) w ilosci jaka nam pasuje? mysle o garach na palnik gazowy nie wynalazkach do mikrofali bo prad za drogi

jak cos dajcie jakies ciekawe propozycje takich garnuchow.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów