Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Treningi w wakacje

Treningi w wakacje

Czesc.Cwicze Kickboxing od ponad roku ,niestety w te wakacje moja sekcja będzie zamknieta i będę musial trenować na wlasna reke..Teraz moje pytanie co byscie polecili ?
    Myslalem nad treningiem ,który podawal Knife w swoim artykule czyli :
    TRENING A:
    POWER CLEAN (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
    PRZYSIAD PRZEDNI (front squats) 5 x 8-10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
    SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 x 5 (=> PLECY - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)
    PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-5 x 10 (=> PLECY)
    POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 x 5 (=> KLATKA, TRICEPS)

TRENING B:
    CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi, ręce;, barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
    PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
    WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
    WIOSŁOWANIE sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 15 (=> PLECY)

2x w tyg stacje i wg czasu bieganie.Sadzicie ,ze to dobre rozwiązanie czy skupic się jedynie na stacjach ( stacje 3x w tyg + bieganie ?)

Które rozwiązanie jest lepsze wg Was ?

Pozdrawiam.

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Moglbys trochę objasnic dlaczego ? jestem zielony jeśli chodzi o silownie pod sw a wszędzie każdy pisze co innego ( ze lepiej robic CF/silowy),dlatego chciałbym wiedzieć

Bo wg mnie 3x to takie działające minimum i da lepsze efekty niż 2x. Siła i dynamika bardzo Ci się przyda - nie jest to typowy plan masowy, zarzut i podrzut oprócz siły statycznej dają przede wszystkim eksplozywne "pierdolnięcie"
    A biegać sobie możesz częściej niż raz w tygodniu, nie widzę przeszkód. Skoro trenujesz KB, to wysiłek raczej nie jest Ci obcy.

Np. rozkład w tyg:

siłka
    bieganie
    siłka
    bieganie
    siłka
    bieganie
    niedziala - off

Ale - co masz na myśli pisząc "bieganie"? Ile, jak, interwały, stałe tempo? Bo jak się naprawdę zajeżdżasz, to 2x starczają aż świat.

Cytat Zamieszczone przez Las3k Zobacz posta
    Bo wg mnie 3x to takie działające minimum i da lepsze efekty niż 2x. Siła i dynamika bardzo Ci się przyda - nie jest to typowy plan masowy, zarzut i podrzut oprócz siły statycznej dają przede wszystkim eksplozywne "pierdolnięcie"
    A biegać sobie możesz częściej niż raz w tygodniu, nie widzę przeszkód. Skoro trenujesz KB, to wysiłek raczej nie jest Ci obcy.

Np. rozkład w tyg:

siłka
    bieganie
    siłka
    bieganie
    siłka
    bieganie
    niedziala - off

Ale - co masz na myśli pisząc "bieganie"? Ile, jak, interwały, stałe tempo? Bo jak się naprawdę zajeżdżasz, to 2x starczają aż świat.
    Czyli proponujesz abym wykonywal ten plan A,B,A + bieganie/interwaly ,potem B,A,B + bieganie/interwały? A co ze stacjami (czy tam crossfitem ,jak kto woli)?
    Nie wykonywać nic oprócz tego planu i biegania ? Bieganie zamierzam robić przestawnie , 1x interwaly powiedzmy 15/45 x 10 lub wiecej i 1x 5km stalym tempem.

Jeszcze ostatnie pytanie.Ten plan "nie spina" jak typowe plany kulturystyczne ?

Nie wiem co masz na myśli pisząc "spina", ale w żadnym sensie Twojej sprawności nie obniży.

Crossfit bym odpuścił i skupił się na siłowym. W połączeniu z przysiadami starczy Ci w zupełności. Pomysł na bieganie masz dobry.

Knife w podwieszonych pisał o kompleksach metabolicznych [sztangowych] itp., możesz jeszcze to zobaczyć, wrzucić raz w tygodniu jeszcze np Bear Complex czy podobną składankę. Ale JA bym już tak nie kombinował.

Sezonowiec Awatar TPastrana199
    Biegałem od Września do Marca z uwagi na to, że nie mogłem już jeździć na rowerze. 3 razy w tygodniu siłka i 3 razy w tygodniu bieganie. Przez 1,5 miesiąca robiłem interwały HIIT przy podobnym protokole 15/45 + 3 km aerobów dwa razy w tygodniu i raz aeroby do 7-10 km. Jeśli nie będziesz przeginał pały z żyłowaniem się do granic możliwości to spokojnie dasz radę to połączyć.

Crossfit też bym sobie odpuścił... Więcej z tym cudowania

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów