Strona 44 z 44 PierwszyPierwszy ... 34424344
Pokaż wyniki od 646 do 653 z 653

Wątek: [ART] Testosteron, prolaktyna, zdrowie, libido, erekcja [PART 2]

Cytat Zamieszczone przez rejli Zobacz posta
    Co to za różnica czy problem hipogonadyzmu dotyka skinny fat czy kogoś innego? Tutaj potrzebna szczegółowa diagnostyka a nie po prostu podejście "chce wejść na bombę".
    a rozszerzyłbyś temat?
    co masz na myśli szczegółowa diagnostyka?
    z 2gą cześcią wypowiedzi się całkowicie zgadzam.

Jest duży przyczyn niskiego testosteronu. Czasami przyczyną mogą być poważne choroby - dlatego potrzebna jest konkretna diagnostyka.

Ostatni czasy spadło mi mocno libido, faja nie pracowała też jak powinna, ogólne zmęczenie itp. - początkowo myślałem że to efekt po prostu zarąbania fizycznego (kilka rzeczy naraz się złożyło - wyjazd w wysokie góry, treningi mocne, spadek wagi itp), ale trochę się to przeciągało i postanowiłem zrobić badania.

Testosteron 4,89 (2,41 - 8,27)
    Prolaktyna 28,2 (2,1 - 17,1)
    Estradiol 58,6 (do 39,8)
    Cholesterol ogółem 138 (do 190)
    HDL 63,8 (od 40)
    LDL 61,52 (do 115)
    Trójglicerydy 64,9 (do 150)
    FT3 - 3,24 (2,3 - 4,2)
    Ft4 1,27 (0,89 - 1,76)

Teść niby w normie, ale estradiol i prolaktyna mocno zawyżone. Do endo po przeczytaniu sporej ilości postów średnio mi się chcę iść bo wyrzucę kolejny hajs w błoto.

Niby z dnia na dzień jak odstawiłem treningi jest lepiej, ale to ciągle nie to i nie wiem teraz czy coś kombinować z jakimiś dropsami czy poczekać jeszcze z 2 tygodnie i zrobić ponownie badania.
    Będę wdzięczny za pomoc i info.

Dla przypomnienia:
    Jak pojde na nfz na endo to czy moge liczyc na skierowanie na badania na fundusz?

Główne typu teść, lh, estradiol to nie. Chyba, ze coś się zmieniło ostatnio po dobrej zmianie?

hmm
    ktoś z Pomorza? (żeby polecić kumatego endo)
    i jaki najmłodszy zawodnik, który działał w temacie?

Sztywny Pal Azji Awatar Siła
    Leczył się ktoś z hipogonadyzmu clomidem?
    Cała kuracja w moim przypadku trwa już prawie 2 lata, zaczynałem od 50mg dziennie, co 3,5 miesiąca schodziłem
    z dawki o 1 tab. tygodniowo, badając jednocześnie test całkowity, który za każdym razem dawał wynik na granicy górnej normy. W pewnym momencie zacząłem się leczyć na własną ręke, bo szkoda mi hajsu na kolejne wizyty u endo które sprowadzały się tylko do wypisywania recepty. Obecnie jestem na 1 tab, za kilka tygodni zgodnie z planem powinienem odstawić cloma zupełnie, tylko niewiem czy na tym się kończy leczenie, czy nie trzeba dawać już żadnych leków i co jaki czas skontrolować test żeby zobaczyć czy leczenie było skuteczne.

Ja nie mam stwierdzonego hipogonadyzmu, a ciągle test w dolnych granicach jak jest 400 to jest dobrze (30 lat).

Brałem ostatnio clomid przez 4 miesiące pół tabletki codziennie + Jakieś zioła od SportAcademy . I po 4 miesiącach podrosło do 450. Trochę nie wiem co z tym zrobić. Endo twierdzi że wszystko jest OK. A ja prolaktyny mam więcej niż testa, LH i FSH w górnych granicach.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów