Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Nie skręcam bioder

Nie skręcam bioder

Trenowałem boks 5 miesięcy moim głównym sportem jest bjj/submission . Podczas sparingów bokserskich z kolegą czy to podczas treningów boksu na które czasem chodzę często nie skręcam bioder podczas ciosów prostych. Czy poprzez trening z odcinka "SKRĘTY CIAŁA W BOKSIE" mogę to wyćwiczyć ? Mogę dodać tę ćwiczenia
    po treningu FBW i rozciąganiu czy lepiej to robić po rozgrzewce a przed treningiem FBW ? Dodam że w tym miesiącu mam przerwę od sportów walki i robię tylko FBW pod sztuki walki 3 razy w tygodniu.

https://www.youtube.com/watch?v=txJOJoP9pOU

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    No pewnie, że możesz wyćwiczyć. W nauce techniki bokserskiej ruch trzeba wykonać tysiące razy aby potem go wykonywać poprawnie. Rób te ćwiczenia, możesz tak samo na kark położyć jakiś kij trzymając rękoma jak do wyciskania zza karku i tak samo chodzić jak na filmiku. Te skręty rob aż do "przesady" czyli aby ruch był maksymalnie wykonany.

W czasie sparingu ciezko poprawic ten błąd (co najwyżej pojedyncze komendy), bo dochodzą inne czynniki. Ale staraj się na walce z cieniem myśleć o tych skrętach i staraj się wykonywać dokładnie ten ruch nawet kosztem szybkości.
    Jak robisz technikę to trener albo kolega z pary powinien Ci o tym caly czas przypominać, tylko w ten sposob poprawicz technike.

Moderator: uderzane Awatar mkd
    w sumie jw, jeśli wiesz, co należy poprawić, to rób to jak najwięcej razy poprawnie

problemem jest samo niedokręcanie biodra, czy np. przy prawym prostym (jeśli walczysz z ortodoksyjnej pozycji) noga zakroczna zostaje z tyłu i jej nie dociągasz, przez co nie możesz przyjąć poprawnej pozycji bioder?

Poza tym co wspomniał @tmbmh: Dobrze, jakbyś mógł robić walkę z cieniem w pomieszczeniu z lustrem, pilnuj w lustrze wtedy poprawnej techniki i dokręcania biodra. Możesz też robić lewy prawy prosty metodą analityczną, tj. w rozbiciu na poszczególne fragmenty całości, np. na raz wyprowadzasz lewy prosty, zostajesz w pozycji uderzenia i w lustrze oceniasz pozycję i korygujesz błędy (opuszczona ręka w gardzie, niedokręcone biodro itp.), na dwa wracasz do pozycji wyjściowej, na trzy prawy prosty i znowu ocena poprawności i korekty, na cztery powrót.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów