Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: testy sprawnościowe - zmniejszyć wagę, czy zwiększyć siłę

testy sprawnościowe - zmniejszyć wagę, czy zwiększyć siłę

cześć, ostatnio mam mętlik w głowie, nie wiem co robić.
    nie mam dużo tłuszczu, jakiś muskularny też nie jestem, ale mam dużą wagę - nieadekwatną do budowy ciała
    ważę 95 kg przy 189 wzrostu
    w pasie mam ok. 85

w lipcu mam testy sprawnościowe :

podciąganie na drążku
    bieg 10x10 między pachołami
    bieg na 1km
    pływanie 50m

jeszcze nie biegam, miałem zacząć od lutego, ale mała kontuzja nogi ,
    narazie pływam 3 razy w tygodniu (średnia intensywność) i podciągam się na drążku według planu armstronga.
    do tej pory na drążku ćwiczyłem jako dodatek na siłowni - 3-5 serii max powt. ale złapał mnie zastój. więc zmieniłem na plan armstronga (dziś był 5 dzień)
    stoje na 17/18 powt.
    i teraz nie wiem co robić
    dieta - zbilansowana, mniej więcej równy rozkład po ~200g białka, tłuszczy i węglowodanów
    wychodzi ok. 3600kcal
    opcje mam dwie :
    albo jeść więcej i próbować trochę "przypakować"
    albo jeść mniej z nadzieją, że z mniejszą wagą łatwiej się będzie podciągać

gdzieś od marca zamierzam ćwiczyć nadal plan armstronga+2 razy basen+2 razy interwały biegowe
    w kwietniu znowu 3 razy w tygodniu 5 serii drążka, 2 razy basen + 3 razy biegi
    i tak do lipca - wtedy mam testy sprawnościowe

mógłby ktoś coś doradzić?
    główne pytanie - zmniejszyć wagę, czy próbować zwiększyć siłę ?
    przy zmniejszonej wadzę może mi się trochę lżej popłynie i pobiegnie i dodatkowo na drażku będę miał lżej?

co byście radzili...?
    Ostatnio edytowane przez stif ; 11-02-14 o 13:23

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

tzn :>? jest duza szansa ze zwieksze ilosc powt. jak stracę na wadzę i bd. cwiczyc? w zasadzie jeszcze jest troche czasu, to chociaż 1 powt. więcej na miesiąć i by było git ;]
    niestety nie wiem na czy stoję z biegania, ale wydaje mi się, że średniak ze mnie :]
    z pływania jako tako opanowałem technikę, niestety wcześniej nie umiałem pływać.
    a każdym razie z drążka celuję w te 21 powt. czyli max, z biegu na kilometr gdzieś 3.30 myślę, że dam radę.
    no tylko nei wiem właśnie - bo chyba lżej się biega lżejszemu zawodnikowi?

Możesz uciąć trochę kcal, bo jak zaczniesz biegać regularnie to waga i tak troche ruszy w dół. Bez wątpienia bedziesz szybszy jak zbijesz trochę wagi. Jak będziesz regularnie trenował to przy niższych kaloriach nie zanotujesz jakiś spadków na drążku, a pare kg do dźwigania mniej to zawsze plus i ułatwienie.

Miałem testy sprawnościowe, co prawda na AWF a nie do jakiś służb mundurowych ale mogę parę rad udzielić. Co do pływania, jeżeli wczesniej nie umiales plywac to zagadaj do kogoś kto ogarnia co nie co, i naucz się dobrze skoku do wody oraz nawrotów. Dobry skok i nawrót to podstawa na zaliczeniu czasowym.

Co do biegania. Nie mów, o myśleniu, że moze dasz radę 3-30. Pojdz na stadion lekkoatletyczny i zrob sobie sprawdzian na 1000 m, z myślą, jakbyś był na testach czyli na maxa Jak już będziesz miał wynik, oszacuj na oko, o ile możesz go poprawić (czasu masz sporo, takze mozna cos podzialac w tym kierunku). Trenując nie biegaj tylko dystansow 1000m, ale zrób sobie biegi tempowe. Czyli zakladając, ze jestes w stanie pobiec 3-30 na 1000 m, wychodzi Ci czas na 200 m - 42 sek. No i robisz sobie kilka serii biegu po 200 m idealnie w tym czasie. Mozesz robic tak samo 400m itd. W ten sposób nauczsz się tempa biegu i łatwiej bedzie Ci biec caly dystans.
    Ostatnio edytowane przez tmbmh ; 11-02-14 o 19:18

Zmniejsz mase ciała. Jeśli bedziesz redukował na ostatnią chwilę, spadnie Ci wydolność. Będąc lżejszym, bedzie Ci łatwiej osiągnąć dobre wyniki w przytoczonych konkurencjach.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 03-03-14 o 13:52