Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fbw pod bjj

Fbw pod bjj

Witam wszystkich, mam pewne pytania co do treningu fbw pod sporty walki.

Ale na początek parę informacji. Mam 22 lata, ćwiczę bjj (i to bjj traktuję piorytetowo), siłownię ostatni raz robiłem z pół roku temu (2 dniowy plan fbw podobny do fbw knife'a), pracuję na 3 zmiany. Odżywiam się dobrze, suplementacja też ostra.

Ważę teraz koło 78kg przy wzroście 182cm. Idealną wagą dla mnie jest 82kg, ale to śmiało dociągnę tylko kwestia michy. Podaję wyniki w bojach:
    siad tylni:180kg
    klatka płasko:115kg
    mc gryf trapezowy: 170kg
    zarzut siłowy na klatkę: ~100kg

Chciałbym wrócić na siłkę z planem na siłę, myślałem o 2 dniowym planie fbw z niskim zakresem powtórzeń, podstawowymi bojami, i długimi przerwami między seriami.

Temat knife'a o siłowni pod sporty walki mam dokładnie obadany, ale chciałem zasięgnąć kilku porad. Mam nadzieję, że knife też się wypowie

Planuję robić max 6 treningów w tygodniu, idealną wartością byłoby 5 jednostek treningowych, przy takiej ilości jestem w stanie się swobodnie regenerować. 3xbjj 2xsiłka. Ostatnio bardzo mocno poleciałem z techniką do przodu, robiąć dużo treningów bjj ale poczułem, że moja fizyczność maleje. Nadal mam dużo siły ale to nie jest to co było, kondycja jak najbardziej na plus. W międzyczasie zbijałem wagę do zawodów potem znowu dobijałem do swojej normalnej także organizm się namęczył. Nie planuję żadnych startów narazie także postanowiłem podbić trochę siłę.

Na pewno chciałbym uwzględnić w planie MC, siady, wiosło, podciąganie, wyciskanie na klatkę, wyciskanie na barki, zarzut, podrzut. I poddodawać inne przydatne ćwiczenia. Na pewno coś na brzuch, kark.

Mam dość silny grzbiet i nogi ale osłabły mi strasznie ręce i barki i klatka.

Czy nie ma problemu dodania po jednym ćwiczeniu na triceps i na biceps na końcu każdego fbw? Tzn jednego dnia biceps, drugiego, triceps.

Myślałem nad czymś takim:

PIERWSZY TRENING
    *zarzut siłowy sztangi na klatkę
    *wyciskanie na klatkę, poziomo
    *wiosłowanie sztangą z odkładaniem na ziemię
    *siady ze sztangą na barkach
    *podciąganie sztangi wzdłuż bordy, szeroki chwyt
    *uginanie ramion z sztangą
    *zgięcia/prostowania karku na ławce poziomej z talerzem przy czole
    *brzuch

DRUGI TRENING
    *podrzut sztangi
    *mc
    *dipsy
    *podciąganie
    *uginanie na dwugłowe na maszynie lub cokolwiek na dwójki
    *unoszenie ramion z hantlami w bok
    *francuskie wyciskanie hantli/sztangi siedząc/leżąc/stojąc
    *kark
    *brzuch
    *przedramię

Ostatnie ćwiczenia tj. brzuch,kark, przedramię uzupełniające, na koniec treningu rozciąganie. Mało powtórzeń w seriach, raczej chcę wszystko rampować po 5 powtórzeń, ostatnie serie 1-3 powtórzeń, ilość seri 3-4.

Co myślicie o takich treningu? Proszę o opinie i porady

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Moderator: grappling Awatar _Luk
    siema zajrzyj w temat tu masz rozpisane co i jak http://body-factory.pl/showthread.php?t=3568

stosuje FBW made in Knife poprawa siły jest

temat knife'a znam od deski do deski chodziło mi o ocenę tego planu

Moderator: grappling Awatar _Luk
    podpytaj się Knife ma większą wiedzę w temacie

Zwierzokoks Awatar prosekto
    w pierwszym siady na pewno zaraz po zarzucie, ewentualnie przy priorytecie po wyciskaniu na lawce - tu juz obadaj jak bedziesz stal z wytrzymaloscia, regeneracja i wynikami.
    podciaganie sztangi do brody wywal - doloz wycisk zolnierski stojac - moz ebyc z podrzucaniem
    cwiczenia typu wznosy bokiem to juz w zaleznosci od sylwetki/proporcji
    biceps i triceps mozesz spokojnie dorzucic
    wrzuc wycisk sztangi w poziomie w obydwu dniach i dipsy tez w obydwu
    «Czy On jest grzesznikiem, tego nie wiem. Jedno wiem: byłem niewidomy, a teraz widzę»

Uprawnienia umieszczania postów