Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zbijanie wagi

Zbijanie wagi

Witam
    Od 2 tyg. robie wage pod zawody z wagi 73,4 do dzisiaj zbiłem 4,4 kg czyli waze 69.Został mi tydzien czasu (w sobote zawody) a musze wazyc 65,9.Doradzcie mi co jesc teraz przez ten tydzien jak z treningami planuje trenowac do srody potem ewentualnie tylko sauna.Dodam ze nieczuje sie specjalnie zmeczony i mam nadzeije ze niezabraknie mi sił na zawody dzieki i pozdrawiam

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

3 kg w tydzien da radę. Filozofii nie ma zbytnio : mniej jedz, mniej pij i sie wypacaj na treningach. Trenuj normalnie do srody, w czwartek i piatek zrob sobie jakis rozruch troche gimnastyki, skakanki, walki z cieniem itp. Do tego rob saune. W piatek wieczorem juz nic nie jedz i nie pij. Jezeli w piatek z rana nie bedziesz mial limitu to nie ma innej opcji jak po prostu maksymalne odwodnienie. Oczywiscie te zabiegi moga doprowadzic do spadku wydolnosci itd, dlatego od razu po wadze uzupelniaj plyny, elektrolity, witaminy i oczywiscie glikogen

Po ostatniej rozmowie z trenerem doszedlem do wniosku ze wszystko jest mozliwe aby osiagnąć limit wagowy Trener opowiadał mi, że za czasow ligi bokserskiej jego zawodnik dzien przed meczem mial 6,5 kg nadwagi. Wage oczywiscie zrobil, po prostu siedzial do oporu w wannie z gorącą wodą

dzieki za podpowiedz tez mam nadzieje ze dam rade zbic te 3 kg dla chcacego nic trudnego

Niby nic trudnego ale w moim przypadku kolejna perspektywa zbijania wagi do -91 kg to niezbyt miłe przeżycia. W srode po treningu na wadze 96,5, a w sobotę na ważeniu 90,2 kg

Na szczeście Ty nie masz już dużo do zbicia, także powinno być spoko. Powodzenia na walce !!!

@(^_^)@ Awatar wilk
    Tomek Romanowski walcząc w 77 potrafi 7kg w dniu ważenia zgubić. Ja zrobiłem ostatnio 4,5kg w dzień ważenia samą sauną (dwie godziny).
    Where there's a will, there's a way
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Dzisiaj po treningu juz 67,7 takze mysle ze dam rade.A propo sauny wchodzic 3,4 razy po 15 min czy siedziec jak najdluzej sie wytrzyma?

@(^_^)@ Awatar wilk
    Co 15 minut wychodziłem na zimny prysznic i od razu z powrotem. Pobudzasz tak krążenie i szybciej wypacasz wodę.
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Ja mam pytanie.Czy jeżeli zbija się wagę bo sam też zbijam to masa mięśniowa też leci.Jeżeli tak to w jakim stopniu?Dużo zleci od zbicia 3kg.Wiadomo zbijamy wodę no ale chciałbym się dowiedzieć,bo nie pisali tego chyba jeszcze .

W tym artykule i w wielu innych o zbijaniu wagi piszą dzień przed walką.A w amatorce jest waga w dzien ważeniu przynajmniej w boksie i jeżeli turniej jest kilkudniowy to co dzien .

12. Wybierz suplementy dla siebie

@(^_^)@ Awatar wilk
    Co dzień? Wagę masz chyba tylko raz, przed rozpoczęciem zawodów.
    Trochę z mięśnia pójdzie, ale to głównie woda - przynajmniej w przypadku, jak będziesz zbijał wypacaniem. 3kg to chuj nie zbijanie, takie w sam raz na wagę w dniu walki.
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

W boksie amatorskim waga np w mistrzostwach polski waga jest co dziennie .Nie we wszystkich ale jest .Czesto w komunikatach na pzb piszą o organizacji zawodów no i organizator przesyła plan i tam jak zawody trwają np 3 dni to codziennie pisze badanie lekarskie i ważenie.
    Ostatnio edytowane przez ~Igor ; 15-12-13 o 17:22

@(^_^)@ Awatar wilk
    No to lipa.
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Też tak uważam że lipa,ale z drugiej strony jak ktoś naturalnie szedł w np 70 a ktos zbijał z 78 a potem odnowił by sie po pierwszym ważeniu to ma jakąś przewagę.Tylko nie wiem po co takie cos robią.Może zabiezpieczają się przed zbytnim cięciem wagi w młodym wieku np kadet,junior?Albo żeby nie było takich sytuacji jak wyżej napisana.Mam spore doswiadczenie w zbijaniu wagi,ale zastanawiam się jakbym musiał wage przytrzymać na drugi dzien bo by bylo wazenie to co zrobić jeżeli mamy o 3kg za duzo a zbijalismy 6kg.Siedziec wieczorem w wannie czy jak?
    Ostatnio edytowane przez ~Igor ; 15-12-13 o 17:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów