Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 173

Wątek: mikiramone/dziennik - podkręcenie motywacji młodego

mikiramone/dziennik - podkręcenie motywacji młodego

Witam! Zakładam dziennik żeby znowu zdobyć motywacje głównie do trzymania michy. Jest to mój pierwszy dziennik. Coś o mnie:
    Wzrost : 170cm
    Waga : ok. 70kg
    Staż: Nie licząc machania ciężarami i równoczesnego objadania się czekoladą to będzie 8 miesięcy.
    Obecnie chcę zrzucić jeszcze trochę tłuszczu (między czerwcem, a wrześniem zeszło ze mnie 12kg), a po nowym roku wejść na masę. Diety nie mam rozpisanej odgórnie, ale obecnie opiera się ona na ok. 0,5kg mięsa dziennie, jajach, porcji WPC, jakaś rybka od czasu do czasu wpadnie, a jak już naprawdę nie ma co to męczę twaróg. Węgle teraz obcięte jedynie do 100g ryżu/kaszy/makaronu potreningowo, a tłuszcze 1g/kg masy ciała.
    makro : B- ok.155g WW- nawet nie liczę obecnie przy w.w założeniu T- 70g

Suplementacja to jedynie kompleks witaminowy + 1g wit C no i ok. 150mg kofy przedtreningowo, WPC nie wliczam w suple. Nigdy nie stosowałem kreatyny, ani przedtreningówek.
    Trening - ćwiczę 3 dniowym splitem. Ćwiczenia podstawowe zawsze są takie same, ale np. w treningu pleców te ćwiczenia na maszynach lub wyciągach zastępuje innym ćwiczeniem dla urozmaicenia.

Klatka + barki + przedramię

Wyciskanie skos dodatni - 2 rozgrzewkowe + 4 właściwe
    Pompki na poręczach - 4
    Rozpiętki w bramie - 3
    Rozpiętki skos ujemny - 3
    Unoszenie talerza - 3

Żołnierskie - 4
    wznosy bok - 4
    wznosy przód - 3
    Face pull/wznosy w opadzie (zmiana co 1-2 treningi) - 3

Dwójki + plecy + kaptury

Martwy na prostych nogach 2 + 4
    Uginanie nóg leżąc - 4

Podciąganie szerokim nachwytem- 5
    Wiosłowanie w opadzie nachwytem/podchwytem (zmiana co trening) - 4
    Ściąganie drążka do brzucha na prostych rękach - 3
    Wiosłowanie jednorącz siedząc na wyciągu - 3
    Zarzut - 3
    Szrugsy - 3

Nogi + łapy

Wyprosty 3
    Fronty ze sztangą - 5
    Przysiady tylne na maszynie smitha - 4
    Wyprosty - 3
    Wypychanie na suwnicy - 3

Uginania sztangą łamaną wąsko/szeroko + pompki na poręczach - 3
    Uginanie na modlitewniku + wyciskanie wąskim chwytem na maszynie smitha - 2
    Młotki + prostowanie na wyciągu - 2

Nie mam określonych dni treningu, robię treningi po kolei, ale chyba dbam o regeneracje (przetrenowanie nie istnieje ) Mam pewien problem z treningiem nóg, bo nie jestem niestety w pełni sprawny, mam nieco problemów z równowagą, przykurczami itd itd dlatego też nie mogę ćwiczyć łydek i nie robię też przysiadów tylnych ze sztangą, bo już zaliczyłem glebę, a fronty jakoś idą, pomijając żenujący ciężar Trening może nieco przeładowany, ale typowe FBW mnie nie satysfakcjonuje, a z P&P miałem za każdym razem problem jak to ułożyć kiedy się do tego zabierałem.

Będę wrzucał codzienne rozpiski z diety i treningów.
    Foty
    http://sendfile.pl/102093/5.jpg

http://sendfile.pl/102089/1.jpg

http://sendfile.pl/102091/3.jpg

http://sendfile.pl/102090/2.jpg

http://sendfile.pl/102092/4.jpg
    Ostatnio edytowane przez mikiRAMONE ; 27-11-13 o 22:12

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Zwierzokoks Awatar Krisss_zaw
    sam układąłeś ten trening ? jest troche błędów, za dużo ćwiczeń, no i ssuwnica przed frontami to mega słaby pomysł, tak samo siady na smitku.
    pytania o brain doping : http://ucinacz.pl/863435

Tak, sam. Wiem, że jest bardzo przeciętny, ale trenuje już tak ok. 3 tydzień i czuje się w porządku. Przed frontami jest prostowanie na maszynie siedząc, bo lepiej idą te siady jak zrobie takie wstępne zmęczenie, a smith jest w planie ze względu na tę nieszczęsną równowagę. Co byś proponował, na co zmienić? Niestety nie mam maszyny do hack przysiadów :/
    Ostatnio edytowane przez mikiRAMONE ; 27-11-13 o 22:38

Sezonowiec Awatar bandit
    Wybór takich ćwiczeń na nogi raczej przyczyni się do pogłębienia patologii,
    nie wiem co dokładnie Ci dolega i nie czuję się na siłach na porady,
    ale jeden cytat z pamiętnika mojej babci nie zaszkodzi:
    "weź się porozciągaj porządnie, puki czas"

Wodyn zawsze mawiał, że jeżeli wiesz , że jest coś źle to lepiej zacząć robić dobrze niż ciągnać to co robisz źle.

wstępne zmęczenie na maszynie przed ciężkim ćwiczeniem wielostawowym na wolnych ciężarach to jest tak jakbyś przed walką poprosił kogoś żeby Cię obił zamiast tego zrób więcej serii rozgrzewkowych, wówczas łatwiej złapiesz zarówno prawidłowy tor ruchu jak i czucie mięśni.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - chcesz robić smitha bo nie masz równowagi na normalnych siadach ? to kompletnie bez sensu. na smitku trenujesz po wymuszonym torze ruchu - nie pracują stabilizatory, nie zmuszasz mięśni do pracy nad stabilizacją ruchu, czyli pogłębiasz dysproporcje zamiast je zmniejszać, co więcej ryzykujesz kontuzję kolana.

najlepszą opcją byłby gotowy, uniwersalny plan z działu "stara szkoła treningu" napisany przez Wodyna lub Knife'a, sprawdzony na wielu. uwierz mi, że sam doszedłem do tego wniosku po kilku latach rzeźbienia się w gównie na wymyślanych przez siebie planach. obecnie mam jakieś 6 lat stażu i trenuję nieco na własną rękę, nadal dość mocno wzorujac się na planach Wodyna, i czuję że jeszcze mi to planowanie nie idzie.

jeżeli już koniecznie chcesz zostać na tym planie, to daj siady jako pierwsze, zwiększ liczbę serii (zarówno w rozgrzewce jak i na ciężarze roboczym), a na dobicie zostaw max 2 ćwiczenia na maszynach, chociaż tak naprawdę już po samych siadach powinieneś marzyć o powrocie do domu.

Jeszcze jest problem z lordozą lędźwiową u mnie (tak kaleka ze mnie ), więc chciałbym ograniczyć pracę prostowników o ile się da, a te warte uwagi plany niestety często opierają się na siadach i MC. Musze pokombinować ostro z tym planem, w sumie teraz mi daliście Panowie do myślenia, może sklecę jakieś FBW, no ale też bez złotych ćwiczeń ciężko...

nie znam dokładnie Twojej wady ale wątpię żeby to był jakiś mega problem. nawet kobiety w ciąży robią te ćwiczenia wówczas należałoby się bardziej skupić na zniwelowaniu tej wady, regularnym rozciąganiu, mobilizacji itp. podejrzewam, że na lajcie ogarnąłbyś te ćwiczenia, tylko musiałbyś o wiele bardziej skupić się na technice. zapytaj doświadczonych trenerów - Mawas, Clever mogą coś więcej na ten temat wiedzieć.

Latający Holender Awatar SiWy
    Cytat Zamieszczone przez Krisss_zaw Zobacz posta
    wstępne zmęczenie na maszynie przed ciężkim ćwiczeniem wielostawowym na wolnych ciężarach to jest tak jakbyś przed walką poprosił kogoś żeby Cię obił
    Cytat Zamieszczone przez Krisss_zaw Zobacz posta
    nie znam dokładnie Twojej wady ale wątpię żeby to był jakiś mega problem. nawet kobiety w ciąży robią te ćwiczenia wówczas należałoby się bardziej skupić na zniwelowaniu tej wady, regularnym rozciąganiu, mobilizacji itp. podejrzewam, że na lajcie ogarnąłbyś te ćwiczenia, tylko musiałbyś o wiele bardziej skupić się na technice. zapytaj doświadczonych trenerów - Mawas, Clever mogą coś więcej na ten temat wiedzieć.

- po pierwsze...a przed czym chcesz dawac wstepne zmeczenie? przed izolowanym?
    poza tym - to jest wstepne zmeczenie, a nie dotyranie czworek na maxa w kilku seriach...

- miki - moze napisz dokladnie jaka jest wada i jak to wyglada na codzien/w rzeczywistosci. Jakie sa ograniczenia, z czym masz problem... a nie ze tak wszyscy beda sobie pisac co sie komu wydaje i ze nawet kobiety w ciazy cos tam potrafia zrobic...
    Ostatnio edytowane przez SiWy ; 28-11-13 o 10:57

jakie wstępne zmęczenie przed izolowanym ? nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem. wstępne zmęczenie przed przysiadami przednimi dla gościa z 8 miesiecznym stażem a co za tym idzie niezbyt dużą wytrzymałością i niedopracowaną techniką to pomyłka.

właśnie do tego go zachęcam, żeby drążył temat dalej, a nie rezygnował "bo wada".

Latający Holender Awatar SiWy
    piszesz ze wstepne zmeczenie przed zlozonym to blad...to pytam przed czym ma dawac jak nie przed zlozonym...
    po drugie wczesniej nie podales argumentu o stazu, zlej technice (nie rozumiem, czemu ktos z 8 miesiecznym stazem ma miec slaba technike w podstawowym cwiczeniu takim jak przysiad? od ilu miesiecy sie liczy juz dobra technika?)

12. Wybierz suplementy dla siebie

Zwierzokoks Awatar Adame90000
    Chłopak 17 lat, 8 miechów stażu, i ma siadać dobrze fronty?

Baaaaardzo optymistyczne podejście
    Ostatnio edytowane przez Adame90000 ; 28-11-13 o 12:06

Zbanowany
    Cytat Zamieszczone przez SiWy Zobacz posta
    piszesz ze wstepne zmeczenie przed zlozonym to blad...to pytam przed czym ma dawac jak nie przed zlozonym...
    po drugie wczesniej nie podales argumentu o stazu, zlej technice (nie rozumiem, czemu ktos z 8 miesiecznym stazem ma miec slaba technike w podstawowym cwiczeniu takim jak przysiad? od ilu miesiecy sie liczy juz dobra technika?)
    Wodyn pisał że bez sensu jest robienie czegos takiego jak wstepne zmeczenie.
    Wiec chyba w ogole najlepiej go nie robic..

Widzę niezła dyskusja się wywiązała, bez nerwów :P
    Urodziłem się z dziecięcym porażeniem mózgowym, na szczęście nie jest ono bardzo poważne, z tego powodu te przykurcze itd. ale dbam o rozciąganie całego ciała. Lordoza nie wiem dokładnie czy jest również wynikiem tego, ale urodziłem się z nią, nie jest nabyta.
    Filmik z siadów, albo innych ćwiczeń mogę wrzucić żebyście ocenili, podobno nie jest źle, używam również podkładek pod pięt, żeby móc zejść niżej. Rozpisałem sobie wstępne P&P, na razie jedynie po jednym wariancie, myślę, że nie jest przeładowany i oparty na dobrych (dla mnie) ćwiczeniach. System 2 dni treningu 1 off
    Push:
    Fronty 6s
    Wyciskanie skos dodatni hantlami 3s
    Pompki na poręczach 3s (ze sporym pochyleniem w przód, żeby zaangażować jak najbardziej klatke)
    Wyciskanie żołnierskie 3s
    Wyciskanie sztangi wąskim chwytem na ławce poziomej 3s
    Pull:
    Podciąganie szerokim nachwytem 3s
    Wiosłowanie sztangą 3s
    Uginanie nóg leżąc 4s
    Podciąganie sztangi do brody 3s
    Podciąganie podchwytem 3s

Dzięki za wszelkie komentarze i uwagi
    Ostatnio edytowane przez mikiRAMONE ; 28-11-13 o 17:02

Sztywny Pal Azji Awatar A_I
    Siad przedni jest wystarczajaco meczacy...

Siwy po co zabiegi ze wstepnym zmeczeniem dla poczatkujacego?
    Prosty plan,żarcie, sen i bedzie rósł jak zły.

Takie rzeczy maja swój cel u zaawansowanych nie u poczatkujacych.

Nie widze najmniejszego sensu na tym etapie używania takich zabawek, nie wstawiajcie okien w dom w ktńrym fundamenty ledwie się buduja.

Sztywny Pal Azji Awatar A_I
    Prosiłbym by pisały dalej osoby które maja wiedze i doświadczenie pracy z takimi osobami, chłopak ma swoje problemy zdrowotne które narzucaja szereg ograniczeń

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów