Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Fight Sport + Kettlebell

Fight Sport + Kettlebell

Witam, na wstępie powiem, ze przeszukałem forum szukając odpowiedzi na moje pytanie, chociaż może niezbyt dokładnie.

Interesuje mnie to czy można mówić o treningu z kettlami jako treningu w 100 % interwałowym, np czy jak wykonam przykładowo: swing 20 - 60 sec. , 20 sec pajacyków (czy innego podobnie lekkiego ćwiczenia i takich okresów powiedzmy 5 (bez przerwy), po okresie, przerwa minute, zmiana ćwiczenia na clean,przerwa minute, i tak dobić do np 25 minut pracy . To czy można mówić o tym ćwiczeniu jako interwałowym?

Chce głownie poprawić wytrzymałość mięśniową i oddechową dla sportów walki, ale tez nabrać trochę początkujących mięśni i siły, dlatego ze względu na to ze trening interwałowy ma trwać do 30 minut (tak słyszałem, ale jakby ktoś mógł się na ten temat wypowiedzieć również, byłbym szczęśliwy), chce przed tymi "interwałami" wykonywać jakieś tez 30 minut , albo więcej, pracy na drążku i poręczach do pompek (takim sprzętem dysponuje). Z drążkiem starać się do pięciu powtórzeń na szerokim uchwycie (na razie tego nie zrobię), ale z czasem nie zwiększać powtórzeń na rzecz obciążenia , wkładanego do plecaka, albo jakiś inny patent.

Wszystkie te ćwiczenia opisane wyżej planuje wykonywać na jednej sesji, zakładam ze trwająca do półtorej godziny, trzy razy w tygodniu, zmieniając szczegóły, np. ćwiczenia z kettlem(tylko tyle na razie przychodzi mi do głowy). Przeplatając je treningami sportów walki 2x w tygodniu. I tak zostają mi 2 wolne dni, planuje z nich zrobić dzień rozciągania i nie forsując się, technik sportów walki na worku, albo dzień wolny.

Proszę o opinie.

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Moderator: grappling Awatar _Luk
    masz sporo opcji z kettlami,

ja np robie takie treningi http://www.youtube.com/watch?v=AqM13S-oH1Y

czy też kilka obwodów takiego http://www.youtube.com/watch?v=ElnJNYc7dsM

ogólnie szczególnie ten ostatni daje sporo popalić

masz tutaj kanał z opisami ćwiczeń i także zestawami pod sporty walki http://www.youtube.com/playlist?list...KZpdtyq_B2Tlqv

Interesuje mnie to czy można mówić o treningu z kettlami jako treningu w 100 % interwałowym, np czy jak wykonam przykładowo: swing 20 - 60 sec. , 20 sec pajacyków (czy innego podobnie lekkiego ćwiczenia i takich okresów powiedzmy 5 (bez przerwy), po okresie, przerwa minute, zmiana ćwiczenia na clean,przerwa minute, i tak dobić do np 25 minut pracy . To czy można mówić o tym ćwiczeniu jako interwałowym?
    jak dla mnie za mocno przekombinowane a także zbyt długo wątpie czy będzie wstanie 30 minut tak pracować

zrób sobie np 30s/30s x 15 swingów - poprawnie wykonane naprawde dają w kość - operuj dłuższym krótszymi przerwami, pamiętaj że w przypadku mocnego obciążenia i długości treningu interwałowego można złapać konruzje ipt

Bardziej od różnorodności ćwiczeń, (chociaż ten wrestler pokazywał parę rzadkich fajnych ćwiczeń) interesuje mnie ich dobre zastosowanie w czasie treningu, żeby jak najlepiej wykorzystać czas trenując kettlami, czas pracy, ile ma trwać ten obwód i jakie przerwy miedzy nimi...

Fajnie by było gdyby taki trening był tak rozlegle przestudiowany jak treningi siłowe, trójboju, wytrzymałościowe, albo kulturystyczne

i temat przydałoby się przenieść, zakładając go rozpędziłem się i nie spojrzałem że dział nie na temat.

Moderator: grappling Awatar _Luk
    ok przenoszę

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów