Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Wątek: Żywność genetycznie modyfikowana – wielka niewiadoma

Żywność genetycznie modyfikowana – wielka niewiadoma

CICHOSZ G., WIĄCKOWSKI S.K.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, kierownik:dr hab. inż. B. Staniewski
    2Uniwersytet im. J. Kochanowskiego w Kielcach, kierownik:
    prof. dr hab. K.S. Wiąckowski

Streszczenie:
    Genetycznie modyfikowana (GMO) żywność stanowi ewidentne zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Wbrew zapewnieniom biotechnologów DNA transgenicznych roślin nie jest stabilny, tym samym możliwa jest synteza obcych, alergennych białek. Z powodu wysokiej zawartości inhibitora trypsyny GMO żywność jest znacznie wolniej trawiona, co podobnie jak obecność toksyny Bt zwiększa prawdopodobieństwo chorób układu pokarmowego. Kolejne zagrożenia stanowią fitoestrogeny oraz pozostałości Roundupu, które poprzez zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą ograniczać rozrodczość,
    a nawet prowadzić do transformacji nowotworowej. Mimo zapewnień producentów i dystrybutorów, o znakowaniu produktów spożywczych wyprodukowanych z GMO surowców, konsumenci de facto nie mają żadnego wyboru. Produkty zawierające mniej niż 0,9% białka genetycznie zmodyfikowanego – zgodnie z prawem żywnościowym – nie są żywnością genetycznie modyfikowaną.
    Źródło (cały artykuł):
    http://pml.strefa.pl/ePUBLI/194/01.pdf
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 28-08-13 o 17:35

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    "Teorie spiskowe..."

"Boicie się postępu..."

itp. itd.
    When tyranny becomes a law,
    rebellion becomes a duty.

Jakby ktoś nie skojarzył, to artykuł autorstwa tej pani doktor, która publikowała artykuły przekonujące do masowego spożywania tłuszczów naprzeciw wszystkim normom i zasadom zdrowego żywienia, wypisywała jakieś wątpliwe teorie dotyczące miażdżycy itp. A to wszystko na łamach kolorowego pisemka sponsorowanego przez przemysł mleczarski

polecam być bardzo ostrożnym czytając jakiekolwiek artykuły podpisane nazwiskiem Cichosz (chyba, że to artykuł o uczeniu maszynowym autorstwa zupełnie kogoś innego)

Ja polecam przeczytać źródła, które podała. I jak rozumiem mleko w nazwie oznacza brak kompetencji? Czyli wszystkie te osoby są podejrzane?

http://www.uwm.edu.pl/kmizj/?page_id=65

To każdy Uniwersytet Przyrodniczy jest na celowniku
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 29-08-13 o 04:26

Przeczytanie źródeł byłoby bardziej rozsądne, niż przeczytanie artykułu

Nie chodzi o mleko. Długi wątek był o tym (coś o jajkach i cholesterolu), nie chce mi się pisać jeszcze raz. Pani doktor pisała teksty, które były niezgodne ze wszelkimi przyjętymi normami, a były wyjątkowo na korzyść wydawcy czasopisma. Bez żadnej informacji, że to teksty sponsorowane. Dla mnie straciła autorytet i bardzo ostrożnie czytam wszystko podpisane jej nazwiskiem

Czyli generalnie mówisz GMO samo zdrowie?
    Choć wyniki tych badań pokrywają się z wynikami innych badań niezależnych, prowadzonych na całym świecie?

widzę, że lubicie dorabiać ideologie nie wypowiedziałem się w żaden sposób o GMO

Podważasz wiarygodność badań, ale nie wprost, tylko poprzez podważanie wiarygodności osoby, która jest współautorem artykułu.
    Tekstu, który podsumowuje obecny stan wiedzy o GMO, bazując na wynikach badań niezależnych ośrodków naukowych.

To może powiedz wprost, co sadzisz o GMO? Po co te podchody?

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Niekompetencja autora może prowadzić do tego, że subiektywnie wyciągnie wnioski podpierając się badaniami a raczej fragmentami wyrwanymi z kontekstu. Ja tak to odebrałem, bo nie mam czasu żeby czytać całą załączoną literaturę.

Osobiście nie mam wyrobionego zdania w sprawie GMO. Ani kategorycznie nie jestem za ani przeciw, bo w pewne modyfikacje są niewątpliwie dobre, a z drugiej stroni patrząc na takie np. Monsanto czy BASF to nie bardzo widzę misję zbawienia świata. Widzę wielką kasę. Jak wielka kasa, to i cel do jej zdobycia uświęca środki.
    Większość zbóż (w tym kukurydza) jest modyfikowana genetycznie i już po ptokach. Stosujemy wytwarzane z nich np. alkohole. GMO ma wpływ na właściwości takiego alkoholu? Wątpię.

Modyfikacje genetyczne drobiu? No tutaj bym się już obawiał zmutowanych białek na skutek niestabilnego DNA.

Kobieta nie tyle jest niekompetentna, ile lubi iść w poprzek utartym poglądom w niektórych kwestiach.
    Co akurat w przypadku GMO może działać na jej korzyść.

W sumie to samo można by powiedzieć np. o Poliquinie.
    Ostatnio edytowane przez metaraon ; 29-08-13 o 15:17

12. Wybierz suplementy dla siebie

Ścięgno sarny
    Polecam obejrzeć cały dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=b-3-nilTzjQ

Również polecam.
    Podstawa do jakichkolwiek rozważań na temat GMO.

Sztywny Pal Azji Awatar _Adam
    Paz - dzięki, na pewno obejrzę.
    Ostatnio się zaczałem interesować Monsanto, temat wydaje się być gruby. Jak ktoś ma jakieś ciekawe źródła to dajcie znać.

Monsanto to tylko jedna z odnóg ośmiornicy, te chuje są w każdej branży przemysłu.
    Poczytaj o rodzinach chociażby Rockefellerów, Rotschildów.

A najlepiej ogarnij książkę: Henryk Pająk "Bestie Końca Czasu", powinna wiele rozjaśnić co do sytuacji polityczno-społeczno-ekonomiczno-religijnej na świecie

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez faceOFmeth Zobacz posta
    Monsanto to tylko jedna z odnóg ośmiornicy, te chuje są w każdej branży przemysłu.
    Poczytaj o rodzinach chociażby Rockefellerów, Rotschildów.

A najlepiej ogarnij książkę: Henryk Pająk "Bestie Końca Czasu", powinna wiele rozjaśnić co do sytuacji polityczno-społeczno-ekonomiczno-religijnej na świecie
    Dokładnie, wystarczy na początek ogarnąć historię powstania BASFa i jego aktualny wygląd i zasięg. Masakra.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów