Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 568

Wątek: Witaminki

Zwierzokoks Awatar neox210

Witaminki

Myślę, że warto taki temat założyć.

O witaminach, dawki, co z czym dlaczego itp.
    No i warto też wspomnieć o produktach dostępnych na rynku.

Ostatnio była rozmowa o Wit C i jej właściwościach (przeciw zapalne?) i wit D(?) o tym że pomaga spalać (?)/trzymać w ryzach tłuszcz.
    Jeśli może niech ktoś poruszy temat bo warto a kopałem w internecie i znajduję tylko coś w stylu naturalnego występowania itp ...

Może też ktoś się wypowie na temat stosowania witamin. Czy okresowo większe dawki czy cało rocznie małe?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

ja okresowo wieksze , okresowo takie co daja 100% zapotrzebowania i okresowo zero witamin.
    z godnych polecenia wg mnie
    olimp multiple i te vita-min zwykle w dawce 2x1
    wiadomo orange triad, jakies adamy, special two to juz konkret ale tez cenowy niestety

dosc ciekawe sa z universala uni-vite to jakas nowosc

Sezonowiec Awatar Mahler
    W sumie dobrze, że powstał taki temat, bo kwestia witaminek "pałętała się" w różnych tematach i ciężko było coś z tego wyłowić.

Mam pytanie dot. niacyny. Wyczytałem, że może ograniczać metabolizm tłuszczu (spotkałem też relacje osób, które brały 2g nicyny i notowały spadek wydolności i mniejszą utratę tkanki tłuszczowej np. TU). Z drugiej strony może kilkukrotnie podbić poziom hormonu wzrostu (KLIK). Czy dodatkowa suplementacja niacyną może być w jakiś sposób przydatna w bb?

To ja poruszę znowu temat witaminy C po treningu, jeśli tak to kiedy ? 4h 8h 12h? czy brać tylko w dnt?

Biotech-one a day....obecnie wcinam

Jak to jest z tym czy witaminy/minerały powinno się przyjmować na czczo czy po posiłku?
    Bo już różne wersje słyszałem.

Ogólnie zawsze brałem w trakcie lub po posiłku, ale jak np. odczuwałem niedobory magnezu i brałem go na czczo to najszybciej czułem poprawę.

Oczywiście wiadomo, że ADEK trzeba brać z tłuszczami, ale co z resztą?
    When tyranny becomes a law,
    rebellion becomes a duty.

jem Orange Triad 3 opakowanie
    dla odmiany zrobię albo całkowity OFF albo sam Olimpowe Multiple

zobaczymy czy poczuje jakąś różnice

jesli sie miche porzadna trzyma, a w niej warzywa, miechi itd bez shitow bo nie bedzie roznicy mysle bo duzo sie dostarcza wlasnie z pokarmu

Sezonowiec
    zobacz ile Orange Triad ma dodatków, być może zauważy różnice po dłuższym czasie

Cytat Zamieszczone przez Matek93 Zobacz posta
    To ja poruszę znowu temat witaminy C po treningu, jeśli tak to kiedy ? 4h 8h 12h? czy brać tylko w dnt?
    No właśnie? A może przed snem ed 1000mg?

12. Wybierz suplementy dla siebie

Cytat Zamieszczone przez maly mis Zobacz posta
    olimp multiple
    Pojęcia nie mam po co komu takie dawki?

Triad ma większe dawki w porcji - 6 tabletek.
    zawsze można brać mniej 4 lub 3

Strata pieniędzy.

piszesz tak bo to syntetyki ?
    ogólnie jesteś na NIE jeśli chodzi o witaminy z supli?

Pisze tak ,bo nie widzę sensu brania dużych dawek, bo w większości (jako to ma miejsce w mineralno-witaminowych produktach dla sportowcow) nie ma to żadnego uzasadnienia w badaniach. Niedobory określonych zwykle wynikają ze złej diety,a nie kosmicznym zapotrzebowaniom organizmu.
    A co do syntetycznych to generalnie (w niektórych przypadkach nie ma różnicy) są gorzej przyswajane (choć nie zawsze), szczególnie związki polifenolowe, które znacznie lepiej wchłaniają się w obecności szeregu innych związków występujących natualnie jako kompleksy z polisacharydami czy białkami. Często też pod nazwą konkretnej witaminy kryje się szereg związków w naturze o różnym działaniu, choć o cechach wspólnych. Dość dobre są suplementy naturalne ,ale w sensie suszone czy w formie wyciągów itp.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 27-08-13 o 21:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów