Strona 46 z 46 PierwszyPierwszy ... 36444546
Pokaż wyniki od 676 do 687 z 687

Wątek: Rower - jaki?

Zwierzokoks Awatar fosa
    ja mam triban 540 - ma dobry osprzet. np cube czy jakis giant w takiej konfiguracji to cena 5k+ a ja dałem 3300. polecam. zrobiłem juz ponad 2000km, wszystko jak nowe

Jaszczomp BF
    Cytat Zamieszczone przez pkjack Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu riweru. Szukam czegoś "bardziej szosowego " niż mój obecny cross. Myślałem nad zakupem nowego cube sl road cena jakieś 3k lub road pro ( doplata jakieś 500zl ale czy warto ? )
    Chociaż teraz zastanawiam się czy może nie kupić czegoś tańszego z decatlona ?
    Myślicie że taki nowy lub używany triban 520 za 1300zl dużo odstaje od takiego cuba i co będzie lepszym wyborem dla amatora ? Ekspertem od rowerów nie jestem. Ma służyć na wypady około 50km
    https://www.olx.pl/oferta/rower-btwi...7-IDrTDot.html

Ja posiadam:
    https://www.das-radhaus.de/cube-sl-r...ck-green-2015/

I drugi który kupiłem później:
    https://www.scott.pl/produkt/182/556...-speedster-20/

Z uwag:
    - Cube ma zaniżoną rozmiarówkę, 56 w Cube jest mniejsze niż 56 Scott, Giant, Merida czy inny.

- W cube kierownica prosta , w scott baranek - do jazdy po mieście może minimalnie lepsza prosta kierownica (z dołożonymi małymi rogami po bokach), ale do jazdy na dłuższych dystansach czy pod wiatr, to prosta kiera IMO nie ma podjazdu do baranka.

- W Cube mam opony 35C , w Scotcie 23 i 25 (szersze nie wejdą na przedni widelec) - to dla mnie spory minus, odczuwalnie mniejszy komfort jest na 7-8 barach w szosie niż na 4-5barach w szerszej gumie w Cube, gdyby się dało włożyć 32C opone do szosy to bym od razu zmienił.

- W cube mam tarczówki / w Scottcie klocki - nie ma porównania w hamowaniu , może nie tyle kwestia tarcza/szczęki choć czuć dużą różnicę na korzyść tarczy , co badziej opony ... po mocnym naciśnięciu klamkomanetki, opona zblokowana i można driftować na zakręcie, kilka razy już miałem strach w oczach jak jakiś pedał wyjechał z bocznej bo zatrzymać wtedy rozpędzony rower mając taką gumkę recepturkę zamiast opony prawie nie wykonalne, gdzie przy Cube przy szerszej oponie dużo skuteczniej się hamuje.

- Napęd .. w szosówce typowo szosowy 105tka 2x11 przełożeń czyli 5ta grupa (Tourney, Claris, Sora, Tiagra, 105 ...) w Cube mam Sore 2x9 przełożeń - jadąc z górki w Cube brakowało już trochę dodatkowego biegu do większej prędkości, po płaskim czy rekreacyjnej jazdy to nie dopłacałbym do 105 z Sory/Tiagry .

Na ten sezon chciałem sprzedać Scotta i Cube i kupić hybrydę ich obu czyli coś w rodzaju gravela:

- Hamulce tarczowe
    - Opony 28-32C o bieżniku szosowym
    - kierownica baranek
    - napęd Tiagra/105 chyba że była by duża różnica to i Sore bym spokojnie zaakceptował.

Ale ostatecznie zostawiłem dwa i na dalsze wypady będę zabierał Scotta ze względu na kierownicę, rame (Cube zamiast 56 lepiej jakby był 58) i mam zamontowaną lemondkę co też często używam, a jak jadę z kumplami tak że oni na MTB i gdzieś o mieście się pokręcić to wtedy biorę Cube.

Jeśli chcesz kupić nowy rower typowo szosowy to j/fosa postawiłbym na Tribana, cena/jakość jest spoko, gwarancja tak samo chyba się nie zmieniła i nie robią w ogóle problemów, ale jeśli chcesz używkę to chyba wtedy poszukałbym czegoś markowego bo te tribany spoko jak są nowe i mają gwarancje, ale jak ktoś już najebał kilometrów sporo i sprzedaje to nie wiadomo ile Ci wytrzyma, chociaż główne zarzuty w tych rowerach czytałem o kołach że potrafią być słabo poskładane.

Zwierzokoks Awatar fosa
    Cytat Zamieszczone przez macio09 Zobacz posta
    chociaż główne zarzuty w tych rowerach czytałem o kołach że potrafią być słabo poskładane.
    od triban540 w góre sa juz koła prawie, ze pro Mavic aksium - nowe około 800ziko

z reszta sie zgodze :*

Jaszczomp BF
    Aaaa spoko, to Mavic (chociaż też czytałem np. na forum podróżerowerowe w temacie maratonu do okoła Polski MRDP, że któreś koła Mavica były wadliwe), ale jakby nie patrzeć to faktycznie już solidne koła także nie obawiałbym się o nie, tamte chyba były w 520 i to chyba były jakieś składane dla Decathlonu.

Macio dzieki za dokladne porownanie. Problem polega na tym ze na typowej szosie nigdy nie jezdzilem i nie wiem czy podejdzie mi rower tego typu.Nie mam rowniez porownania do roznicy w napedach/przelozeniach pomiedzy szosa a takim fitnesem. Druga sprawa troche drog w okolicy mam gorszej jakosci i czasami chcac czy nie trzeba troche kilometrow na nich zrobic. Komfort jazdy pewnie tragiczny i łatwo zlapac kapcia ? Chociaz zawsze mozna zalozyc szersza opone np 32 bo z tego co wyczytalem do takiego tribana do 35 wchodzi bez problemu. Z drugiej strony jest sens kupic rower szosowy zeby zakladac do niego szerokie opony ? W takim wypadku lepiej kupic juz chyba fitnesa ?
    Pozostaja wiec dwa wyjscia

Zakup nowego cuba sl na lata i brak przetestowania roweru szosowego
    Rower bardziej uniwersalny, lepszy do miasta, zawsze tez mozna zjechac na jakies lesne sciezki, duzo wiekszy komfort jazdy.

Zakup uzywanego tribana - zeby zobaczyc czy podejdzie mi szosa. W razie czego mozna bedzie sprzedac bez wiekszej straty i kupic cos innego.
    Ten jest pare kilometrow ode mnie do wyrwania za 1300-1350
    https://www.olx.pl/oferta/rower-btwi...7-IDrTDot.html
    Uwazacie ze warto za ta cene brac zeby przetestowac ? Bo wydac 3 tys za nowego tribana zeby po tygodniu sprzedac bedzie szkoda

chociaz teraz jak patrze taki rodzaj gravela tez bardzo fajne rozwiazanie.
    Za duzo tego nawymyslali
    Ostatnio edytowane przez pkjack ; Wczoraj o 15:51

Jaszczomp BF
    Gravele spoko ale teraz dość na topie więc ceny spore.

Co do wyboru roweru ... ja najpierw jeździłem na MTB po mieście czy jakieś 25km wypady w jedną stronę, dawało radę rower to rower ... jednak jako, że 80% czasu jeżdżę asfaltem to szukałem czegoś bez amorów na jakiś cienszych oponach, trafił się taki Cube, pojechałem do salonu obadać i mega mi się spodobał jebaniec, to kupiłem na necie ... trasa np. 120km na MTB i Cube bez porównania , na MTB najebiesz się dużo bardziej niż na takim Cube/Szosie, zdarza mi się zjechać nad jakieś jeziorko i jakimś lekkim szutrem śmignać - zarówno Cube jak i szosą, tylko przy szosie trochę bardziej uważać trzeba, co do kapcia to nie zlapałem na szczęście jeszcze ani jednego w Cube jak i szosie, a kilka tras od kopa po 300km zrobiłem.

Także IMO:

- Szosa: jeśli będziesz śmigał głównie po asfalcie, dalsze wycieczki lub chciał się pościgać czy jakieś intensywne treningi.
    - Cube jeśli będziesz jeździł bardziej po mieście, krawężnikach, ścieżkach rowerowych, parkach, z kumplami.

Napęd w Tribanie co linka podeslałeś jest chyba taki jaki mam w Cube, nie podali oznaczeń tej Sory ale chyba to ta sama Sora co mam w Cube.

Co do opon, na szerszej gumie masz lepszą amortyzację, a wg badań czy testów niby "najszybsza" jest opona 28C, kiedyś na 18C chyba nawet kolarki były ale to już prawie jak kamory.

Ja mając te dwa rowery wybrał bym ... gravela czyli szosę z tarczówkami na szerszej oponie o bieżniku szosowym (slik lub semi slick) albo nawet inaczej ... gyby Cube był rozmiar ramy większy (czyli zamiast 56 który mam to 58) i miał kierownice szosową to byłby dla mnie idealnym rowerem, bo i po mieście się spoko jeździ i na asfalcie można zapierdolić vmaxa

macio a ile masz wzrostu ze rozmiar z cube 56cm mały ? Jest roznica pomiedzy rozmiarowka crossa a fitnesa Cube ? Bo przy wzroscie 180 na crossie nature pro i ramie 54 bylo dla mnie ok.

Jaszczomp BF
    183cm.

Cube ma zaniżoną rozmiarówkę, najlepiej jakbyś przymierzył ale jak masz teraz 54 to raczej 56 bym brał. dla mnie Scott 56 jest dobry, a Cube 56 już trochę za mały.

Edit: chociaż przy jeździe po mieście nie odczuwa się tego rozmiaru tak, ale np. już lemondki nie zamontuje na kierownicę bo kolanami zęby bym sobie wybił jadąc na niej, czy np. przy trasie 100-300km już kolana mnie bolały, mimo różnych ustawień siodła/sztycy.
    Ostatnio edytowane przez macio09 ; Wczoraj o 19:59

Jaszczomp BF
    Tu przykład:

Scott którego mam:

56 rozmiar - rura podsiodłowa 56cm

Cube np.
    https://cube.pl/2018/rowery/road/roa...bonnblue-2018/

Rozmiar 56 - rura podsiodłowa 52cm ( i tak też jest w Road SL Pro którego mam)

Edit: dla przykładu jeszcze Merida

Rozmiar 56 - rura 56cm

Najlepiej jak byś swój rower znalazł w necie i porównal wymiary z tabel z wymiarami Cube, Cube robi taki myk że podaje ich oznaczenie rozmiaru np. 56 to długość rury od siodła do kierownicy, a pozostali producenci podają rurę podsiodłową i tak np. Cube 56cm jest niższy o 4cm od pozostałych 56.

Choć najlepiej i tak przymierzyć ;-)
    Ostatnio edytowane przez macio09 ; Wczoraj o 20:13

producent nie ważny, ja bym szukał używki na jak najlepszym osprzęcie, lekkie koła, cienowane szprychy, osprzęt najlepiej 105 i wyżej albo minimum tiagra- ten btwin na sorze to trochę słabo

przy wyborze przymierz kilka rowerów zobaczysz jaki rozmiar i geometria tobie pasuje

i nie kupuj oczami.
    jeśli faktycznie zamierzasz jeździć to musisz siąść na rower. trochę pokręcić, sprawdzić jak "leży" itp
    geometria to ważna sprawa - możesz nawet sobie szybko kuku zrobić jak dobierzesz rower nie pasujący pod Ciebie.
    macio dobrze radzi - to głównie trasy decydują co kupujesz - jeśli tylko asfalt to szosa będzie super.
    osobiście przesiadłem się z szosy na crosa, bo teraz jeżdżę po mieście i ścieżkach nad zalewem.
    było ciężko

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów