Strona 37 z 38 PierwszyPierwszy ... 2735363738 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 555 z 564

Wątek: Rower - jaki?

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Ledwo łapy mi weszły w XL. Ale git jest.

zn się elegancko opina

dziś u mnie pogoda. pojeździmy.
    kupiłem uvex sportstyle 114 - w tej cenie dobry wybór, są lekkie i nie uciskają głowy. mają 3 szkła wymienne.
    miałem kilka par po 300 zł na próbę i gorzej siedziały na nosie. jak widać cena tutaj ma małe znaczenie, trzeba dobrze dobrać do wielkości głowy.
    TOPEAK Torebka Aero Wedge Pack - pod siodełko torebka. wszystko co niezbędne wchodzi i jest bardzo szczelna, ostatnio zamokła cała, bo przyjęła wodę z koła w deszczu na trasie 20 km i w środku sucho.
    rozmiar s. jedno ale, na pewno nie wejdzie tam smarfotn. moja lumia jeszcze się mieści, ale te współczesne duże tablety ni chu chu ....

Jaszczomp BF
    Ja mam Lke z możliwością poszerzenia, i mieści się tam spokojnie Galaxy S3 (wiem wiem czasy telewizorów Rubin ) + dętka, klucze z chaty, jakiś Corny, multitool, łyżki do opon, rękawiczki gumowe, jakieś trytytki ..
    Ostatnio edytowane przez macio09 ; 15-06-17 o 20:03

ja ma dwu letnią lumie, więc dość "mały" telefon
    też chciałem większą torbę, ale mam małe siodło i nie współgrało to dobrze.
    na szczęście mam plecak co zniesie każdą pogodę i każde sponiewieranie więc na dłuższe trasy pcham w niego.

Cytat Zamieszczone przez BzykuDG Zobacz posta
    Dobra, teraz czas na rękawiczki i ewentualnie kurtkę cienką, żeby założyć przy tych 15 stopniach powiedzmy.

Co polecicie? Z rękawiczek te mnie zainteresowały:
    https://www.decathlon.pl/rkawiczki-n...d_8327105.html

Z kurtek nie mam pojęcia, ale rzadko będę ją używał, to może być coś taniego.
    https://www.decathlon.pl/kurtka-na-r...d_8283388.html
    Mam te rekawiczki, bo Castelli okazaly sie za male i musialem odeslac
    Seria wyzsza z Deca nie pasowala mi kolorystycznie.

Mam tez ta wiatrowke z Deca, kolor bialy. Chyba wszedzie mozna w niej ludzi spotkac. Jak ktos sie zastanawia nad jej kupnem to mozna polecic, ale liczcie sie z tym, ze jak wieje to wam uszy odpadana, taki halas ona powoduje.

Torbe podsiodlowa mam tez z TOPEAKa, ale inny model https://www.topeak.com/global/en/pro.../359-mondopack

Witam, po urlopie, czas cos pokrecic

Jaszczomp BF Awatar BzykuDG
    Kupiłem rękawiczki Authora i kurtkę tą za 3 dyszki z Deca i wszystko git

Panowie, w temacie siodełka. Warto szukać czegoś innego jak po półtorej godzinie dupa boli mimo spodenek z pampersem i jako takiego przyzwyczajenia (2 miesiące 1500km)? Rower crossowy z Deca (Riverside 500).

Myślałem nad czymś takim, ale cena już spora. https://www.decathlon.pl/siodo-trekk...d_8315962.html
    Ostatnio edytowane przez booolooo ; 24-07-17 o 15:15

Jaszczomp BF
    Warto ... sam będę się rozglądał za zmianą, teraz mam WTB po 200km już dupę trochę czuć, 300km dojechać idzie ale na 400 bym się teraz raczej nie szarpnął na tym siodle.

Tym bardziej jak masz crossa z szerszymi oponami i jakaś amortyzacja jest (ja obecnie na szosie śmigam więc sztywna rama, cienkie opony ... spodenki i nogi to jedyna amortyzacja)

W sobotę zrobiłem 300km , jakiś czas temu 200km ... ogólnie nie mam teraz czasu zbytnio jeździć, a nie lubię też śmigać po 30-40km bo szkoda się pocić i kiete marasić, także dupa też nie przyzwyczajona zbytnio ale po 1,5h to nie czuć jej nic.

Mnie tez to czeka. Zrobilem tylko rozeznanie w okolicy, fizik siodelka testowe ma w cenie 200zl za wypozyczenie, w Selle Italia badanie 100zl (odlicza jak sie u nich kupi).
    Pro logo niestety w Katowicach najblizej.
    Musze pomierzyc dupsko porzadnie, bo wolalbym sie nie wyjebać przy takiej kasie

Poki co skupuje z wyprzedazy jakies gupoty i czekam na komplet stroju (spodenki, koszulka, skarpetki )

Ja jeszcze jakis bidon. Bo źle z plecakiem jednak. Bark mi ucieka i krzywo leży.
    Nie mam kasy na siodło więc wmawiam sobie że"sie przyzwyczai".

I jak ze wszystkim w internecie. Doszedłem do tego, że dobre siodła to koszt połowy mojego roweru

Kości spróbuje pomierzyć i wezmę jakieś siodło koło stówy. Bo coś jest nie halo, jak nie mogę wysiedzieć już po 30km. Niestety, nie przyzwyczai się :/

Jak 30 to mega lipa. Wszystko zalezy jak uwiera.

Mozna probowac korekt siodla, lacznie z jego delikatnym obnizeniem przodu jesli czuć ucisk na wiadomych czesciach ciała.

No bidony nowe tez by siadly

Jaszczomp BF
    Ja ostatnio dwa bidony Camelbak Podium bo nie dawno kupiłem Eite Ombra Crystal i chujnia nie bidon ... opinie Camelbak ma bdb w necie, swoje kosztuje ale szkoda, że wcześniej myślałem że 40-50zł za bidon to sporo ... nie cieknie, zajebiście się pije, dobrze się trzyma w ręce i w koszyku ...

Ostatnio dojechała mi opona Continentala, dwie dętki , teraz jeszcze chce zmienić linki hampli i nie wiem czy suport nie będzie do wymiany bo czasem strzela po przejechaniu 100km i nie wiem czy to suport czy korba no ale to dopiero początkowe stadium więc bez pośpiechu dzisiaj wyciągam z paczkomatu nowe spodenki Forzy Sport z mankietami w nogawkach z nakrapianymi plamkami silikonowymi bo te takie zwykłe silikonowe na około nogi to uciskały mnie w uj.

Te siodełko muszę wykminić , myślałem właśnie o Selle Italia jakimś ale cholera wie, chyba wybiorę się do Bike Atelier albo Fabryki Rowerów do częstochowy, jakoś dwa sklepy które wzbudzają moje zaufanie, że się znają.

Lipa z siodłem jest taka, że zazwyczaj w sklepie mają jedną firmę, np. Fizik albo Speca i chuj tylko z tego można wybierać, szkoda że nie ma tak że pomiar robią i potem masz ileś firm do wyboru... a tak chyba zostanie cebule przyjechać, kupić Selle w Decathlonie, zamontować ostrożnie i oddać nie używane po przejechaniu jakiejś 100km gdy okażę się lipa.

Teraz mam https://www.rowertour.com/p/45312/wt...iodelko-czarne nie jest złe ale to nie to jeszcze co trzeba.

Jak wkladka w tych spodenkach?
    Podeślij linka jak mozesz

Jaszczomp BF
    Pierwsze spodenki jakie kupiłem to były w Martesie za jakieś 60zł bez szelek, raz na nich się wybrałem w trasę 120km ... nigdy więcej ich nie założyłem, IMO bez szelek spodenki są o chuj rozbić, chyba że jakiś mtb czy inny downhill gdzie na stojaka się śmiga, kolejne spodenki to kupiłem właśnie Forza Sport:

http://forzasportshop.com/pl/spodenk...nki-forza.html z wkładką rekord carbon od La Fonte, wkładka w sumie legendarna można powiedzieć.

Zrobiłem w nich ok 800km , trasy głównie od 60 do 300 za jednym razem.

Kolejne spodenki kupiłem chwalone również Contour Cycling dla którego szyje Raso - bardzo popularna marka szyjąca spodenki dla paru firm, wklejam ogólnego linka bo już ich nie będą produkować (na dniach resztę wyprzedawali)
    http://contourcycling.com/pl/product-category/spodenki (deep navy męski)

bardzo fajnie wykonane, ściągacze w udach z nakrapianym silikonem, nie uciska uda jak Forza ... jednak zrobiłem w nich 1-2 jazdy i jakoś na dłuższe wypady wolałem zakładać Forze mimo że uciskały mnie kurwy w uda i z wnerwienia je "rozrywałem" żeby poluzować te ściągacze (słychać że strzela .. no i się w sumie dopasowało ).

Jako że ta Forza mi bardziej podchodziła dopasowaniem od tych Contourów ale uciskały mnie te nogawki to wlazłem na ich stronę żeby obadać jak można to rozwiązać (oni kolor, długość szelek, wkładki, nogawki Ci dopasują za jakąś nie dużą dopłatę) i zobaczyłem że mają te nowe ściagacze jak w Contourach czyli nakrapiane = nie uciskają tak mocno.

http://forzasportshop.com/pl/spodenk...ed-vittel.html

Wziąłem je na test ponownie z wkładką rekord bo mam sprawdzoną (chociaż mają też nową jakąś ION i miałem zagwozdkę czy jej nie brać, ale postawiłem na sprawdzonej rekord) , kolor sobie zażyczyłem cały czarny bo średnio mi ich wzory odpowiadają dzisiaj przyjechały i IMO po pierwszym założeniu wydają się lepiej dopasowane i w nogawkach i ogólnie skrojone lepiej niż te pierwsze Forzy także jestem dobrej myśli.

Nie wiem czy w tym tyg uda mi się je stestować, ale mam zamiar zrobić w nich w pierwszej kolejności jakąś 100km ,a potem ponownie jeszcze raz dać szanse Contourowi bo wizualnie i jakościowo bardzo fajne spodenki (kupiłem je za 250 na jakimś ich promo) ale no jakoś pamiętam że ta wkładka mi się nie dopasowała tak jak miała i na jaja zbytnio nachodziła mimo dobrego dopasowania nogawek i szelek bo zamówiłem dwa rozmiary do porównania, także być może taki krój mają).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów