Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: MARCHEWKA I BURAKI KWASZONE w sosie po ogórkach

Sztywny Pal Azji Awatar Lara Croft

MARCHEWKA I BURAKI KWASZONE w sosie po ogórkach

Dziwaczny i zarazem banalny przepis, ale efekt zaskakująco smaczny. jak zapewne wiecie, jednym z wiekszych problemow Polaka na emigracji jest brak kwaszonych ogórków, przy czym w Norwegii brak ogórków jakichkolwiek w ogóle. Notorycznie zatem upraszam znajomych o przywiezienie i potem, jak się ogóry skończą, to mi żal sosu po nich...

MARCHEWKA I BURAKI KWASZONE

ostatnio, zainspirowana roznymi tekstami w temacie healthy guts, postanowiłam do tego sosu wrzucic cos, zeby sie ukwasiło. padło na buraczka i marchewke, bo akurat miałam. pokroiłam, odstawiłam na 3 dni i czekałam aż zacznie śmierdzieć, ewentualnie wybuchnie. Nic takiego nie nastąpiło, więc otworzyłam i spróbowałam. Jak dla mnie, rewelka! Po 3-4 dniach należy wstawić w chłodne miejsce lub do lodówki. ciekawa alternatywa dla innych probiotyków, zwłaszcza marchewka ma fajny smak
    Byc silnym znaczy być pożytecznym

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Zwierzokoks Awatar Krisss_zaw
    spróbuję, mi też czasem Mama da słoik z ogórkami a całego soku nie idzie wypić w kilka dni.
    pytania o brain doping : http://ucinacz.pl/863435

Jaszczomp BF Awatar Clever
    O kurna...

Strasznie dziwnie to brzmi. Aż muszę spróbować.

Dostałam akurat w zeszły weekend nową dostawę ogórasów domowych i kiszonych i korniszonów.
    DUUUŻO!!!

Wpadaj! :*

P.S. Dacie wiarę, że Angole 'kiszą'... JAJKA
    Ostatnio edytowane przez Clever ; 18-06-13 o 19:33

Zmieniłbym tylko tytuł na kiszone. Kwaszenie to inny proces, a to co napisałaś to kiszenie A buraki kiszona faktycznie fajna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez Kipuś ; 18-06-13 o 19:55

Sztywny Pal Azji Awatar jkl
    Cytat Zamieszczone przez Clever Zobacz posta
    P.S. Dacie wiarę, że Angole 'kiszą'... JAJKA
    Ale to w occie chyba.
    "Everything you do in the gym has a cost, but not everything has a benefit."

Jaszczomp BF Awatar Clever
    Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem w czym, zobaczyłam to w słoiku i... więcej nie chciałam wiedzieć. :/

Cytat Zamieszczone przez Kipuś Zobacz posta
    Zmieniłbym tylko tytuł na kiszone. Kwaszenie to inny proces, a to co napisałaś to kiszenie A buraki kiszona faktycznie fajna sprawa.
    zmień, zmień. ja myslalam, ze to to samo, a czym sie to rozni wlasciwie?

Kwaszenie to ta ściema co jest w marketach. Kapusta nie jest kiszona tylko zakwaszana octem

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Kwaszenie to ta ściema co jest w marketach. Kapusta nie jest kiszona tylko zakwaszana octem
    Nie octem tylko starterami, tj. liofilizowane szczepy bakterii kwasu mlekowego. Dzięki temu ukwaszenie jest szybsze, ale konsystencja i smak takiej kapusty diametralnie inna od tradycyjnej.

Niektórzy niestety octem Tak się nadziałem, jak zjadłem całą swoją kapuchę i na święta nic nie było. Kapusta kwaszona, a w składzie ocet

12. Wybierz suplementy dla siebie

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Niektórzy niestety octem Tak się nadziałem, jak zjadłem całą swoją kapuchę i na święta nic nie było. Kapusta kwaszona, a w składzie ocet
    Ocet jest w składzie, ale kwaszenie startuje się bakteriami kwasu mlekowego. Inaczej nic z tego nie wyjdzie, będzie surowa twarda i kwaśna kapusta.
    Byłem niedawno w zakładzie przetwórstwa warzywnego i gadałem z technologiem. Każdy robi tak samo. Najlepiej ogórki, bo najtaniej jest zalać wodą, czyli tradycyjnie i czeka się stosunkowo krótko. Z kapustą inna śpiewka bo proces jest dużo dłuższy.

Aha. Sprawa jasna. Ale tak jak napisałeś. Smak takich produktów jest diametralnie różny. Dlatego cuś gotowego kupiłem raz.

Sztywny Pal Azji Awatar jkl
    Mi tam starter nie przeszkadza. Zresztą tylko ogórki kupuje, fakt, domowe lepsze.
    "Everything you do in the gym has a cost, but not everything has a benefit."

czyli niezaleznie od metody, nbakterie kwasy mlekowego sa i mozna to podjadac, jako probiotyk, dobrze rozumiem?

zgadza sie niestety

ktos wie gdzie w Warszawie mozna kupic porzadna kwaszona kapuste? Wszystko z octem.
    Ostatnio edytowane przez Lenny ; 20-06-13 o 18:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów