Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Jaki materac wybrać przy problemach z kręgosłupem?

Jaki materac wybrać przy problemach z kręgosłupem?

Witam. Poszukuję materaca który będzie dobrze "odciążał" kręgosłup podczas snu, niezależnie w jakiej pozycji będę spał. Jestem wysoki 193 cm i 104 kg wagi. Jak widzicie jest co dygać(czuję to) i chciałbym chociaż, żeby w nocy podczas regenerującego i odżywczego snu również kręgosłup odpoczywał. Jaki rodzaj materaca polecicie w takim wypadku?

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Do jakiej kwoty ?
    Bo My jesteśmy Legia Warszawa i nie pierdolimy się w tańcu.

Jeżeli chodzi o zdrowie to kwota schodzi na drugi bok, ale w max 5k. Najlepiej jaki rodzaj wybrać, a już sobie sam przewertuję internet Będąc ostatnio w sklepie najlepiej mi się leżało na poketowym ze zwiększoną ilością sprężyn, a dokładnie Hilding Original Multi(niestety nie mieli Original Strong do porównania)
    Ostatnio edytowane przez Pere$ ; 17-06-13 o 17:26

Ja ostatnio do sypialni zainwestowałem w taki:

http://www.fabrykasypialni.pl/pl/p/M...FQpZ3godMmcAzQ

Termiczny - dopasowuje się do ciepłoty ciała, a jednocześnie ulży kręgosłupowi.
    Bo My jesteśmy Legia Warszawa i nie pierdolimy się w tańcu.

KowalX dzwoniłem oraz czytałem w necie. Do finału przechodzą 3 rodzaje. Materac kieszeniowy(sprężynowy obłożony lateksem lub piankę termo-elastyczną), materac termo-elastyczny lub materac lateksowy. Nadal niestety nie wiem ku któremu się skłonić. Chcę rozmiar 120x200 lub 210. Firmy polecane w necie w dobrej cenie dobra jakość to M&K foam Koło, Hilding i Relaks.

Jeżeli ktoś coś doradzi co do rodzaju to będę wdzięczny. Główny cel zakupu to poprawa jakości snu i odciążenie kręgosłupa podczas różnych pozycji podczas spania.
    Ostatnio edytowane przez Pere$ ; 27-06-13 o 18:02

Żadnego rehabilitanta lub fizjoterapeuty nie ma co by się znał na kręgosłupie i jego potrzebach?

Zwierzokoks Awatar neox210
    uderz do Pepa on zakładał temat o pozycji do spania i miał właśnie jakiegoś fizjo czy ortopedę który ogarniał w temacie

Cytat Zamieszczone przez Pere$ Zobacz posta
    KowalX dzwoniłem oraz czytałem w necie. Do finału przechodzą 3 rodzaje. Materac kieszeniowy(sprężynowy obłożony lateksem lub piankę termo-elastyczną), materac termo-elastyczny lub materac lateksowy. Nadal niestety nie wiem ku któremu się skłonić. Chcę rozmiar 120x200 lub 210. Firmy polecane w necie w dobrej cenie dobra jakość to M&K foam Koło, Hilding i Relaks.

Jeżeli ktoś coś doradzi co do rodzaju to będę wdzięczny. Główny cel zakupu to poprawa jakości snu i odciążenie kręgosłupa podczas różnych pozycji podczas spania.
    Ja ostatnio kupiłem z pianką właśnie. Wellpur za niecałe 300zł ,teraz nie pamiętam dokładnej ceny. Miałem "łoże" zastępcze i zbyt twarde więc kłade na nie materac kiedy potrzebuje. I generalnie jestem zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-07-13 o 14:45

ehhh... KowalX jakoś Twojego posta rozszyfrować nie mogę;/

Tzn?

Trener Personalny Awatar Mawashi
    zdania są podzielone w tej kwestii, bo nie ma czegoś takiego jak materac na problemy z kręgosłupem
    bóle pleców są powodowane wieloma innymi czynnikami niż kilka godzin snu na określonym podłożu
    dużo ważniejszy jest nasz tryb życia, nawyki stania i chodzenia, aktywność fizyczna lub jej brak

jeśli na problemy z kręgosłupem, czyli konkretne schorzenia kręgosłupa, był określony materac i to dla każdego inny to na oddziałach ortopedycznych byłyby takie stosowane - tam się leży praktycznie non stop
    ważniejsze jest wtedy zabezpieczenie przed odleżynami, tak btw

osobiście uważam, że kierowanie się opiniami innych może być mylące. to tak, jak z opinią kogoś o tym czy dany model butów jest wygodny. dla jednego tak, dla drugiego to będzie koszmar

ja swój materac kupiłem kilka lat temu, nagrodzony medalami, opiniami ortopedów etc. niewygodny jak dla mnie
    materac ma być wygodny i należy się na nim czuć komfortowo. jedni wolą twardsze, drudzy bardziej miękkie. ze zdrowotnego punktu widzenia nie ma to większego znaczenia i oprócz pseudonaukowych bądź marketingowych analiz pozycji jaką przyjmujemy w trakcie snu nie znalazłem nic konkretnego w tej sprawie
    jak macie, to chętnie poczytam

co ile lat zmieniac materac?

Trener Personalny Awatar Mawashi
    Cytat Zamieszczone przez KeNiO Zobacz posta
    co ile lat zmieniac materac?
    to zależy jak mocno eksploatujesz swój warsztat

Zwierzokoks Awatar neox210
    Ah te gender wszędzie wlezą z reklamą

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów