Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Keto pizza - Meatza

Keto pizza - Meatza

Taki oto przepis. Wersja na bogato z dodatkami niezbyt zdrowymi Ale można dodać takie coby były zdrowe. Jakaś tam namiastka pizzy na diecie keto:
    Składniki tej co robiłem:
    - 500g zmielony rostbef wołowy
    - 70g ser gouda pełnotłusty
    - 50g mozarella
    - 20g kiełbasa surowa polska
    - 20g boczuś
    - 3 jaja
    - 10g ketchu heinz jako sos podkładowy
    A więc tak. Mieszamy mięso z jajami odrobiną sera oraz ulubionymi potrawami. Zostawiamy to aż "stężeje". W międzyczasie rozgrzewamy piekarnik to 230 stopni. 200 jeśli termoobieg. Pieczemy "placek" przez ok 10 minut. Potem kładziemy ser i składniki i pieczemy aż ser się rozpuści a pizza będzie upieczona. Dodatki wg. upodobań.
    Wartości całego dania to:
    B: 138, T: 82, W: 4,5

Ostatnio edytowane przez Kipuś ; 12-06-13 o 20:19

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Ta pierwsza fotka to jest "spód" ? Całość zrobiona z mięcha bez mąki?
    To brak wiary sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania, ja w siebie uwierzyłem.

Tak. Ta pierwsza to jest spód. Spód jest z wołowiny, jajka, sera i przypraw. Nie ma w tym w ogóle mąki. Spód jest wołowy bo ja lubię wołowinę, ale równie dobrze może być z mięsa drobiowego i będzie mniej tłuszczu.

Naprawdę, smakowicie to wygląda
    To brak wiary sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania, ja w siebie uwierzyłem.

W smaku dla mnie miazga. Bo lubię wołowinę i dodatki. Polewam to jeszcze sosem Kebab-gyros pikantnym Folwark. Ten sos ma w 100g 0,7 B 1,9W 39 T. Ale jego leje się dosłownie 10-15g. Trochę tłuszczu na wyrost napisałem, bo napisałem tyle ile jest w półproduktach, a jednak dość dużo się wytapia.

Ja ewentualnie zmieniłbym zamiast "kepuczu" (nienawidzę tego smaku przy pizzy) na jakiś podkład prosto z pizzerni. Zazwyczaj to jest po prostu pasta pomidorowa z ziołami, ale smak ma o wiele lepszy.

przepis ogień
    Ostatnio edytowane przez rinkazki ; 12-06-13 o 21:10

Zawsze robię sam sos z pomidorów, ale dziś mi się nie chciało

Latający Holender Awatar SiWy
    sog!

dobre, bede musial obadać kiedyś robiłem taką na jajku, ale kiepsko mi podeszła.

co do sosu pomidorowego, to polecam:
    koncentrat pomidorowy
    trochę wody, żeby była dobra konsystencja
    przetarty czosnek
    sól, pieprz, bazylia, tymianek, oregano + ewentualnie coś do ostrości

proporcje bazylia:tymianekregano 2:1:2

zmieszać, rozsmarować, zapiec

Jeśli chodzi o pomidorowy to ja robię tak:
    Najpierw podsmażam odrobinę papryki chili, czosnku, cebuli i papryki na oliwie. Potem daję pomidory i gotuję to aż się zrobi w miarę gęste. Jak zaczyna gęstnieć to daję przyprawy - pieprz ziołowy, czosnek granulowany, bazylię, oregano, sól, pieprz cayenne. Dalej to gotuję i potem daję jeszcze ocet winny. Mega. W zeszłym roku przerobiłem tak ze 100kg pomidorów bo wszystkim musiałem w weki robić. Bardzo ważnym składnikiem jest tutaj ocet winny. Naprawdę nadaje fajny smak. Czasem daję koncentrat jak sos za długo się już gotuje i nie chce gęstnieć.
    Ostatnio edytowane przez Kipuś ; 12-06-13 o 22:13

12. Wybierz suplementy dla siebie

Zwierzokoks Awatar cziken
    oo kurwa ciasto z mięsa - ideał Kipuś jesteś geniuszem

Sztywny Pal Azji Awatar Lara Croft
    genialne, ciekawe, czy maz mnie wyrzuci z domu, jak zapropnuje taka pizze, ale mi sie podoba!
    Byc silnym znaczy być pożytecznym

When tyranny becomes a law,
    rebellion becomes a duty.

Mam tak wolny internet że wczytywanie zatrzymało się na 0:02 sec, gość + butelka - pierwsze skojarzenie: Kac Vegas "Alan"

Zwierzokoks Awatar cziken
    Cytat Zamieszczone przez Lara Croft Zobacz posta
    genialne, ciekawe, czy maz mnie wyrzuci z domu, jak zapropnuje taka pizze, ale mi sie podoba!
    Lara, ale chyba żaden facet nie wkurzy się za większą ilość mięsa

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów