Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wołowina w liściach pieprzu

odkurzacz Awatar Junior

Wołowina w liściach pieprzu

Bardzo smaczne danie (i jak na kuchnię azjatycką również dietetyczne). Jedyny problem może pojawić się przy próbie zdobycia liści, ale sklepów z azjatyckimi produktami coraz więcej...

wołowina w liściach pieprzu

Składniki:

• 250g mielonego wołowego mięsa (dość tłustego)
    • 1 szalotka
    • 2 ząbki czosnku
    • ½ łyżki świeżo mielonego białego pieprzu
    • 1 ½ łyżki sosu rybnego
    • 30 liści pieprzu / betelu
    • olej sezamowy

Sposób przygotowania:

Szalotkę oraz czosnek kroimy drobno, a następnie dodajemy wraz z pieprzem i sosem rybnym do mielonego mięsa. Dokładnie mieszamy, aby uzyskać zwartą konsystencję. Odstawiamy do lodówki na 15 minut leżakowania. W międzyczasie namaczamy bambusowe patyczki do szaszłyków.

Liście betelu myjemy, a kiedy wyschną kładziemy je błyszczącą stroną do dołu i łodyżką do góry. Nakładamy łyżeczką porcję mięsa i zawijamy. Nakłuwamy wykałaczką liść i chowamy do wewnątrz łodyżkę. Tak przygotowane zawijańce nabijamy na patyczki do szaszłyków i delikatnie smarujemy olejem sezamowym. W tej formie możemy je grillować lub piec w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopniach C przez 15-20 minut.

źródło: pyzamadeinpoland.pl
    Ostatnio edytowane przez Junior ; 09-05-13 o 16:59

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    Sztywny Pal Azji Awatar Lara Croft
    wyglada smakowicie, bede jutro w sklepie azjatyckim to obczaje te liscie, a myslisz, ze nada sie do tego mieso z owcy - tłustsze znacznie niz wolowina, tylko ma specyficzny smak, nie wiem czy pasi do asian style?
    Byc silnym znaczy być pożytecznym

odkurzacz Awatar Junior
    Moim zdaniem pasuje. Im tłustsze, tym lepsze - nam wyszło minimalnie zbyt suche.

Polecam do tego sos Hoisin, rewelka
    Ostatnio edytowane przez Junior ; 10-05-13 o 11:09

zakupilam liscie winogron, bo nie bylo pieprzu, podziele sie efektami w ciągu tygodnia

zrobiłam, zjadłam, zapodałam sylimarol w postaci mielonego ostropestu

Użyłam liści winogron - są cholernie słone, należało je porządnie odmoczyć z tej zalewy:/ Generalnie, gdyby nie to, byłaby rewelka.

Zamiast sosu rybnego dałam sojowy bezglutenowy, ze względu na bezgluten. Smażyłam na patelni i spoko, myślę, że piekarnik nie jest konieczny.

Przepis zajebisty i na pewno jeszcze spróbuję, bo mi tych liści zostało na przyjęcie dla 100 osób

Liście betelu myjemy, a kiedy wyschną kładziemy je błyszczącą stroną do dołu i łodyżką do góry. Nakładamy łyżeczką porcję mięsa i zawijamy. Nakłuwamy wykałaczką liść i chowamy do wewnątrz łodyżkę. Tak przygotowane zawijańce nabijamy na patyczki do szaszłyków i delikatnie smarujemy olejem sezamowym. W tej formie możemy je grillować lub piec w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopniach C przez 15-20 minut.
    NAT

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów