Strona 3 z 41 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 611

Wątek: Babskie sprawy czyli dziennik treningowy Zająca

Zwierzokoks Awatar _Alchemik_
    Może 5kg to za duży skok był? Jak masz maxa 75to 5kg stanowi dość spory procent, może po 2,5 skacz w końcówce.

75 kg to max czysto teoretyczny, skoro robiła 72,5 kg/5 reps można było wnioskować że 80 pójdzie łatwo.
    Nie wziąłem pod uwagę adaptacji układu nerwowego do całkiem "nowego" ciężaru.
    Ostatnio edytowane przez lukullus ; 10-04-13 o 19:18

Sztywny Pal Azji Awatar Cobra
    Cytat Zamieszczone przez Julie Zobacz posta

Co do fali w siadach, ile robić wtedy powtórzeń z danym ciężarem? Np. dwójki albo trójki w pierwszej fali a potem już jedynki? Myślę, że spróbowałabym jutro.
    Siady:

30/5
    40/4
    50/3
    60/2
    65/2
    70/1

3x60
    2x70
    1x75

3x67.5
    2x72.5
    1x77.5
    1x80

2x72.5
    1x77.5
    1x82.5

Zbanowany
    Thx Aktualnie miska wege na poziomie ~1800 kcal/dziennie.
    Np dziś:

1 posiłek
    Shake z 1/2 banana, twarogu (100g) i mleka (~200ml)

2 posiłek
    Tofu (~90 g) podsmażane z cukinią na łyżce oliwy
    Jedno jajko sadzone
    Surówka z kiszonej kapusty i marchewki, surówka z selera z orzechami włoskimi i jogurtem naturalnym

3 posiłek
    j.w. (tylko bez oliwy, całość tofu poszło na jednej łyżce)

4 posiłek
    Shake z 1/2banana, twarogu (100g) i mleka (~200 ml)

5 posiłek
    Shake z 1banana, malin, twarogu (100 g) i mleka (~200 ml)

Po drodze wpadły jeszcze dwa jabłka i grejpfrut.
    Całość: ~1750 kcal; W: 170g, B:125 g, T:63g

Dziś poszło trochę więcej węgla (dwa banany).
    Ogólnie jem kiedy jestem głodna, czasem wychodzą 4 posiłki dziennie, czasem 5.

Białko zazwyczaj na poziomie 120-150g. Dla odmiany dziś było też mniej jajek niż zwykle, zazwyczaj zjadam 5 dziennie.
    Sporo tego twarogu i mleka. Ale jak dobrze sie trawi to spoko hehe.

Cytat Zamieszczone przez lukullus Zobacz posta
    75 kg to max czysto teoretyczny, skoro robiła 72,5 kg/5 reps można było wnioskować że 80 pójdzie łatwo.
    Nie wziąłem pod uwagę adaptacji układu nerwowego do całkiem "nowego" ciężaru.
    Thx Coach

Cytat Zamieszczone przez _Alchemik_ Zobacz posta
    Może 5kg to za duży skok był? Jak masz maxa 75to 5kg stanowi dość spory procent, może po 2,5 skacz w końcówce.
    J.w. Zdecydowanie był za duży skok. 75 kg poszło dosyć łatwo, a przy 80 kg po prostu mnie odcięło. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Cobra, dzięki za rozpiskę!

Cytat Zamieszczone przez krawat Zobacz posta
    Sporo tego twarogu i mleka. Ale jak dobrze sie trawi to spoko hehe.
    Akurat tak w ten dzień wyszło, ale fakt, codziennie przynajmniej 200g twarogu i ok ~300 ml mleka jest. Przy diecie wege ciężko trzymać białko na wysokim poziomie więc najłatwiej dorzucić dużo nabiału.

Sztywny Pal Azji Awatar Lara Croft
    Julie, jakie masz odczucia odnosnie tofu? ja jestem zatwardzialym mięsożercą, ale kiedys zrobilam sobie paromiesięczny odwyk od mięsa, bo mi się juz od niego robiło niedobrze. jadlam ryby i tofu właśnie w sporych ilościach i zaobserwowałąm straszne spadki siły i zmiany w samopoczuciu - uznalam, ze to soja i więcej nie tykam. Ciekawi mnie, czy masz podobne odczucia, czy to tylko ja mialam taka reakcję?

a, i czy jesz jajka? czy proteiny głownie z nabialu czerpiesz?
    Byc silnym znaczy być pożytecznym

Hmm... nie mam pojęcia. Jestem wegetarianką już 14 lat i prawdę mówiąc nie pamiętam jak to było kiedy jadłam mięso. Teraz czuję się bardzo fajnie, soja to chyba najlepszy strączkowy jaki mogę jeść, ma sporo białka i nie tak dużo ww. Na brak siły nie narzekam, samopoczucie (zwłaszcza po dorzuceniu omega3 do suplementacji) bardzo dobre, nie mam problemów z regeneracją. Jem też jajka (do 5 dziennie) i nabiał. Wiesz, generalnie ja nie lubię mięsa, ale domyślam się, że nie każdemu wegetarianizm może służyć. Poza tym chyba łatwiej ułożyć sobie posiłki, kiedy dorzuci się kurę czy rybę

PS: Odczucia odnośnie tofu? Jak się go dobrze nie doprawi to nie smakuje A poza tym to bardzo lubię bo ułatwia mi przyrządzanie posiłków, nie muszę się bawić w gotowanie soi itd.
    Ostatnio edytowane przez Julie ; 11-04-13 o 12:13

Taka jeszcze luźna refleksja apropo diety... Po zwiększeniu ilości białka dziennie (min 1g/kg mc) kosztem ww czuję się o wiele lepiej. Zanim zaczęłam trening siłowy nie zwracałam do końca uwagi na makroskładniki, ale szacuję, że jadłam ok 0,5-0,7 g białka/kg mc i sporo ww. Wtedy często byłam ospała i brakowało mi energii.

Zbanowany
    Akurat tak w ten dzień wyszło, ale fakt, codziennie przynajmniej 200g twarogu i ok ~300 ml mleka jest. Przy diecie wege ciężko trzymać białko na wysokim poziomie więc najłatwiej dorzucić dużo nabiału.
    Wiem wiem.

A jeżeli chodzi o ww roślinne to mi najbardziej smakuje domowy falafel czyli kotlety z ciecierzycy.
    Soi już ponad rok nie tykam. Przynajmniej nie świadomie hehe.

11. Pyszne odżywki białkowe

Cytat Zamieszczone przez krawat Zobacz posta
    Wiem wiem.

A jeżeli chodzi o ww roślinne to mi najbardziej smakuje domowy falafel czyli kotlety z ciecierzycy.
    Soi już ponad rok nie tykam. Przynajmniej nie świadomie hehe.
    Zapodaj jakiś sprawdzony przepis

Zbanowany
    Nie chce tu w dzienniku spamować - zaraz wyślę Ci na pw.

Zwierzokoks Awatar neox210
    Julie - jesteś drugą kobietą u której podpatruję ruchy olimpijskie. Bez urazy ale od facetów ciężko się czegoś nauczyć (z filmików)

TAK POWINNAŚ SIĘ CIESZYĆ 1:20

zauważyłem, że panie mają tendencję do kopania sztangi 1:00

Z tego kanału nauczyłem się jak do tej pory najwięcej. POLECAM!

Cytat Zamieszczone przez faceOFmeth Zobacz posta
    Zapodaj jakiś sprawdzony przepis
    Ależ skąd! Chętnie też sama skorzystam Ja zazwyczaj wszelkie kotlety sojowe/falafle itd robię wedle tego samego schematu:

- Zmielone (uprzednio ugotowane) ziarna np. soi, cieciora, soczewicy itd...
    - Odrobina sosu sojowego
    - Jajko (jedno lub więcej, zależy od konsystencji)
    - Cebulka zrumieniona na odrobinie oliwy
    - Przyprawy: sól, pieprz, pietruszka, lubczyk i inne

Całość można zapiec w piekarniku jak pasztet lub w wersji bardziej kalorycznej obtoczyć w bułce/otrębach i usmażyć. Wersja smażona dobrze pasuje np. z sosem pieczarkowym.

Cytat Zamieszczone przez neox210 Zobacz posta
    Julie - jesteś drugą kobietą u której podpatruję ruchy olimpijskie. Bez urazy ale od facetów ciężko się czegoś nauczyć (z filmików)

zauważyłem, że panie mają tendencję do kopania sztangi 1:00

Z tego kanału nauczyłem się jak do tej pory najwięcej. POLECAM!
    Ahaha... ale że Malutka Nicole Ona jest cudowna, bardzo lubię ten kanał i też często go oglądam. Szkoda, że Cecily już z nimi nie ćwiczy.

Ok, w takim razie postaram się wrzucać jak najlepsze technicznie filmy żeby dawać dobry przykład

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów