Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Wątek: Wyeliminować ksenoestrogeny z kosmetyków?

szarywilk - paczka u mnie. Wszystko OK.
    Dzięki.

Jaszczomp BF Awatar Clever
    http://kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow.html - Analizator kosmetyków.

Wystarczy skopiować, wkleić skład; wykaże m. in. konserwanty, substancje alergizujące czy te nieodpowiednie dla dzieci.

Dobra sprawa
    When tyranny becomes a law,
    rebellion becomes a duty.

Na zdrowie.

Siedzę ostatnio trochę w tych składach, chciałabym Was uczulić na jeden szczególnie niebezpieczny konserwant z grupy tzw. 'konserwantów halogenowych'.
    Nawet jeśli ktoś się nie interesuje zbytnio składem swoich kosmetyków, niech chociaż przejrzy pobieżnie i sprawdzi czy jest w nim Triklosan lub Triclosan.

Jest to syntetyczny konserwant, który przyczynia się do uszkodzenia wątroby i kodu genetycznego komórek.
    Powoduje też uodparnianie się bakterii na działanie antybiotyków.
    Wchłania się do organizmu przez skórę i magazynuje w tkance tłuszczowej.

Ścierwo jakich (nie)mało...
    Ostatnio edytowane przez Clever ; 31-05-13 o 00:12

Sztywny Pal Azji Awatar jkl
    mhm. A ja chciałbym żebyśmy zostali przy nauce, a nie szli w stronę inteligentnych kryształów...

Póki co, nie potwierdzono żadnego negatywnego działania triclosanu na ludzi. Oczywiście jeśli są jakieś sensowne źródła to faktycznie, trzeba nagłośnić.
    "Everything you do in the gym has a cost, but not everything has a benefit."

Jest dość sporo filmów dokumentalnych na temat tych dodatków. Szczególnie francuskie ciekawe. Chyba najwięcej na Planete.

Z ksiązek np. "Mordercza gumowa kaczka". Przez to ,że nie jest to książka typowo "akademicka", nawet spoko się czyta. Można kupić za 5/7zł, wiec niewiele.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 31-05-13 o 00:37

Sztywny Pal Azji Awatar Lara Croft
    Cytat Zamieszczone przez szarywilk Zobacz posta
    no właśnie z DHEA i pregnolonem podawanym niedoustnie nie dokońca tak jest - świadczy o tymm popularność tego zestawu w kremie Dermacrine - kosztuje to około 40-50 USD - ja sam sobie zrobię podobny za 15 zł.albo super wzmocniony za 70(z kwasem ursolowym i kolostrum)
    tutaj \recenzje tego środka
    http://supplementreviews.com/bps/dermacrine
    http://supplementreviews.com/forum/i...?topic=22020.0
    http://supplementreviews.com/primord...nce/dermacrine
    http://supplementreviews.com/forum/i...?topic=21357.0
    http://anabolicminds.com/forum/stero...est-legal.html
    ja w kazdym razie zabaw prohormonami nie polecam, to ze cos sie sprzedaje, krem przeciwzmarszczkowy tez sie sprzedaje, jednak nie ma to jak botox zdecydowanie igla bezpieczniejsza imo
    Byc silnym znaczy być pożytecznym

Botox lipa, widać. A co do kremów to różnie można do nich podchodzić. W końcu skóra wymienia się cała co 21dni

Rozumiem - kolejny zwolennik igły i , omki i metki

No a ja szukam właśnie jakieś bazy do tego kremu - bo substancje już mam w emulsji glikolu/etanolu już porozpuszczane tylko chryzyna jest z kitu pszczelego i zapach/kolor będzie taki sobie , nie wiem czym jeszcze odmierzać - mam sporą strzykawkę na 20 ml . Czym stabilizować roztwór - gdzie ewentualnie dobrze ścinający/zagęszczający kwas hialuronowy można dostać - czy wystarczy naturalna reakcja.

Kupuje idebenon - ale doustny na pamięć - nie wiem czy zastosować to do tego - jako jakiś przeciwutleniacz powinien przedłużyć trwałość tych sterydowych form w środku.

Przecież każdy HA Ci ściągnie i zagęści, wiesz chociaż jaki rodzaj chcesz?.

Małocząsteczkowy/ultraniskocząsteczkowy/wielkoczasteczkowy/roślinny.
    W jakiej formie: Proch, roztwór.
    Tyle tego teraz jest, że można się pogubić...

Roztwory wygodniejsze jak dla mnie, częściej z nich korzystam. Do tych w prochu jakoś nigdy nie mogę się zabrać - z lenistwa.

Bazę wiesz z czego chcesz? Jakichś składników szczególnie unikasz, bo działają komedogennie?
    Na co ten krem będziesz smarował?

W jakich max % te Twoje substancje mogą być użyte?
    Ostatnio edytowane przez Clever ; 14-06-13 o 16:25

wygląda na to że musze poczytać trochę o tym kwasie hialuronowym -
    Nie wiem ile % wychodzi - planowałem okolo 3-5% - odpowiadało by to 250mg aktywnych substancji
    (DHEA, pregnolone,7-oxo DHEA, resweratrol, piperyna) na dawkę - mam rozrobione narazie w mieszaninie glikolu/spirytusu około 2500mg aktywnych składników, Planowałem użyć jakąś bazę do tego żeby to się lepiej smarowało i nie piekło (dałem piperyne ).Chciałem dodać w zależności od możliwości siarę cielęcą albo ekstrakt kwasu ursolowego - to drugie jest lepsze bo jest samokonserwujące się.Jak tak sumuje wszystko to zaczyna się robić mało miejsca aby dawka była jakaś sensowna (mniej niż 5 ml) Nie wiem jak w to wszystko wmieszam ekstrakt z kitu pszczelego na spirytusie - jest tam chryzyna i apigenina. Ładnie pachnieć pewnie nie będzie ale może zadziała trochę.

Smarował będę pewnie na nogi bo tam mało mi przeszkadza "lepkość". Nie wiem jak z wchłanianiem bo pewnie od nadmiaru siary, kwasu ursolowego i chryzyny będzie się plamić odzież,

Rozumiem - kolejny zwolennik igły i , omki i metki
    Do mnie pisałeś?

Cytat Zamieszczone przez KowalX Zobacz posta
    Do mnie pisałeś?
    Nie do Lara Croft - usilnie próbuje mi wmówić że mikrodawki prohormonów przez skórę są mniej bezpieczne niż sprawdzone strzały SAA (czy botuliny)

wygląda na to że musze poczytać trochę o tym kwasie hialuronowym -
    Nie wiem ile % wychodzi - planowałem okolo 3-5% - odpowiadało by to 250mg aktywnych substancji
    (DHEA, pregnolone,7-oxo DHEA, resweratrol, piperyna) na dawkę - mam rozrobione narazie w mieszaninie glikolu/spirytusu około 2500mg aktywnych składników, Planowałem użyć jakąś bazę do tego żeby to się lepiej smarowało i nie piekło (dałem piperyne ).Chciałem dodać w zależności od możliwości siarę cielęcą albo ekstrakt kwasu ursolowego - to drugie jest lepsze bo jest samokonserwujące się.Jak tak sumuje wszystko to zaczyna się robić mało miejsca aby dawka była jakaś sensowna (mniej niż 5 ml) Nie wiem jak w to wszystko wmieszam ekstrakt z kitu pszczelego na spirytusie - jest tam chryzyna i apigenina. Ładnie pachnieć pewnie nie będzie ale może zadziała trochę.

Smarował będę pewnie na nogi bo tam mało mi przeszkadza "lepkość". Nie wiem jak z wchłanianiem bo pewnie od nadmiaru siary, kwasu ursolowego i chryzyny będzie się plamić odzież,

Wilk, jesteś dla mnie istnym uosobieniem chaosu.
    Ja myślałam, że Ty skomponowałeś i wyliczyłeś sobie jakąś konkretną formulację.

Jak masz już te substancje czynne rozpuszczone w alko, to czy nie będzie Ci łatwiej po prostu wziąć jakiś prosty składowo balsam i go stuningować Twoim roztworem?
    Proste bazy kremowe można kupić, ale dużo drożej Cię to wyniesie.

Wylicz sobie stężenie jakie chcesz mieć i rób małe porcje, to i konserwacja przy okazji odpadnie.

Ewentualnie warto by dodać jakieś optymalne promotory przejścia, poprawić wchłanianie.
    Wnioskuję, że w tym celu właśnie uwzględniłeś piperynę?
    (Boisz się lekkiego pieczenia? Nie jesteś hardcorem? )

Można też zastosować sposób odtłuszczania skóry alko izoprop. przed samą aplikacją.

Ale to ja głównie opieram się na wiedzy stosowanej w URODZIE (w Harlequinach dużo o tym piszą ).
    Prohormony to dla mnie czysta abstrakcja więc w sumie nie wiem czy się to wszystko z nimi sprawdzi.
    Ostatnio edytowane przez Clever ; 14-06-13 o 18:44

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów