Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: TRX zady i walety

Sztywny Pal Azji Awatar Lara Croft

TRX zady i walety

zauważyłam, że po tym, jak prowadzę zajęcia z TRX bolą mnie kolana:/ przyjrzałam się dokładnie technice przysiadów z użyciem TRX i zauwazyłam ZUPEŁNIE inne ułożenie ciała a co za tym idzie, rozłożenie sił, niż przy normalnych siadach... w szczególności tułów jest tu niemal prostopadle do podłoża!

ma ktoś z was podobne problemy z kolanami? jakieś patenty jak dostosować ćwiczenia, żeby ich uniknąć?

w ogóle zastanawiam się, czy dawać ludziom takie ćwiczenia, skoro mnie boli, to ich może też...?
    Byc silnym znaczy być pożytecznym

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    ja znowu z treningu na trx jestem bardzo zadowolony

trzeba przeprowadzić wywiad w grupie, jak się czuja, czy czują dyskomfort, ja bym nawet powiedział że przysiad z trx jest dobrą podstawą już później do robienie siadów z obciążeniem, uczy techniki, uczy bardziej sie wypinać, zaczynać ruch z bioder i nie pozwala teoretycznie wychodzić kolanom poza linie stóp

z drugiej jednak strony odmian przysiadów trx też jest kilka, musiałabyś coś nagrać i pokazać jak to wygląda lub pokombinować z ułożeniem ciała

Jestem już rok instruktorem TRX i nie wiem za bardzo o co Ci chodzi
    głównie dlatego, że nie mam pojęcia jaki typ squat'ów Cie tak wyniszcza.

eclipse podejrzewam że jak tułów jest prostopadle do podłoża to te siady z wysuniętymi nogami do przodu i klasycznie trx w rękach

jeszcze jedno pytanie jak nisko schodzisz podczas tych siadów?

Z rękoma prostymi czy ugiętymi ? Najprostsze siady z TRX, tak ?
    schodze do momentu, w którym jestem w stanie utrzymać wypięty tyłek
    Ja z resztą prowadze zajęcia w formie Circuit Training więc tylko pokazuje ćwiczenie, daje komende START i pilnuje ćwiczących
    W treningach personalnych raczej tej wersji siadów nie praktykuje, bo jest..za łatwa.
    Ostatnio edytowane przez Eclipse21 ; 08-02-13 o 20:55

Cytat Zamieszczone przez Eclipse21 Zobacz posta
    Jestem już rok instruktorem TRX i nie wiem za bardzo o co Ci chodzi
    głównie dlatego, że nie mam pojęcia jaki typ squat'ów Cie tak wyniszcza.
    Cytat Zamieszczone przez quarantino Zobacz posta
    eclipse podejrzewam że jak tułów jest prostopadle do podłoża to te siady z wysuniętymi nogami do przodu i klasycznie trx w rękach

jeszcze jedno pytanie jak nisko schodzisz podczas tych siadów?
    Dokładnie, chodzi mi o wersję, w której tułow jest prostopadle do podłoża. Na ostatnich zajęciach zmieniłam technikę, i robiłam przysiad "normalnie", tzn. z pochyleniem do przodu, dupa do ziemi i kolana "poza linię stóp". Nic mnie nie bolało potem!

Grupa nie narzeka na dyskomfort, ja myślę, że to może być u mnie kwestia przyzwyczajenia do robienia normalnego przysiadu z obciążeniem w zupełnie innej pozycji i stąd te bóle. Ludzie, którzy chodzą do mnie na TRX , nie ćwiczą siłowo, więc robią te siady tylko w wersji z TRX.

Cytat Zamieszczone przez Eclipse21 Zobacz posta
    Ja z resztą prowadze zajęcia w formie Circuit Training więc tylko pokazuje ćwiczenie, daje komende START i pilnuje ćwiczących
    Ha, no właśnie, ja mam cały czas problem - czy powinnam ćwiczyć razem z nimi, czy tylko "nadzorować", nie ukrywam, wolę opcję numer 2
    U mnie na obwodówkę są za słabi, muszą mieć przerwy na picie wody itp %) i chyba, jak ja ćwiczę z nimi, to ich to jakoś lepiej motywuje, nie wiem...

Gdzie można kupić te TRXy, albo np. gdzie w wawie można poćwiczyć na czymś takim?

Zbanowany
    Ja bym robił 2-3 treny razem z ćwiczacymi żeby zobaczyli technikę i wiedzieli że masz pojecie co robisz.
    Pozniej bym tylko nadzorował żeby inni poprawnie wykonywali.
    Ale to tylko moje skromne nauczycielskie zdanie

Krawat, też tak mysle, problem w tym, ze na kazdych zajęciach są nowi ludzie, nie ma stałej grupy, oni tak jakoś dziwnie chodzą:/

ale najważniejsze, ze ogarnęłam kolana

Face, można kupic TRX na allegro.
    Ostatnio edytowane przez Lara Croft ; 10-02-13 o 20:18

12. Wybierz suplementy dla siebie

faceofmeth - trx w wawie poki co kuleje
    w calypso (stary new gym) na pulawskiej jest ogolnodostepna "klatka" gdzie m.in. sa pasy trx
    a arena fitness w legionowie jest sala z trx na zmiane z innymi zajeciami fitness

ogolnie super sprawa, jesli w wawie beda kursy trx i firma mnie wspomoze to chetnie zrobie
    Ostatnio edytowane przez Rtz ; 10-02-13 o 22:51
    www.Mr-Trener.pl - Trener Personalny Warszawa i okolice

W tym Calypso to dalej trzeba dopłacać za wejście z kartą Multisportu?

W calypso w europlexie tak
    ja mowie o calypso na pulawskiej 427 nad go sportem - tam masz za friko a i jakość znacznie na plus poszla od kiedy przejeli new gym.

A to spoczko, odwiedzę kiedyś na pewno z ciekawości a wiecie coś o tym Gold's Gym na Wilanowie? To ta sieć od Anolda i Hulka?
    Dzisiaj w Lublinie byłem na siłowni, patrzę a tu akurat są te TRXy, obczaje zaraz kilka ćwiczeń i jutro coś będę kombinował

Jaka siłownia w Lublinie?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów