Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Trening domowy

Trening domowy

Witam wszystkich

Zastanawiałem się, gdzie umieścić ten wątek ale ten wydaje mi się bardziej odpowiedni niż fitness.

Zacznę od tego, że pewne okoliczności zmusiły mnie do zaprzestania chodzenia na siłownię, a chciałbym kontynuować trening, tylko bardziej w innym kierunku.
    Może coś o sobie:
    Mam 29 lat, budowa ciała: mieszana: mezo i ekto. Wzrost 187 cm, waga 98 kg. Obwody są raczej nieistotne.
    Wyniki siłowe: na 5 powt. (nigdy nie robiłem "razówek"):
    Przysiad: 130 kg
    MC: 190 kg
    Płaska : 120 kg
    Drążek: w+20 kg
    Poręcze w+30kg
    Może nie najlepiej ale też nigdy nie byłem zbyt ambitny w tej kwestii i ćwiczyłem dla siebie.
    Staż: 5 lat (bliżej 6 ale zaniżamy)
    Do tej pory ćwiczyłem HST i HTED.

Może w końcu o co mi chodzi:
    Mam w domu drążek, 2 ekspandery, hantle 2X 30kg, piłkę swiss ball i chciałbym to jakoś połączyć w jedną całość.

Przeglądałem trening domatora, 300 spartan, domowe plany Wodyna i generalnie różne artykuły na ten temat i im więcej czytam, tym bardziej dostępuję kołomyja.

Zwracam się z prośbą aby jakaś dobra dusza pomogła mi ułożyć jakiś sensowny plan na 3 treningi w tygodniu.
    Cel: utrzymać dotychczasową formę i zwiększyć wytrzymałość nawet małym kosztem wagi i obwodów.

P.S. Brałem też pod uwagę plany: 100 pompek, 40 podciągnięć, 300 przysiadów i realizuję je narazie, tylko nie bardzo wiem, jak je połączyć z ekspanderem i wolnym obciążeniem, żeby to miało ręce i nogi.
    Zależy mi na jakości

Pomożecie nowemu?

Dieta oczywiście jest, chociaż może to za dużo powiedziane: trzymam się 10 wskazówek żywieniowych i dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Nic na siłę.
    Ostatnio edytowane przez Knight ; 20-11-12 o 15:39 Powód: Uzupełnienie:

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

Żagiel
    Nie tak źle
    Co do treningu w domu, to musisz wiedzieć, że jeśli używasz mniej niż 60 % obciążenia na treningu to siła Ci spada, nie po jednym treningu oczywiście....ale z czasem będziesz słabszy.

Dlaczego to już nie chce się na siłkę biegać?

Cytat Zamieszczone przez FatDolar Zobacz posta
    Dlaczego to już nie chce się na siłkę biegać?
    Mam dosyć chorego klimatu tam panującego. Jak gośc wyciaska 60 kg i drze mordę jakby rodził to something no yes, zwłaszcza, że jest ode mnie duzo większy wagowo i obwodowo. Albo sytuacja, że koksik poci się przy 90 kg i jak się pytam czy zrobimy na zmianę, słyszę, że mogę sobie zdjąć i robi ślepia jak zakładam 110 na rozgrzewkę.
    Przy czym uważam, że moje obciążenia są baletowe. Nieważne..
    Może jeszcze wrócę na siłkę ale narazie muszę od tego odpocząć.

Co z tym treningiem...?

Słabo możesz jednak zrobić coś w stylu Wodynowego treningu dla początkujących:

Dni 1-4
    1.Podciąganie podchwytem 10x1-10
    2.Pompki na poreczach 10x1-10
    3.Unoszenie bokiem 3x15

Dni 2-5
    1.Żuraw 10x1-10
    2.Bułgarian Split squat10x1-10 albo jakieś inne ćwiczenie na nogi(ale masz mało obciążenia więc niewiele możesz)
    3.Brzuch 3x15

Mam w domu drążek, 2 ekspandery, hantle 2X 30kg, piłkę swiss ball i chciałbym to jakoś połączyć w jedną całość.
    Dziękuję, Kondek.
    Ale tym treningiem nawet się nie spocę. Właśnie tu jest cały pic jaki spotkałem podczas rozpisywania planu.

czyli zrobisz podciąganie 10x10 z doczepionymi 30-toma kilogramami?

jaha, że nie. Nie wziąłem pod uwagę doczepionego obciążenia

Witam ponownie.
    po prawie roku absencji od siłki postanowiłem wrócić do systematycznych treningów. Niestety (albo i stety) czas ogranicza mi się do dwóch treningów w tygodniu, poniedziałek i piątek. Wtorek i czwartek mam treningi kravki (baza pod sytetm jest doś duża).
    Po kilku rozpisanych treningach postanowiłem skorzystać z gotowca:

TRENING A:
    POWER CLEAN (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
    PRZYSIAD PRZEDNI (front squats) 5 x 8-10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
    SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 x 5 (=> PLECY - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)
    PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-5 x 10 (=> PLECY)
    POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 x 5 (=> KLATKA, TRICEPS)

TRENING B:
    CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi, ręce;, barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
    PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
    WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
    WIOSŁOWANIE sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 15 (=> PLECY)

Ciężary rozpisane wg kalkulatora hted.

I tu pierwsze pytanie
    Czy mogę skorzystać z tego liczydła dla obciążeń dla tego planu?
    pytanie second:
    Co ze środą?

Tu mam do dyspozycji sytem drabinowy, drążek, hantle i moje ulubione ekspandery, ajak
    4-5 ćwiczeń.
    Zalezy mi Na środowym treningu bardzo, a muszę niestety siedzieć na kwadracie.
    Co byście mogli polecić na ten dzień.
    Drążek, pompki, gumy. Moim zdaniem taki trening może urozmaicić bodźce i sprzyjać regeneracji, co w moim przypadku jest ważne. Mało snu ale michę mogę trzymać.
    Any ideas?

Poradziłem sobie.
    Dziękuję za pomoc.

Ja znalazłem coś takiego http://aprzyokazji.blogspot.com/2017...y-trening.html

Nie jest to trening na masę, ani siłę, tylko kondycję. Może komuś się przyda.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów