Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Football amerykański

Football amerykański

Ostatnio w Polsce coraz częściej są rozgrywane mecze footballu amerykańskiego. Jakie są wasze postrzeżenia o tej grze, czy może u nas stać się tak samo popularny jak na przykład siatkówka? Piszcie i dzielcie się opiniami. Poniżej skrót reguł footbolu amerykańskiego z wikipedii:

Celem gry jest zdobycie w ustalonym czasie większej liczby punktów od drużyny przeciwnej.
    Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami. Główną zasadą jest rzucanie piłki ręką. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, na przykład przez przeniesienie piłki przez linię punktową (goal line), rzucenie piłki do zawodnika stojącego za tą linią – czyli w polu punktowym (end zone) – lub przez kop na bramkę przeciwnika (field goal). Wygrywa drużyna z większą liczbą punktów w momencie, gdy upływa czas meczu i kończy się ostatnia akcja. W razie remisu w czasie regulaminowym stosuje się dogrywki z zasadą "nagłej śmierci" – odpowiednik "złotego gola" w piłce nożnej. Niekiedy mecz może zakończyć się remisem, jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy.

Więcej na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Futbol_ameryka%C5%84ski
    Ostatnio edytowane przez sylwester164 ; 14-09-12 o 07:45

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    W siatkę pograsz np. z koleżankami na plaży. A w to?

Futbol amerykański jest niesamowitym sportem. Mnie w FA wkręcił kumpel i jestem coraz bardziej zafascynowany.
    Nie chodzi mi tu tylko o jego widowiskowość, ale głównie o niesamowite przygotowanie motoryczne zawodników.
    Dla mnie każdy z profesjonalnych graczy jest niedoścignionym wzorem idealnego
    polączenia siły, szybkości i dynamiki. Myśle, że dla czytelników tego forum pownien być o tyle godny uwagi, że przygotowanie
    siłowe/motoryczne odgrywa w dużej mierze kluczową role. A z samych treningów można się wiele nauczyć. Z samej dyscypliny w
    stanach jest zrobiony mulitmilionowy biznes, a finał ligi 'Super bowl', to największe święto sportowe.

Czy u nas to przejdzie....? Hmm.....wydaje mi się, że nie :P Głównym powodem jest niestety zaplecze, samo skompletowanie
    sprzętu do gry to duży wydatek, nie mówie już o przyrządach treningowych, czy propagowanie sportu w szkołach etc.
    Fakt coś tam u nas się zaczęło dziać, ale wydaje mi się, ze nigdy nie osiągnie to takiej popularności jak pozostałe 'piłki',
    a promocje tej dyscypliny dodatkowo utrudniają skomplikowane(dla przeciętnego Kowalskiego, w porównaniu do np. piłki nożnej) zasady,
    a bez ich znajomości czasem cieżko się zorientować o co tu chdozi w tym burdelu :P.
    Także osobiście jestem coraz bardziej w tą dyscypline wkręcony i może spróbuje swoich sił w lokalnej drużynie,
    ale jeśli chodzi o popularność......no cóz wytłumacz polakowi, że to FOOTBALL, gdzie piłka wygląda bardziej jak jajka a gra się przeważnie rękoma XD.

Btw. niedawno zaczął się sezon i na www.nfl.com można zawsze obejrzeć skróty z każdego meczu, to tak dla zainteresowanych.
    GO RAVENS!!!!!

Wiekszość ludzi i tak nie kuma o co chodzi i nawet nie wysilą się aby poczytać zasady.
    Dla nich to skoksowani idioci powalający się co chwilę na ziemię.

Podobnie wygląda sprawa w baseballu.

Dobra, nie ma co gadać, w niedzielę kolejne spotkania.

It's game time, it's pan time

Dla mnie każdy z profesjonalnych graczy jest niedoścignionym wzorem idealnego
    polączenia siły, szybkości i dynamiki.
    Wszystko ok, ale tak naprawdę sportem łączącym cechy, które wymieniłeś jest rugby.
    Niestety bardzo kontuzjogenny sport i u nas w kraju mało popularny (w przeciwieństwie do zachodu Europy).

Cytat Zamieszczone przez lupus Zobacz posta

Wszystko ok, ale tak naprawdę sportem łączącym cechy, które wymieniłeś jest rugby.
    a FA nie jest?

zobacz sobie na wyniki graczy w NFL, skok na poziomie koszykarzy, przyśpieszenie na poziomie sprinterów, siła, dynamika, tacy gracze jak chociażby Adrian Peterson to najwięksi atleci na globie.

Hard litości.
    Jako fan szeroko pojętych us sports, nie trzeba mi tego tlumaczyc.

To raczej był skrot myślowy. Chodzilo raczej o "no pads, no helmets, just balls"

Ma ktoś pomysł jak się przygotować do tego sportu?
    Jesienią tego roku mam zamiar brac udział w naborze/rekrutacji i chciałbym się solidnie przygotować. Pomysły?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów