Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kask ochronny. Pomoc w wyborze.

Doradca: scena MMA i K-1 Awatar jiGsaw

Kask ochronny. Pomoc w wyborze.

Witam serdecznie,

Wracam niedługo do sparingów po przerwie kontuzyjnej, przydałby mi się jakiś kask ochronny. Wszyscy polecają Fairtexa, ale dla mnie kilkaset złotych na sam kask to marzenie ściętej głowy obecnie. Także ma ktoś do sprzedania może jakis przyzwoity używany w dobrej cenie? Jak nie to mógłby ktoś polecić coś jak najtańszego, co ma dobry stosunek jakość/cena?

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    ja mam ten najtańszy mastersa, kilka razy rzepy mi sie urwaly ale dobrze armortyzuje i się nie kręci za mocno na głowie polecam

Prawnik Działu
    Systemy Utylitarne

Chodzi Ci o kas z kratą / maską czy bez? Jeśli ma mieć kratę to osobiście używałem firmy Professional Fighter (link np.: http://sklep.wojownik.com.pl/sztuki_...sional_fighter ) i byłem zadowolony. Wypełenienie jak na tę cenę przyzwoicie pochłaniało. Jest jednak kilka "ale": 1. trzeba dobrać dokładnie rozmiar, bo przy za dużym kasku, przy silnym prostym z zakrocznej (krzyżowym), dostałem w nos kratą własnego kasku; 2. bez kraty kask sprawdza się średnio, gdyż nie zachodzi na kości policzkowe; 3. intensywniej używałem go może z 2 miesiące, więc trudno mi się wypowiedzieć o trwałości sprzętu.
    Gwóźdź który wystaje, zostanie wbity. No chyba, że ma służyć za wieszak.

Moderator: grappling Awatar _Luk
    Cytat Zamieszczone przez jiGsaw Zobacz posta
    Witam serdecznie,

Wracam niedługo do sparingów po przerwie kontuzyjnej, przydałby mi się jakiś kask ochronny. Wszyscy polecają Fairtexa, ale dla mnie kilkaset złotych na sam kask to marzenie ściętej głowy obecnie. Także ma ktoś do sprzedania może jakis przyzwoity używany w dobrej cenie? Jak nie to mógłby ktoś polecić coś jak najtańszego, co ma dobry stosunek jakość/cena?
    na sparingach zakładam http://www.sfd.pl/sklep/Professional...opis26568.html

jest ok, chroni gębę
    Zero gniewu, zero złości
    Wyjebane po całości

@(^_^)@ Awatar wilk
    http://allegro.pl/kask-bokserski-evo...405128725.html
    To mój. Wkurwia mnie trochę, bo:
    1.Jest z materiału skóropodobnego, więc grzeje jak cholera.
    2.Przez kratę nie widać nóg przeciwnika - mam dużo mniej czasu na wyłapanie jego kopnięć.
    Poza tym jest ok.

Raz tylko się zdarzyło, że dostałem w nos kratą, ale to był Żyrafa i jego lewy cep, więc nic by nie pomogło

Trenowałem w tym kasku po operacji przegrody nosowej.
    Where there's a will, there's a way
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Dzięki Panowie za pomoc.

Jak jest z rozmiarami w tych, które podaliście? Mam łeb jak sklep, 60 cm obwodu w najszerszym punkcie mózgoczaszki...

@(^_^)@ Awatar wilk
    W tym, co Ci wkleiłem, spokojnie dasz radę.
    Where there's a will, there's a way
    K.Sakuraba

Solutions, not excuses
    USMC

Moderator: grappling Awatar _Luk
    Cytat Zamieszczone przez wilk Zobacz posta
    2.Przez kratę nie widać nóg przeciwnika - mam dużo mniej czasu na wyłapanie jego kopnięć.

zapewne dlatego że zakładają skarpetki jak sensei delta
    Zero gniewu, zero złości
    Wyjebane po całości

Prawnik Działu
    Systemy Utylitarne

Jeśli chodzi o rozmiar to ja musiałem wymienić z L na M przy 58,7 cm obwodu czaszki. Sądzę, że Tobie M-ka by jeszcze pasowała. Generalnie jak zamawiałem z "wojownika" to dogadałem z nimi możliwość wymiany i podeszli do sprawy bardzo elastycznie - zastrzegli jedynie, że kask nie może mieć widocznych śladów używania. BTW: gdy używałem mojego kasku z metalową kratą to widoczność była m.z. lepsza niż w kasku kumpla z przezroczystą pleksą - ta ostatnia z czasem mu po prostu zmatowiała od otarć.
    Ostatnio edytowane przez jarmat79 ; 13-06-12 o 21:19
    Gwóźdź który wystaje, zostanie wbity. No chyba, że ma służyć za wieszak.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Szczęśliwy traf chciał, że kolega z klubu, w którym trenuję (mighty bulls gdynia) miał na sprzedaż praktycznie nowy kask top ten'a, okazał się dla niego za duży. Tak oto mam dobry kask w niskiej cenie. Wasze wypocinki za to przydały się koledze, który też szuka kasku taniego.

12. Wybierz suplementy dla siebie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów