Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 151

Wątek: telewizor jaki wybrać

Ze zużyciem prądu w plaźmie wcale nie wychodzi drogo i dużo więcej niż LCD. To raczej kolejny argument powtarzany przez osoby które gdzieś to zasłyszały a nigdy tego nie policzyły.

Czarna barwa akurat jest słaba w lcd, a bardzo dobra w plaźmie.

Zwierzokoks Awatar Kotekmamrotek
    Cytat Zamieszczone przez stan Zobacz posta

Czarna barwa akurat jest słaba w lcd, a bardzo dobra w plaźmie.
    To akurat nie do końca prawa, chyba że masz na myśli LCD z podświetlaniem CCFL. LCD na LEDach ze strefowym wygaszaniem mają lepszą czerń i kontrast niż plazmy. Tyle, że na razie, zwłaszcza te Full LED with local dimming kosztują naprawdę sporo. Plazmy dostają też po dupie jeśli chodzi o wyświetlanie obrazów o dużej jasności - jeśli mamy dużo "białego" to ekranie to jasność spada często o połowę.
    Chodzi o to, by pułapek unikać, szanse wykorzystać i przed szóstą być z powrotem w domu.

Sztywny Pal Azji Awatar Gubrin
    Cytat Zamieszczone przez Shiroi Zobacz posta
    ps2. 42 cale to w ogole strasznie malo, ja mam 51 i jednak jest spory niedosyt. 42 cale to musialbys ogladac ciagle z max 2 metrow bo inaczej to lipa na maxa.
    Niezłą wadę wzroku musisz mieć skoro 42 cale musisz oglądać z max 2 metrów by "nie było lipy"

Na te wszystkie dane techniczne i głębie czerni trzeba patrzyć z przymrużeniem oka ... Nawet jak "czerń" nie będzie "idealnie czarna" to po tygodniu nie będziesz tego zauważał ;-)
    Ostatnio edytowane przez Gubrin ; 01-03-12 o 12:54

Cytat Zamieszczone przez Kotekmamrotek Zobacz posta
    To akurat nie do końca prawa, chyba że masz na myśli LCD z podświetlaniem CCFL. LCD na LEDach ze strefowym wygaszaniem mają lepszą czerń i kontrast niż plazmy. Tyle, że na razie, zwłaszcza te Full LED with local dimming kosztują naprawdę sporo. Plazmy dostają też po dupie jeśli chodzi o wyświetlanie obrazów o dużej jasności - jeśli mamy dużo "białego" to ekranie to jasność spada często o połowę.
    Najlepszą czerń daje kineskop i nie jest to żart A OLED nie daje lepszej czerni niż plazma, co najwyżej niż LCD. A do autora, bierz OLED, mniej prądu(nawet jeśli nie jest to różnica znaczna), lepszy obraz niż LCD i cieńsze ekrany.

Cytat Zamieszczone przez Gubrin Zobacz posta

Na te wszystkie dane techniczne i głębie czerni trzeba patrzyć z przymrużeniem oka ... Nawet jak "czerń" nie będzie "idealnie czarna" to po tygodniu nie będziesz tego zauważał ;-)
    Dane typu czerń czy jasność widać dopiero w zaciemnionym pomieszczeniu lub dużym nasłonecznieniu.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-03-12 o 13:49

Administrator BF Awatar apnoe
    Tylko plazma.
    Co do poboru energi: w parametrach podowane jest maksymalne zużycie. LCD (w tym LED) z uwagi na to, że podswietlenie jest stałe (to ono zuzywa wiekszosc energi) to srednie zuzycie bedzie zblizone do maksymalnego. W plazmie energia zuzywana jest tylko gdy dany piksel swieci (im jasniej tym wiecej energii) wiec maksymalny pobór jest tylko wtedy gdy wyswietlany jest caly biały ekran a srednie zuzycie jest znacznie mniejsze od maksymalnego.
    Co do czarnosci: co jest bardziej czarne? Coś co nie swieci czy plachta czarnego materialu podswietlona od tylu lampą.
    W cenie zblizonej do tego panasonica nie znajdziesz nic lepszego ( nie patrz na plazmy samsunga - kicha)

bym brał leda ale boję się że te tańsze(według opinii wielu użytkowników na forach) mają często kłopot z jakością obrazu i szybkością rekacji matrycy, więc zostaje albo kupić dobrą plazmę za 2,500 lub porównywalnego jeśli chodzi o jakość obrazu leda w cenie około 3,500.
    koszt utrzymania plazmy w jeden rok wyniesie mnie 150 zł leda pewnie koło 90 , przy 4 godzinach oglądania dziennie
    chyba jednak biorę plazmę

Sezonowiec
    Ja ostatnio zakupiłem Samsung UE40D5500. 40 cali, LED, full hd. 4 wejścia hdmi, 2x usb. Póki co jestem bardzo zadowolony, więc polecam.

Cytat Zamieszczone przez piotrz24 Zobacz posta
    bym brał leda ale boję się że te tańsze(według opinii wielu użytkowników na forach) mają często kłopot z jakością obrazu i szybkością rekacji matrycy, więc zostaje albo kupić dobrą plazmę za 2,500 lub porównywalnego jeśli chodzi o jakość obrazu leda w cenie około 3,500.
    koszt utrzymania plazmy w jeden rok wyniesie mnie 150 zł leda pewnie koło 90 , przy 4 godzinach oglądania dziennie
    chyba jednak biorę plazmę
    Przejdź się do sklepu i sprawdź obraz. Telewizory ustawione wyżej fałszują obraz, więc dobrze byś miał go naprzeciw oraz pobawił się sam ustawieniami pilota, nasyceniem, kolorami i ostrością. Sprawdź też czy to Full HD to możliwość wyświetlenia obrazu czy tylko przyjęcie sygnału o rozdzielczości 1080p.

Cytat Zamieszczone przez KowalX Zobacz posta
    Najlepszą czerń daje kineskop i nie jest to żart A OLED nie daje lepszej czerni niż plazma, co najwyżej niż LCD. A do autora, bierz OLED, mniej prądu(nawet jeśli nie jest to różnica znaczna), lepszy obraz niż LCD i cieńsze ekrany.
    Co do kineskopu to nie wiem dlaczego miałby to być żart Mylisz pojęcia - ja w ogóle nie pisałem o OLED - to zupełnie inna technologia. Poza tym - mylisz się - drogie telewizory Full LED z miejscowym wygaszaniem potrafią dawać wyraźnie lepszą czerń i kontrast niż wiele plazm. To jest akurat mierzalne, więc ciężko z tym dyskutować.
    Chodzi o to, by pułapek unikać, szanse wykorzystać i przed szóstą być z powrotem w domu.

Sztywny Pal Azji Awatar Gubrin
    Cytat Zamieszczone przez KowalX Zobacz posta
    Przejdź się do sklepu i sprawdź obraz. Telewizory ustawione wyżej fałszują obraz, więc dobrze byś miał go naprzeciw oraz pobawił się sam ustawieniami pilota, nasyceniem, kolorami i ostrością. Sprawdź też czy to Full HD to możliwość wyświetlenia obrazu czy tylko przyjęcie sygnału o rozdzielczości 1080p.
    Akurat wybieranie TV w sklepach (szczególnie Media Markt i podobnych) to najgorsze co można zrobić. Telewizory, które "muszą się sprzedać" (czyli zazwyczaj syf i staroć) są ustawione tak by wyświetlały lepszy obraz od reszty.

Do tego oświetlenie zupełnie nie domowe, małe możliwości własnej regulacji, wyświetlane na każdym TV inne materiały z różnych źródeł, etc.

Cytat Zamieszczone przez apnoe Zobacz posta
    Co do czarnosci: co jest bardziej czarne? Coś co nie swieci czy plachta czarnego materialu podswietlona od tylu lampą.
    Myk polega na tym, że w Full LED z funkcją miejscowego wygaszania nic czerni nie podświetla i działa to na tyle dobrze, że poziom czerni i kontrast w takich tv jest całkowicie porównywalny z plazmą, a często ją przewyższa. Pozostaje kwestia ceny, ale o tym pisałem.
    Po drugie ważną sprawą jest to jak subiektywnie obraz postrzegamy - np. w jakich warunkach przeważnie oglądamy. W jasnym pomieszczeniu nawet kiepski punkt czerni będzie bez znaczenia bo i tak to co czarne poprzez kontrast będziemy odbierali jak czarne, a nie szare czy srebrzące. I np. w takich warunkach lepiej się może sprawdzić nawet tanie LCD ze swoją dużą jasnością niż plazma, która traci potężnie na mocy przy dużej ilości bieli.
    W cenie zblizonej do tego panasonica nie znajdziesz nic lepszego ( nie patrz na plazmy samsunga - kicha)
    Z tym się akurat mogę zgodzić
    Ostatnio edytowane przez Kotekmamrotek ; 01-03-12 o 16:00

Cytat Zamieszczone przez Kotekmamrotek Zobacz posta
    Co do kineskopu to nie wiem dlaczego miałby to być żart Mylisz pojęcia - ja w ogóle nie pisałem o OLED - to zupełnie inna technologia. Poza tym - mylisz się - drogie telewizory Full LED z miejscowym wygaszaniem potrafią dawać wyraźnie lepszą czerń i kontrast niż wiele plazm. To jest akurat mierzalne, więc ciężko z tym dyskutować.
    Ponieważ nie każdy wierzy w starą technologię, a czerń kineskop daje najlepszą Co z tego ,że będzie miał miejscowe wygaszanie ekranu skoro w plazmach ta technologia jest już od 2009 jak nie wcześniej. W reklamach to sobie może LED wyświetlać większą czerń. OLED pod tym względem jest lepszy niż LCD. Przy okazji plazma ma większy kąt oglądanego obrazu. Nie trzeba też zwracać uwagi na czas reakcji w plazmach, bo ich to nie dotyczy (co przy gorszych parametrach LCD uwidacznia się jako smużenie podczas szybkich ruchów). W dobrych LCD kontrast jest wysoki w plazmach tyczy się to wszystkich modeli.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 01-03-12 o 15:59

Co do punktu czerni i kontrastu - akurat to dosyć prosto sprawdzić i nie trzeba do tego laboratorium. Ja nie pisałem o reklamówkach tylko o tym co sam widziałem Reszta trochę nie na temat. Ja tylko zauważyłem, że nie ma nic oczywistego w stwierdzeniu kolegi o wyższości plazmy nad LCD jeśli chodzi o czerń I gdyby mnie było stać na Full LED z odpowiednim podświetlaniem to bym taki tv wybrał, a że mnie nie stać na odbiornik za 8-9tys to pewnie za 2tys wzialbym tego Panasonica. OLED to zupełnie inna bajka i na razie ani mi, ani koledze raczej taki zakup nie grozi

Plazma zawsze daje dobrą czerń. LCD nie zawsze. A kolega szuka tv do 3tys

Kapiszon Awatar Molu
    pany a ten? chodzi o cos malegi, fajnego i w miare taniego

http://allegro.pl/tv-monitor-samsung...108608039.html

16. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów