Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 137

Wątek: Zabobony, szamani, numerologia, tarot, hiromancja, ziembauricz

Cytat Zamieszczone przez siwy800 Zobacz posta
    Chwilę temu wrzucałem na fejsa tego śmiesznego typka z GIS-u, który rapował o dopalaczach. W jakiejś chujowej telewizji internetowej kłócił się z Zięba. I to był chyba jedyny przedstawiciel władzy centralnej, który walczy. Bo taka Szydło się chciala z nimi spotykać w pół drogi.
    Marek na razie faktycznie jako jedyny robi to oficjalnie. Ale czekajcie jeszcze chwilę.

Cytat Zamieszczone przez Siła Zobacz posta
    Największy błąd moim zdaniem to rozmawianie z takimi Ziębami, zapraszanie ich do telewizji itd. Oni zawsze będą mieli przewagę w docieraniu do przeciętnego odbiorcy dzięki temu jak sprawnie potrafią manipulować faktami, jakie mają talenty oratorskie, jak potrafią umiejętnie grać na emocjach. Gdyby nawet taka dyskusja nie miała limitu czasowego, a ktoś byłby w stanie na bieżąco dementować te wszystkie brednie jakie propaguje ten człowiek - to już będzie zbyt wielkie wyzwanie dla intelektu przeciętnego Janusza.
    Tu się zgodzę. Debata z nawet wybitnym specjalistą jest z góry porażką. Zięba gada typowo na poziomie uczuciowym, nie merytorycznym. Żadna jego "wygrana" debata nie była na poziomie merytorycznym. Często debatował ze spcjalistami, którzy próbowali rozmawiać językiem nauki, a to błąd. Bo to audytorium Zięby nie interesuje. A przede wszystkim tego nie rozumieją. Więc taki rozmówca powinien być przede wszystkim dobrym mówcą i socjotechnikiem. Działać na poziomie Zięby.
    Ostatnio edytowane przez Mawashi ; 13-06-18 o 14:10
    Nie rozpisuję cykli, ani w nich nie doradzam. Proszę więc o to nie pytać.

Śmieszy mnie to niezmiennie od momentu jak to zobaczyłem.
    Choć powinno przerażać że ludzie w to wierzą. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

edit: w sumie ludzie nadal wierzą że ziemia jest płaska... Także nic mnie nie powinno dziwić.
    Ostatnio edytowane przez papet ; 13-06-18 o 15:15
    Per aspera ad astra

Wszystko można, hulaj dusza.

Czasy debilizmu, paradoks.

Sztywny Pal Azji
    Bez urazy ale nie podoba mi się ta ostatnia dyskusja.
    Wrzucany wszystko do jednego worka. Zięba oszust ok, Mauricz może też a może nie grzeszy rozumem i z dwóch elementów układa
    prawidła, owszem Havking nie byłby dumny. Ale żeby stawiać pomiędzy nimi znak równości.
    I jeszcze ważniejsza kwestia, zrównywania oszustów i manipulatorów z poszukiwaczami i innowatorami.
    I w związku z powyższym, mój sprzeciw bo nic nie jest ustalone nauka nie jest na końcu drogi, moim zdaniem ledwo ruszyła z miejsca.

Oczywiście to nie obrona w/w panów, absolutnie nie ale zrozumiałem że tylko medycy ci kształceni również pięćdziesiąt lat temu mają monopol na wiedzę.. A nauczony smutnym doświadczeniem i obserwacjami powiem, że kiepsko im to wychodzi.
    I jeszcze zrozumiałem, że dajmy spokój poszukiwaniom, bo przecież nic już się wymyślić nie da.

Jakby kto mnie chciał zjebać, to przypominam w jakim wątku jesteśmy.

Sztywny Pal Azji
    Dobra, przeczytałem się dwa razy i chujowo to zabrzmiało.
    Już się poprawiam -

Jebać oszustów i przygłupów. Chwała naukowcom.

Spierdolenie umysłowe postępuje w tempie zastraszającym.

O nie nie nie. Są wypracowane metody naukowe i nie polegają one na drukowaniu książeczek, aplikowaniu komuś supli na odległość i promowaniu się przez fejsa. Jeśli wymieniona trójka twierdzi, że wie więcej niż ustalono, to proszę karty na stół wyłożyć. Ale zaden z nich badań nie prowadzi, tylko eksperymentuje bez konsekwencji na zdesperowanych "pacjentach". Nawet jeśli coś im się uda (dwa razy na dobę i zepsuty zegar ma rację), to nie oznacza, że posuwają naukę do przodu. Ja rozumiem że wizja "majsterkowicz z garażu" vs "jajogłowi w kitlach" jest pociągająca, ale szanujmy sie. Te ich pseudoeksperymenty nie moga nic wnieść do nauki bo nie spełniają podstawowych jej zasad (metodologicznych, ale i etycznych). I przypominam że nawet w państwie z kartonu nie można leczyć bez uprawnień (i niech jeden kolega od naturalnych metod optymalizacji też sobie to przeczyta dla pamięci).

Cytat Zamieszczone przez paavo Zobacz posta
    Dobra, przeczytałem się dwa razy i chujowo to zabrzmiało.
    Już się poprawiam -

Jebać oszustów i przygłupów. Chwała naukowcom.
    O, i to się nazywa refleks

Sztywny Pal Azji
    O nie nie nie. Są wypracowane metody naukowe i nie polegają one na drukowaniu książeczek, aplikowaniu komuś supli na odległość i promowaniu się przez fejsa. Jeśli wymieniona trójka twierdzi, że wie więcej niż ustalono, to proszę karty na stół wyłożyć. Ale zaden z nich badań nie prowadzi, tylko eksperymentuje bez konsekwencji na zdesperowanych "pacjentach". Nawet jeśli coś im się uda (dwa razy na dobę i zepsuty zegar ma rację), to nie oznacza, że posuwają naukę do przodu. Ja rozumiem że wizja "majsterkowicz z garażu" vs "jajogłowi w kitlach" jest pociągająca, ale szanujmy sie. Te ich pseudoeksperymenty nie moga nic wnieść do nauki bo nie spełniają podstawowych jej zasad (metodologicznych, ale i etycznych). I przypominam że nawet w państwie z kartonu nie można leczyć bez uprawnień (i niech jeden kolega od naturalnych metod optymalizacji też sobie to przeczyta dla pamięci).
    Nikogo nie bronie.
    Ale nie zgadzam się z twoim podejściem,za bardzo ufasz systemowi.
    a jakie to są zasady nauki? Pytam poważnie.

Jakie są zasady? Ano przykladowo takie: posługiwać się naukowymi czyli jasno
    określonymi pojeciami? Weryfikowac wyniki i pozwalać na ich weryfikację przez środowisko naukowe? Minimalizować ryzyko dla badanego podmiotu? Trzymać się ścieżki zamiast robić z ludzi króliki doświadczalne (badania na liniach komórkowych na początku, badania kliniczne na końcu)? Stosować podwójnie ślepa próbę? Nie podwazac dorobku dekad badań w oparciu o swoją wiarę i kilka case'ow klientów? Wreszcie nie mieszać zarabiania pieniędzy na sprzedazy z pracą badawczą? Dalej wymieniać?

Wczoraj Ula Somow wrzuciła posta promującego swoją nową książkę. Post był Grzegorzem Łapanowskim, tym kucharzem z TopChefa. Koleś się wydaje spoko, ale podpisuje jakieś foliarskie deklaracje dla Greenpeace o nieużywaniu GMO. No to się jej pytam co ona robi, a ona się jeszcze kłóci, że niby nie dowiedziono ryzyka, ale nie dowiedziono też bezpieczeństwa (jakby trzeba było dwa razy tego samego dowodzić przy tych rzekomo naturalnych roślinach uzyskanych np. drogą mutagenezy). I tego typu relatywizowanie. Mnie najbardziej załamuje jak w te pułapki myślenia wpada nie przysłowiowy Kowalski tylko ktoś rzekomo z naukowej strony barykady.

Sztywny Pal Azji
    Jakie są zasady? Ano przykladowo takie: posługiwać się naukowymi czyli jasno
    określonymi pojeciami? Weryfikowac wyniki i pozwalać na ich weryfikację przez środowisko naukowe? Minimalizować ryzyko dla badanego podmiotu? Trzymać się ścieżki zamiast robić z ludzi króliki doświadczalne (badania na liniach komórkowych na początku, badania kliniczne na końcu)? Stosować podwójnie ślepa próbę? Nie podwazac dorobku dekad badań w oparciu o swoją wiarę i kilka case'ow klientów? Wreszcie nie mieszać zarabiania pieniędzy na sprzedazy z pracą badawczą? Dalej wymieniać?
    Orzesz, brawo Ty.
    Nie ten wątek na gadkę o prawdziwej nauce.

ps. Ale jeden z tych powyższych punktów złamałeś krytykując htw.
    Ostatnio edytowane przez paavo ; 13-06-18 o 17:21

Dobrze ze nie jestem w temacie

Cytat Zamieszczone przez paavo Zobacz posta
    ps. Ale jeden z tych powyższych punktów złamałeś krytykując htw.
    Jebać gnoja. Htw napierdala Ziębizmami i foliarstwem aż miło, a potem sam przyznaje że niespecjalnie zna źródła. Jak na moje to powinien wypierdolić na harem ten jego wątek o naturalnych metodach. Siwy jest usprawiedliwiony. Czasem puszczają nerwy i przestaje się dyskutować merytorycznie bo u foliarzy to w zasadzie się tylko na poziomie uczuć.
    I kurła podstawowa kurła zasada. To na twórcy tezy staje obowiązek udowodnienia jej prawidłowości, a nie kurła na przeciwniku powiedzenia że tak kurła nie jest. Grinpis? Daj pan spokój. Banda kretynów bez pojęcia.
    PS. Pozwała mnie jakiś czas temu Pani od interpretacji badań krwi. Sprawa uchylona bo powołałem się na badania stwierdzające, że ich metody są chuja warte. Gupia picza. Niezbyt inteligentne dziewcze. Choć mocno promowane. Przez MZ np. Wygrać z nią jednak to żadna sztuka.
    Ostatnio edytowane przez Kipuś ; 13-06-18 o 21:08
    Nie rozpisuję cykli, ani w nich nie doradzam. Proszę więc o to nie pytać.

Sztywny Pal Azji
    Jebać gnoja
    Wole panienki.

Jak na moje to powinien wypierdolić na harem ten jego wątek o naturalnych metodach
    Znowu nie chcę nikogo bronić, ale czytając ten wątek wystarczy myśleć, tak jak i wątek przechuje.

bo u foliarzy to w zasadzie się tylko na poziomie uczuć
    Banda kretynów bez pojęcia.
    Święte słowa. Ale gdzie jest inaczej? W polityce? W gospodarce?

Gupia picza. Niezbyt inteligentne dziewcze
    Kurwa naprawdę nie znam, słowo daje. Ale luknę.

Uprawnienia umieszczania postów