Strona 1634 z 1679 PierwszyPierwszy ... 6341134153415841624163216331634163516361644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 24 496 do 24 510 z 25176

Wątek: PRZECHUJE z siłowni - upośledzeni białkiem,proteinowi rycerze, muzułmanie siłowni.

Sztywny Pal Azji
    Czekaj, tzn. że dla Ciebie wyciskanie sztangielek i pionowo ściąganie wyciągu to oba na barki? Nie ważne że w zupełnie przeciwne strony jest ruch? Dobrze Ty się czujesz, serio? Lat pulldown/ściąganie maszyny W DÓŁ to jest "Wyciskanie na barki"?

Wznosy hantli w opadzie, tak, jak wyizolujesz tył barku to będzie tylko tył barku, jeśli nie, to środek pleców też działa przecież, jak łopatki ściągasz.

Widziałeś kiedyś atlas mięśni?

I nie, nie musi być po angielsku, ja się po prostu tak przyzwyczaiłem, przepraszam że założyłem że każdy zna angielski.

Cytat Zamieszczone przez masa24 Zobacz posta
    https://www.bodybuilding.com/exercises/reverse-flyes
    tu po angielskiemu bo widze ze teraz wszystko musi byc w obcym jezyku zeby ktos zrozumial ze czarne jest czarne a biale jest biale
    Z linku co podałeś:

"Works the rhomboids and lower and middle traps"

Rozumiesz że to jest środek pleców...?
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 21-01-20 o 01:45

A rozumiesz co do ciebie mowie czy nie bardzo ???
    Dla mnie pionowe sciaganie wyciagu powinno byc wykonane z odcyleniem i dociagniete ponizej brody , prawie do klatki .
    Ten gosciu wykonuje ten ruch tak jakby wykonywal wyciskanie na barki. Praktycznie bez odchylenia.Jego sposobem jestem pewien ze pracuje bardziej barkami niz plecami

Co do drugiego cwiczenia to tak jakby uzywac martwego ciagu w treningu miesni brzucha. To ze miesien wspolpracuje przy tym cwiczeniu , bledem jest nazywanie go cwiczeniem na plecy skoro uzywamy go w cwiczeniu barkow. Od lat te cwiczenie bylo wykorzystywane w treningu barkow wiec jak mozna nazywac je cwiczeniem na plecy?

Sztywny Pal Azji
    Słuchaj, no ja nie wiem jak barki wykonują w jedną i w drugą stronę, jeśli ty potrafisz, to spoko, ja nie umiem ściągać wyciągu barkami w dół. Ja jak robię tak pionowo to czuję najszerszy i biceps. Nie próbowałem na lat pulldown robić "wyciskania na barki" bo to wymagałoby stania na suficie.

Co do unoszenia w opadzie, tak jak napisałem, to że Ty robisz je mając łopatki nieruchomo i celując tylko tył barku, to Ty tak robisz. Nie znaczy nie można też celować środka pleców przy okazji.

Tutaj John Meadows mówi o środku pleców w 1:40.

Exercise Index - Bent Over Dumbbell Rear Delt Raise
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 21-01-20 o 02:18

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez masa24 Zobacz posta
    A rozumiesz co do ciebie mowie czy nie bardzo ???
    Dla mnie pionowe sciaganie wyciagu powinno byc wykonane z odcyleniem i dociagniete ponizej brody , prawie do klatki .
    Ten gosciu wykonuje ten ruch tak jakby wykonywal wyciskanie na barki. Praktycznie bez odchylenia.Jego sposobem jestem pewien ze pracuje bardziej barkami niz plecami
    Tak, na pewno. Polecam wypróbować ściąganie bez odchylenia i łokcie prowadzić do siebie. Jak mi powiesz, że przy takim sposobie czujesz pracę barków to jest z Tobą coś nie tak.

górny wyciąg na barki

Górny wyciąg angażuje barki. Tył barków jak mowio koksy we siłowni. Sprawdzić gdzie som przyczepy muskli obręczy barkowej.

To raz.

Dwa:

"Wznosy hantli w opadzie, tak, jak wyizolujesz tył barku to będzie tylko tył barku, jeśli nie, to środek pleców też działa przecież, jak łopatki ściągasz."

Nie ma możliwości izolacji tylnego aktonu. To ruch złożony, łopatek razem nie zespawasz. Pracuje zawsze bark i plecy.
    Triceos też.

Mniej angielsczyzny w prostych słowach. To nie jest skomplikowane, powiem że starczy poćwiczyć trochę dłużej niż standardowa moda i wtedy nie trzeba atlasu ćwiczeń ni jutuba.
    Ostatnio edytowane przez Miętowy ; 21-01-20 o 08:24

Jak który ma wątki to niech spojrzy na moje zdjęcia sprzed kilkunastu lat z włosami i zamilknie!

Sztywny Pal Azji
    Tył angażuje, ale właśnie im bardziej się odchylisz i od pionu zmierzasz do poziomu.

Ale jakby nie robić w obu wersjach pracują głównie najszersze, nie tył barku samodzielnie.

Pulldown 1

Pulldown 2

Wiadomo, że nie można odizolować tyłu od środka pleców, ale tak jak Meadows mówi, da się mocniej zaakcentować i skrócić ruch, początek - głównie tył barku, dopięcie jak ruch w łopatkach - środek pleców.
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 21-01-20 o 08:41

Sztywny Pal Azji
    Żeby ćwiczyć na raz wszystko to polecam takie coś

Pompka na barki i plecy jednocześnie

Ewentualnie tak

Wyciąg górny i hantla

Sztywny Pal Azji Awatar Stud
    Przecież plecy i barki pracują w odwrotnych kierunkach, więc WTF w ogóle?

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Stud Zobacz posta
    Przecież plecy i barki pracują w odwrotnych kierunkach, więc WTF w ogóle?
    Nie no tył pomaga plecom. Dlatego też niektórzy w ogóle go robią z plecami czy to split taki partiami, czy push/pull. Ale to nie tak, że jak ściągasz na maszynie z góry (szczególnie takiej co nie ma drążka, tylko otwarte miejsce ma na głowę) bardzo pionowo, to nie pracują plecy, jak to masa sugeruje. Wręcz przeciwnie, im większe odchylenie, tym bardziej tył barku pracuje, tak jak przy wiosłowaniach.

A miętowy niby mówi, że atlas mięśni nie potrzeby, wystarczy napierdalać, ale też narzeka że barki mu siłka rozjebała. Nie wiem czy aby taki dobry z niego wzór
    Ostatnio edytowane przez fazzeerr ; 21-01-20 o 09:05

Coś pierdolisz

Możesz sobie wrzucać wzory z netu swoich guru, ja napisałem swoje.

Tematu kontuzji i ich powodu nawet nie komentuje. Dorośnij.

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez Miętowy Zobacz posta
    Coś pierdolisz

Możesz sobie wrzucać wzory z netu swoich guru, ja napisałem swoje.

Tematu kontuzji i ich powodu nawet nie komentuje. Dorośnij.
    Spokojnie. Przecież ja ogólnie mam na myśli to samo co Ty. Przez słowo "izolacja" miałem na myśli właśnie położenie większego nacisku na dany mięsień, no chyba zgodzisz się, że przy utrzymaniu protrakcji łopatek i nie robieniu takiego zakresu, że będziemy zmuszeni do retrakcji to mamy większy udział tyłu barku w stosunku do środka pleców niż jak spinać przy każdym ruchu?

Albo z tym, że na wyciągu tak czy siak głównym mięśniem jest najszerszy i nigdy jest to tak że są "same barki"?

Gdzieś tutaj się nie zgadzamy...?

To na tym forum ktos oprocz rysia i siwego trenuje?

Sztywny Pal Azji
    Cytat Zamieszczone przez zbyleq Zobacz posta
    To na tym forum ktos oprocz rysia i siwego trenuje?
    Reszta tylko testuje, albo anapoluje

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów