Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 181

Wątek: CrossFit !

http://www.youtube.com/watch?v=V8k2Sfhek6E np takie coś to nie jest crosfit a ludzi ćwiczących tak lub podobnie np. zawodników rugby widzę od 20 lat

http://www.youtube.com/watch?v=1F4Ft...eature=related trening zawodniczek rugby żaden crosfit metoda od kilkunastu lat stosowana

Gwiezdna Gwardia
    Nie rozumiesz. Crossfit - trening majacy na celu przekrojowe przygotowanie. Nie ma znaczenia czy wykorzystuje cwiczenia znane od 100 czy 2000 lat. Tak piszac, kulturystyka to tez cwiczenia znane od starozytnosci, nie?

Cytat Zamieszczone przez _Knife_ Zobacz posta
    Nie rozumiesz. Crossfit - trening majacy na celu przekrojowe przygotowanie. Nie ma znaczenia czy wykorzystuje cwiczenia znane od 100 czy 2000 lat. Tak piszac, kulturystyka to tez cwiczenia znane od starozytnosci, nie?
    Czyli po prostu trening ogólno-rozwojowy Tylko po co te imiona dziewczyn jako nazwy zestawów ćwiczeń ? I ten cały show ?

http://www.crossfit.com/cf-info/what-crossfit.html wystarczyłoby że w tym tekście napisaliby trening ogólno-rozwojowy i zamiast nasz program - program stosowany od wielu lat i bym się do tego nie przyczepiał. Dla mnie ten tekst brzmi jak - "Nasz samochód jest niezawodny dzięki temu że wynaleźliśmy koło".

Gwiezdna Gwardia
    Wiele pomyslow jest nowych, wrecz unikalnych (np. Udowodnienie poprawy w strefie tlenowej, przy treningu anaerobowym; wykorzystanie superkompensacji, uzycie cwiczen rodzaju thrusters, kombinacje biegania, wioslowania I cwiczen zlozonych). A show dla kasy, choc jak dla mnie wszystko co poznalem to za darmo.

Nie zetknalem sie przez lata treningu z niczym podobnym do crossfita.

To ja sam już 10 lat temu w czasie wakacji robiłem następujący trening w parku. 3 rundy

1. Runda
    bieg szybkim tempem na około 2 stawów dystans ok 1 km
    podciąganie na drabinkach do upadku mięśniowego ( nogi uniesione do poziomu L )
    pompki do upadku mięśniowego na takich metalowych drabinkach na placu zabaw dla dzieci w parku

I wtedy nie słyszałem o czymś takim jak Crosfit

Cytat Zamieszczone przez Sir_Lukasz Zobacz posta
    Crossfit to nie sport sylwetkowy...

jeśli ważne dla Ciebie jest jak wyglądasz to wybierz raczej metody kulturystyczne...

tu wyżyłowana sylwetka to tylko efekt dodatkowy do sprawności które osiągniesz dzieki crossfit'owi

A zawodowcy z crossfit'u to często byli gimnastycy, lekkoatleci czy ciężarowcy którzy posmakowali czegoś ... nowego
    Rozumiem tylko cały czas pytam czy przy odpowiedniej diecie i ćwicząc tylko metodą crossfit można osiągnąć przyrosty mięśniowe na takim poziomie żeby wyglądać podobnie jak pan z powyższego linku (nie jak kulturysta) ?

http://www.youtube.com/watch?v=Mvhxum803go Przeciętny instruktor Crosfit ćwiczący kilka lat wygląda tak raczej nie jest to metoda do kształtowania sylwetki

Sezonowiec Awatar FighterX
    Sylwester:
    nie trafione, Chris Spealler nie jest przeciętny, należy do Elity

Zeszłoroczne CrossFit Games konkurencje plażowe, bardziej widac sylwetki http://www.youtube.com/watch?v=FEoI9IWLDvA

Sezonowiec Awatar S1wy
    jezeli chodzi o CF to mi sie podoba w takim wydaniu

Josh Everett

Zbanowany
    Cytat Zamieszczone przez Sylwester Zobacz posta
    To ja sam już 10 lat temu w czasie wakacji robiłem następujący trening w parku. 3 rundy

1. Runda
    bieg szybkim tempem na około 2 stawów dystans ok 1 km
    podciąganie na drabinkach do upadku mięśniowego ( nogi uniesione do poziomu L )
    pompki do upadku mięśniowego na takich metalowych drabinkach na placu zabaw dla dzieci w parku

I wtedy nie słyszałem o czymś takim jak Crosfit
    Ale to co napisałeś to wcale nie jest crossfit.

Myslalem ze autor troche rozwinie temat.

Tu chodzi o to żeby uprawiac jak najwiecej dyscyplin w celu wyrobienia jak najwszechstronniejszej sprawnosci fizycznej.

Czyli nie chodzi o to ze zrobimy sobie 3 x w tygodniu 1 km biegu i kilka serii pompek.

Raczej o cos takiego:
    pn-bieg np 5-10km
    wt-siłownia mc, przysiady czy jakies rwanie, podrzut
    srd wolne
    czw podciagania, pompki czy brzuszki
    pt-pływanie
    sb- sprinty krotki trening
    ndz wolne

Trening

Crossfit ma wiele odmian, które korespondują z różnymi sportami – z boksem czy wschodnimi sztukami walki, z gimnastyką, czy wreszcie ze sportami wytrzymałościowymi, które interesują nas najbardziej. Tak naprawdę Crossfit czerpie ze wszystkich tych dyscyplin garściami.

Miałem okazję poznać trochę planów wytrzymałościowych. Plany dla początkujących składają się z 9 treningów w tygodniu, z czego 3 stanowią przygotowanie siłowe, 3 pochodzą z zestawów crossfitowych (WOD – ćwiczenie dnia – publikowane codziennie na stronach www.crossfitendurance.com i podobnych), 3 są typowo biegowe. Ćwiczenia siłowe to głównie podciągnięcia na drążku, przysiady i skłony ze sztangą, martwy ciąg, itp. Ćwiczenia Crossfit mogą wyglądać następująco: 10 powtórzeń (10, 9, 8, 7, ... itp.) wyrzucenia sztangi nad głowę, następnie w ten sam sposób wskoki na drewniane pudło 60 cm wysokości, a na koniec w zwisie na drążku sięgnięcia nogami do drążka. Oczywiście należy notować za każdym razem czas wykonania ćwiczenia, by sprawdzać postępy.

Trzy treningi biegowe w tygodniu również mają charakter krótkich intensywnych powtórzeń. Przykładowo: poniedziałek – 8 minut powtórzeń sprintu 100 m z przerwami 45 s, odpoczynek 4 minuty i 4 minuty sprintu 100 m z przerwami 45 s. Dwa dni później wykonuje się 5-minutowy (!) trening sprintów 50 m z przerwą 15-20 sekund na odpoczynek. Na ostatni dzień przypada np. sprawdzian na 10 km.

Istotne jest skalowanie obciążeń. Podstawą są procent maksymalnego udźwigu lub tempo w stosunku do tempa wyścigowego. Ważny jest też element zaskoczenia i element losowy. Jeśli wybierasz się na zawody Crossfit – tak naprawdę nie wiesz, co będziesz wykonywał. Musisz być gotowy na wszystko. Zasady gry są losowane z puli. Wspinanie po linie, pajacyki, podciągnięcia na kółkach gimnastycznych, bieg na 400 metrów.
    http://www.bieganie.com.pl/joomla/in...d=272&Itemid=1

Cytat Zamieszczone przez krawat Zobacz posta
    Ale to co napisałeś to wcale nie jest crossfit.

Myslalem ze autor troche rozwinie temat.

Tu chodzi o to żeby uprawiac jak najwiecej dyscyplin w celu wyrobienia jak najwszechstronniejszej sprawnosci fizycznej.

Czyli nie chodzi o to ze zrobimy sobie 3 x w tygodniu 1 km biegu i kilka serii pompek.
    Spokojnie oprócz tego co napisałem 2-4 razy w miesiącu mam basen , gram też w siatkówkę w TKKF w pracy kilka razy w miesiącu do tego trening BB i biegam jak nic masz tu crossfit. Co więcej na filmiku który zamieścił Caps masz przykładowe zawody crosfit w których do wakacyjnego treningu który zamieściłem wystarczy dodać przepłynięcie 210m i przysiady (swoją drogą po tak szybkim biegu nie przyszły mi do głowy).

Cytat Zamieszczone przez FighterX Zobacz posta
    Sylwester:
    nie trafione, Chris Spealler nie jest przeciętny, należy do Elity
    Jeżeli należy do elity to tym bardziej, Pan_M pytał się o sylwetki, jeżeli tak wygląda elita to ma odpowiedz

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów