Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 181

Wątek: CrossFit !

Zbanowany
    Trzeba za kazdym razem robic jakis inny zestaw czy mozna ciagle ten sam?
    Trzeba przed tym robic jakas rozgrzewke?
    Chyba by sie przydalo co?

Naturalnie że rozgrzewka jest wskazana przy każdej aktywności fizycznej
    Nie trzeba robić za każdym razem innego WOD'a .. bo często będziesz chciał poprawiać swoje dotychczasowe wyniki więc zdarzać się będzie że zrobisz danu WOD kilkukrotnie. Ale jest ich też tak wiele że pewnie będziesz chciał ich wiele spróbować.
    Inną kwestią jest że trening to nie tylko wykonywanie WOD'a .. bo trening to takze nauka techniki poszczególnych ćwiczeń
    Potrafisz muscle up, rwania, overhead squad ? te ćwiczenia bardzo często pojawiają się w WOD'ach .. więc nim opanujesz trudniejsze ćwiczenia pewnie opierać się będziesz na podstawowych WOD'ach .

Sezonowiec Awatar FighterX
    każdego dnia jest inny zestaw, one co jakiś czas się powtarają, crossfit.com źródło WODów

Zbanowany
    Ja wlasnie kiedys na jakiejs stronce widzialem calo tygodniowy "rozklad zajec".

Ja juz jade pewnym planem tylko chcial bym dorzucic z raz w tygodniu cos dla urozmaicenia.

Żagiel
    Trzeba, robienie tego samego nie ma najmniejszego sensu jeśli ma to być trening ogólnorozwojowy. Zaawansowani trenują 3 dni z rzędu, potem jeden dzień off.

A przed jakimi ćwiczeniami nie trzeba robić rozgrzewki? Crossfit to nic innego jak połączenie w jeden trening lekkiej atletyki, gimnastyki i ćwiczeń siłowych/olimpijskich, żadnej skomplikowanej filozofii, procentów do obliczania itp w tym nie ma. Masz po prostu określony zestaw ćwiczeń na każdy dzień i masz dać z siebie wszystko.
    Ostatnio edytowane przez Booger ; 13-01-12 o 17:46

Planuję zamiast ACT wprowadzić ten trening.

Tylko nie rozumiem jednego: robisz sobie taki trening np. "Fran" (http://crossfit.pl/Video2) trwa to wszytko nie całe trzy minuty i do domu ?

wykonujesz taki kilku minutowy workout i robisz go na full... full i tylko full

potem dochodzisz do siebie ...

prysznic i do domu

spróbuj .. zobaczysz o co chodzi ..

fran nie jest łatwe... bez odpowiedniej techniki podciągania jest ciężko to wykonać

Rozumiem. Latem trochę nawet próbowałem crossfitu, robiłem m.in angie i fajnie wchodziło. Tu trzeba zmienić swoje myślenie bo człowiek zawsze był przyzwyczajony do dłuższego treningu, a mi się w głowie nie chce pomieścić, że trening może trwać 10 minut i co już ? )

Sir_Lukasz
    trzeba umieć we Fran załapać ten butterfly pull-up

Fran to jest niezła masakra. Robiłem, serce w przełyku po 1 serii ;D

Żagiel
    Nie jest tak łatwo, na Frana w granicach 4-5 minut to trzeba mieć żelazne płuca Mój pierwszy Fran to było 12 minut :P Zresztą nie każdy trening jest krótki, dużo jest na zasadzie AMRAP w 20 minut czyli as many reps as possible, są też raz na jakiś czas takie kilery jak np Hidalgo:
    Run 2 miles
    Rest 2 minutes
    135 pound Squat clean, 20 reps
    20 Box jump, 24" box
    20 Walking lunge steps with 45lb plate held overhead
    20 Box jump, 24" box
    135 pound Squat clean, 20 reps
    Rest 2 minutes
    Run 2 miles

Końcowe 2 mile to po prostu słanianie się na nogach I to jest właśnie w crossfit'cie najpiękniejsze, wszechstronność i urozmaicone treningi, do tego to wspaniałe uczucie kiedy z tygodnia na tydzień czujesz po prostu moc, możesz robić więcej, szybciej, dokładniej, piękne
    Ostatnio edytowane przez Booger ; 13-01-12 o 23:10

robiłem hidalgo ale biegałem 3,5km a nie 2 mile i to było moje pierwsze podejście do zarzutów na podsiad, ale zrobiłem w 63 minuty

"Tabata This!"

Tabata Row
    Rest 1 minute
    Tabata Squat
    Rest 1 minute
    Tabata Pull-up
    Rest 1 minute
    Tabata Push-up
    Rest 1 minute
    Tabata Sit-up
    Piekło kondycyjne!