Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [nabiał] Smażony ser czyli co zrobić ze starym twarogiem

Partner Body-Factory Awatar karol

[nabiał] Smażony ser czyli co zrobić ze starym twarogiem

Z pewnością każdy z nas duże ilości nabiału, głównie białego sera. Ja sam w lodówce prawie zawsze posiadam rodzaju produkty. Spożywam biały ser w różnych kombinacjach, czasem jest to zwykła pasta twarogowa lub pasta z tuńczykiem, a czasami piję koktajle z twarogu i odżywki. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zostało nam trochę sera z poprzednich dni. Sera już suchego i na pewno nie tak świeżego jak pierwszego dnia. Oto rozwiązanie. Od dziś nie będziecie już więcej marnować wyschniętego twarogu. Oto smażony ser!

Czas przygotowania: 15 minut

Składniki

- 500g półtłustego twarogu
    - łyżeczka sody oczyszczonej
    - 1 jajko
    - łyżeczka soli / vegety
    - kminek

Przygotowanie

Twaróg kruszymy na patelnie i odstawiamy w ciepłe miejsce, aż do uzyskania charakterystycznego zapachu, proces można przyspieszyć posypując twaróg łyżeczką sody oczyszczonej. Następnie smażymy ser na małym ogniu, aż do całkowitego rozpuszczenia, dodajemy łyżeczkę soli lub vegety, wbijamy całe jajko i energicznie mieszamy, aż do uzyskania gładkiej konsystencji, dodajemy kminek (lub nie dodajemy jeśli nie lubimy . Całość wlewamy do miski i czekamy aż ostygnie. Ser można również spożywać jak fondue.

Uwaga: nie każdy twaróg nadaje się na ser smażony, najlepsze są twarogi pochodzące z ekologicznych sklepów. Czasami bywa tak, że ser po usmażeniu ma gorzki smak, jest to wina ulepszaczy dodawanych do twarogu.

Wartości odżywcze

Białko: 97g
    Węglowodany: 19g
    Tłuszcz: 27g
    Kalorie: 709 kcal

2. Szukasz odpowiedniej odżywki?

moja mama czesto robiła.polecam

Sezonowiec
    właśnie wczoraj zrobiłem, dobre, nie znałem wcześniej

faktycznie niegłupi przepis, smaczne nawet. Polecam!

Polecam, idealne rowniez z odrobina odzywki, wbitym jajkiem. wychodzi cos ala sernik.

Ostatnio edytowane przez P_S ; 28-01-12 o 18:15

Cytat Zamieszczone przez Areek Zobacz posta
    Polecam, idealne rowniez z odrobina odzywki, wbitym jajkiem. wychodzi cos ala sernik.
    to nie ten przepis

Zazdroszcze, ze wam smakuje. Jak dla mnie to juz sam zapach przy smazeniu jest nie do zniesienia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów