Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: SS6 Super sylwetka w 6 tygodnii

Sprzedawca Kebabów Awatar DUDEK

SS6 Super sylwetka w 6 tygodnii

Chciałbym wam przedstawić najnowszy wynalazek t-nation.com . Chris T. opracował super program na poprawę sylwetki w 6 tygodni.
    Specjalnie dla was objaśnię wam zasadę jego działania i przetłumaczę w całości.

Trening oparty jest na obwodach. Czym są obwody mam nadzieje wiecie. Jak ktoś by zapomniał to przypominam. Bierzesz sztangę w jedno małe miejsce na siłowni, trochę obciążenia i nie ruszasz się stamtąd. Wykonujesz serie ćwiczeń z mniejszym obciążeniem. Zazwyczaj stosuje się obwody do rozgrzewki przed treningiem.

Obwody mają swój początek w europie wschodniej. Ciężarowcy i sportowcy z lat komunistycznych ćwiczyli przeważnie obwodowo. Co ciekawe stosowali tylko dwa ćwiczenia, jedno dynamiczne a drugie siłowe. Co więcej były to zazwyczaj dwa ćwiczenia tego samego typu, np. przysiady ze sztangą z tyłu a następnie seria podskoków bez sztangi.

Efekty takich ćwiczeń były zdumiewające. W późniejszym czasie modyfikowano obwody pod specjalistyczne dyscypliny i osiągi typu poprawa szybkość, siły czy budowa mięsni.
    W programie tym dostaniecie rozpiskę treningu obwodowego, który umożliwi wam pozbycie się niechcianego tłuszczu i przy okazji zbudowanie mięśni. Wszystko to jednak w dużym stopniu zależne będzie od tego jak będziecie się przez ten czas odżywiać.

Efektywną utratę tkanki tłuszczowej wywołamy specjalną kombinacją ćwiczeń. Stąd w każdym z obwodów, będą ćwiczenia dynamiczne. Udowodniono, że są one najlepsze przy utracie tłuszczu. Dynamiczne ćwiczenie, które angażuje cały układ mięśniowy ciała, wykonywany w kilku powtórzeniach i odpowiednim tempie, najlepiej wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeżeli tylko będziesz mógł ćwiczyć szybko i wydajnie tym lepiej dla Ciebie. Dynamiczny trening, z krótkimi przerwami powoduje wzrost wrażliwości na insulinę dużo bardziej niż treningi innego rodzaju.
    Większa wrażliwość komórek mięśni na insulinę, powoduje mniejsze odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dynamiczny i szybki trening powoduje przyśpieszenie metabolizmu.
    Najważniejszy aspekt pozostawiłem na koniec. Prosta zależność, im bardziej złożone i energicznie wykonane ćwiczenie tym więcej kalorii spalach. Twoje mięśnie są jak silnik, im więcej pracy muszą wykonać, tym więcej spalą paliwa… w naszym przypadku tłuszczu.

Przejdźmy do sedna!

4 kompleksy
    A) Martwy Ciąg
    B) Przysiad
    C) Wyciskanie stojąc (na barki)
    D) Wyciskanie leżąc (na klatkę)

Rozkład w ciągu tygodnia
    Poniedziałek C B
    Wtorek A D
    Czwartek B C
    Piątek D A

1. Wykonujesz 5 ćwiczeń jedno po drugim, przerwy od 30 do 90 s
    2. Wykonujesz 4 do 6 takich obwodów
    3. Odpoczywasz tyle ile potrzebujesz i przechodzisz do obwodu kolejnego
    4. Wykonujesz 5 ćwiczeń z drugiego obwodu, przerwy od 30 do 90s
    5. Wykonujesz 4 do 6 takich obwodów
    6. Idziesz pod pryszcz nic o ile dasz radę!

Ad A) Obówd: Martwy ciąg
    1. Martwy ciąg od kolan 3-5 powtórzeń (maksymalne obciążenie)
    2. Martwy ciąg ziemi 3-5 powtórzeń (obciążenie siłowe)
    3. Zarzut ze zwisu 2-3 (obciążenie siłowo-dynamiczne)
    4. Podskok ze sztangą trzymaną z przodu (obciążenie dynamiczne) 8-10 powtórzeń
    5. Podskoki (dynamicznie) 8-10 powtórzeń

Ad B) Obwód: Przysiad
    1. Pół przysiad 3-5 powtórzeń (maksymalne obciążenie)
    2. Przysiad przedni 3-5 powtórzeń (obciążenie siłowe)
    3. Rwanie ze zwisu 2-3 (obciążenie siłowo-dynamiczne)
    4. Podskok ze sztangą na karku (jak do przysiadu) (obciążenie dynamiczne) 8-10 powtórzeń
    5. Podskoki (dynamicznie) 8-10 powtórzeń

Ad C) Obwód: Wyciskanie na barki
    1. Wyciskanie do czoła siedząć 3-5 powtórzeń (maksymalne obciążenie)
    2. Wyciskanie żołnierskie 3-5 powtórzeń (obciążenie siłowe)
    3. Push Press 2-3 powtórzenia (obciążenie siłowo-dynamiczne)
    4. Wyciskanie piłki lekarskiej bądź sztangielek (obciążenie dynamiczne) 8-10 powtórzeń
    5. Pompki z nogami na podwyższeniu (dynamicznie) 8-10 powtórzeń

Ad D) Obwód: Wyciskanie na klatkę
    1. Wyciskanie do połowy leżąc (górna połówka) 3-5 powtórzeń (maksymalne obciążenie)
    2. Wyciskanie leżąc 3-5 powtórzeń (obciążenie siłowe)
    3. Szybkie wyciskanie sztangi (60% obciążenia) 5 powtórzeń (obciążenie siłowo-dynamiczne)
    4. Wyciskanie piłki lekarskiej bądź sztangielek leżąc (obciążenie dynamiczne) 8-10 powtórzeń
    5. Pompki (dynamicznie) 8-10 powtórzeń

Objaśnienie:
    1 ćwiczenie zawsze z dużym ciężarem, tak żebyś w 3 obwodach zrobił te 5 powtórzeń, potem jak zrobisz poniżej pięciu to nic się nie stanie
    2 ćwiczenie obciążenie tak dobrane, abyś kontrolował sztangę w fazie opuszczania.
    3 ćwiczenie dynamiczne z ciężarem. Załóż taki ciężar abyś szybko i dynamicznie wykonał podaną ilość powtórzeń
    4 ćwiczenie bardzo mały ciężar, bardzo szybkie wykonanie ruchu
    5 ćwiczenie bez obciążenia

http://t-motywator.blogspot.com/2011...-tygodnii.html

po zapoznaniu się z artykułem, zapraszamy do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez DUDEK ; 05-01-12 o 21:55

2. Chcesz spalić tłuszcz?

spalacz tluszczu
    ten, tego, a dlaczego nie ma treningu góry plecow?

mc?
    zarzut?

martwy ok, zarzut tez

ale pierwszy to glownie prostowniki grzbietu, przy zarzucie pewnie troche dojda czworoglowe ale tak przy okazji, na tej samej zasadzie moglibysmy uznac te cwiczenia jako cwiczenia na nogi

mialem na mysli brak cwiczenia na najszerszy, czworoboczny tez tak przy okazji sobie pocwiczy tylko

Wiem o co ci chodzi
    Może to wydawać się dziwne, ale wg autora tego programu, jest on wystarczający do rozwinięcia pełnej, symetrycznej muskulatury.

Nawet ciekawie to wygląda tylko w A jako 5 dał zrobie podciąganie nachwytem
    i zamiast podskoków skoki na skrzynie .Od lutego zaczne i dam znać czy mi pasuje czy nie

Czegoś jak by brakowało. Z tego co kojarzyłem w innych planach tego typu to góre pleców i bicepsy robimy jak często się da bo to partie "trzymające" lubiące częsty długotrwały wysiłek(wg Christiana)
    Także coś jest nie tak.

No proszę, kojarzyło sie mi się z podobnym planem, ale jednak innym.
    Ogólnie świetna robota Panowie z tym działem, ja jestem czytelnikiem obu Waszych blogów od dawna ale forum bardzo się wzbogaci dzięki temu działowi.

dudek na allegro sprzedawaj z tym tytułem
    powinienes wiedzieć co w 6 tygodni mozna osiągnać jak dla mnie to jedna z setek odmian treningu obwodowego, w dodatku pomijajaca mniejsze partie
    Ostatnio edytowane przez albin ; 09-01-12 o 09:43

12. Wybierz suplementy dla siebie

dzięki, spróbuje

a Tobie albinku proponuje najpierw poćwiczyć, cokolwiek, zanim zaczniesz się wypowiadać

pozdro
    Ostatnio edytowane przez DUDEK ; 09-01-12 o 10:32

Przeczytałes dokładnie ten plan ? Bo ja tak, nie widzisz jak A i B nogi angażują i maja byc codziennie ćwiczone ? Dyskwalifkacja planu już tylko za to całkowita.

Albin, człowiek, który opracował ten program wygląda tak:

czy mam wrzucić twoje zdjęcie ?

a Ty zaczniesz argumentami rozmawiać ? Bo za cholerę nie wiem co ma wspólnego moje zdjecie do przedstawionego tu planu treningowego. Zadałem pytanie co z regeneracja nóg i oczekuje odpowiedzi a nie najazdów osobistych.

pewnie w 6 tygodni tak dotyral

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów