PDA

Zobacz pełną wersję : Przerwanie antybiotyku

ripahza
14-03-09, 10:29
Witam mam problem..

ze swojej głupoty przerwałem kurację antybiotykiem.. dostałem go w niedziele rano i brałem do czwartku na wieczór.. następnie przerwałem i już w czwartek na wieczór nie wziąłem, dziś jest sobota rano i zastanawiam się czy moge wziąć, przerwa trwała 1 dzien. Czy moge zaczać go ponownie brac ? czy już pozamiatane ?

rajtuz
14-03-09, 12:37
wiez madre to nie bylo,
ile miales brac?
tez zalezy to od antybiotyku, ale raczej bym wzial. z drugiej strony moja wiedza o tym jest dosc nikla.

ripahza
14-03-09, 13:00
nie wiem ile mialem brać.. lekarz nic nie mówił.. przepisał mi na całe opakowanie tj. 14 tabletek 2 razy dziennie po tabletce

bralem od niedzieli rano do czwartku na wieczor.. czyli gdzies 2 dni wczesniej przestalem

po wczorajszych nogach.. tak dziwnie mnie cos szyja boli.. moze naciagnalem przy przysiadach jak do gory bralem glowe.. nie wiem, ale boję się żeby powrotu infekcji nie bylo :(

rajtuz
14-03-09, 13:07
dokoncz opakowanie.

ripahza
14-03-09, 13:23
a wiec wlasnie połknąłem ;/ oby tylko z epi nie kolidowało...

wszystko sie pierdoli ;/

Hardened
14-03-09, 16:31
Kurwa, raz się pytałeś, odpisaliśmy... a ty i tak po swojemu.
Jak przepisał opakowanie na 7 dni, to logiczne, ze trzeba pełne 7 dni wsuwać, to standardowy okres przyjmowania antybiotyku (rzadko które bierze się przez 5).

PS. Twoja przerwa trwała 1,5 dnia, a nie dzień. Dokończ, ale teraz to cholera wie co będzie, może wyhodowałeś zmutowanego wirusa.

ripahza
14-03-09, 16:44
Hard.. przerwałem bo dostałem uczulenia i myślałem ,że to od tego.. na ulotce pisało ,żeby w razie wrażliwości na penicyline gdy się coś zauważy odstawić.. odstawilem.. ale wyszło ,że to nie od tego.

Zatem teraz kontynuuje , mam nadzieje ,że taka przerwa nic nie zrobi.. słyszałem o przypadkach gdzie ktoś przerywał nawet na 2dni i nic się nie działo.. trudno, wiem ,że źle zrobiłem,ale nie mialem wyjscia

rajtuz
14-03-09, 17:18
predzej bakterie, wirusow antybiotykami sie nie leczy, co najwyzej wspomaga leczenie.

swoja droga madrze... odstawiasza antybiotyk a na epi zostajesz :P

ziper
14-03-09, 19:17
masa ponad wszystko %-)

ripahza
14-03-09, 19:19
jw :k:

_Knife_
14-03-09, 20:19
Nie mam pytań, możesz sobie mega zaszkodzić.

PS. NIE bierz EPI ani niczego z antybiotykiem.

Repro
14-03-09, 22:06
teraz to juz zapozno na takie rady heh